K. Middleton, kuri, kaip skelbiama, turėjo puikų ryšį su velioniu princu Philipu, dalyvavo monarcho laidotuvėse. Kaip nurodo Daily Mail, ceremonijai kunigaikštienė pasipuošė nemažai istorijos turinčiu papuošalu.

Greičiausiai paviešintose nuotraukose princas Williamas su žmona įamžinti automobilyje, kuriuo jiedu vyko į karališkąsias laidotuves. Net ir per langus akyliausi pastebėjo, kad ant Kate kaklo – karalienės perlų vėrinys.

Šis papuošalas priklauso Elžbietos II asmeninei kolekcijai.

Princo Philipo laidotuvės

Paskutinį kartą šį juvelyrinį dirbinį K. Middleton segėjo 2017 metais.

Garbę juo pasipuošti turėjo ir princesė Diana 1982 metais. Karalienė žinojo, kad jai patinka perlai, todėl su malonumu šį vėrinį Dianai paskolino viename jos pirmųjų oficialiųjų pasirodymų viešumoje. Tuomet princesė Diana ir princas Charlesas skaičiavo pirmuosius santuokos metus.

Princo Philipo laidotuvėse pasirodė ir kiti karališkosios šeimos nariai:

Tikimasi, kad ceremoniją, vykusią Vindzoro pilyje, esančioje į vakarus nuo Londono, stebėjo milijoninė televizijos auditorija, visuomenę raginant likti nuošalyje dėl pasaulinės pandemijos.

Edinburgo kunigaikštis, kurį karališkoji šeima vadina „tautos seneliu“, mirė balandžio 9-ąją, būdamas 99 metų, praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai daugiau nei mėnesį praleido ligoninėje dėl širdies ligos ir infekcijos.

Ceremonijoje dalyvavo daugiau nei 700 karinių pajėgų narių, tarp jų – karinių orkestrų, garbės sargybos padalinių nariai ir karinio jūrų laivyno trimitininkai.

Tačiau dėl koronaviruso pandemijos įvestų apribojimų vietoje 800 laidotuvių dalyvių, kurie buvo numatyti pagal laidotuvių planus dar prieš princo Philipo mirtį, Šv. Jurgio koplyčioje susirinko tik 30, tarp jų – našle likusi karalienė ir jos keturi vaikai.

Laužant įsisenėjusį paprotį, karališkosios šeimos nariai, tarnaujantys ginkluotosiose pajėgose arba turintys karinių garbės titulų, laidotuvėse buvo be mundurų.

Katafalką lydėjo jo ir karalienės vaikai – princas Charlesas, princesė Anne, princas Andrew ir princas Edwardas. Iš paskos taip pat ėjo vaikaičiai princai Williamas ir Harry, nors jiedu nėjo greta. Tarp brolių, kurių santykius aptemdė Harry sprendimas atsisakyti karališkųjų pareigų ir persikelti gyventi į Kaliforniją, žingsniavo jų pusbrolis Peteris Phillipsas, princesės Ann sūnus.

Drauge su princo Philipo vaikais ir vaikaičiais laidotuvėse dalyvavo kiti aukščiausio rango karališkosios šeimos nariai ir keletas velionio giminių iš Vokietijos. Philipas, iki vestuvių tituluotas Graikijos ir Danijos princu, buvo giminingas virtinei Europos karališkųjų šeimų, kaip ir pati karalienė.

Laidotuvių dalyvių buvo prašoma koplyčioje dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis fizinio atstumo nuo kitų, taip pat neprisijungti, kai keturių asmenų choras giedojo giesmes. Karalienė Elizabeth II, didžiąją praėjusių metų dalį praleidusi izoliacijoje su sutuoktiniu Vindzoro pilyje, koplyčioje sėdėjo viena.

Pamaldose Vindzoro vyriausiasis šventikas Davidas Conneris pagerbė Philipo „nepajudinamą lojalumą“ karalienei, kuriai kitą savaitę sukaks 95 metai, šaliai ir Sandraugai, taip pat jo „drąsą, tvirtybę ir tikėjimą“.

14 val. 40 min. vietos (16 val. 40 min. Lietuvos) laiku princo Philipo šeimos nariai pradėjo procesiją.

Karstas su princo palaikais buvo vežamas jo paties patobulintu automobiliu „Land Rover“, perdažytu karine žalia spalva su atvira galine kėbulo dalimi.

15 val. (17 val. Lietuvos laiku) visoje šalyje buvo paskelbta tylos minutė princo atminimui. Jos pradžią ir pabaigą žymėjo karališkosios kavalerijos artilerijos būrio ginklų salvės.

Pasibaigus pamaldoms, karstas su Edinburgo kunigaikščio palaikais buvo nuleistas į karališkąją kriptą.

Dėl pandemijos pareigūnai paragino britus nenešti gėlių į Bakingamo rūmus ir Vindzoro pilį. Vietoj to karališkoji šeima pakvietė žmones aukoti labdaros organizacijai.

Nacionalinis gedulas baigsis laidotuvių dieną, tačiau karališkoji šeima laikysis jo dar dvi savaites.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės