Karstas buvo atvežtas kortežu per lėtą procesiją Škotijos kaimiškose vietovėse. Gedintys britai užplūdo miesto gatves ir buvo išsirikiavę palei užmiesčio kelius, norėdami sudalyvauti istoriniame atsisveikinime su 70 metų valdžiusia karalienė.

Katafalkas važiavo septynių automobilių kortežo priešakyje, procesijai prasidėjus Balmoralyje, kur karalienė mirė ketvirtadienį, eidama 97-uosius. Jos karstas buvo uždengtas Škotijos karališkąja vėliava, o ant jo buvo padėtas vainikas iš dvaro gėlių, įskaitant kvapiuosius pelėžirnius, kuriuos labai mėgo velionė.

Škotijos karališkojo pulko nariai karstą nešė į sosto salę šalia stovint vienintelei Elžbietos II dukteriai – princesei Anne. Šiuose rūmuose karalienės palaikai bus laikomi iki pirmadienio popietės, kad rezidencijos darbuotojai galėtų atiduoti paskutinę pagarbą.

Pirmadienį naujasis Jungtinės Karalystės suverenas Karolis III ir jo sutuoktinė Camilla vyks į Edinburgą, kad palydėtų velionę į Šv. Egidijaus katedrą. Karstas ten bus laikomas parą, o antradienį bus išskraidintas į Londoną.

Kaip šeštadienį pranešė karališkųjų rūmų pareigūnai, Elžbietos II valstybinės laidotuvės vyks Vestminsterio abatijoje Londone rugsėjo 19 dieną 11 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją