33 minučių trukmės įrašas buvo padarytas 1970 metų sausio 5 dieną, kai buvęs „The Beatles“ narys leido žiemą atokiame Jutlandijos pusiasalio užkampyje vakarų Danijoje su savo žmona Yoko Ono.

Tuo metu keturi atkaklūs berniukai, rašę savo mokyklos laikraščiui, nepabūgę pūgos atvyko pasikalbėti su savo muzikos dievaičiu.

Ir jiems pavyko gauti interviu, kuriame buvo paliesta daugybė temų – pradedant šios poros kampanija už taiką, grupės „The Beatles“ veika ir baigiant J. Lennono plaukais ir jo nepasitenkinimo savo įvaizdžiu bitlų ketverte.

J. Lennonas ir Y. Ono jau buvo pagarsėję savo „protestais lovoje“ prieš Vietnamo karą ir taikos dainomis.

„Mes įėjome į didįjį kambarį ir pamatėme Johną su Yoko ant sofos. Tai buvo fantastiška. Prisėdome prie jų ir buvome gana arti vieni kitų“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš įrašo savininkų Karstenas Hojenas.

„Aš sėdėjau šalia Yoko Ono, Johnas Lennonas sėdėjo šalia Yoko, ir mes kalbėjomės, gerai leidome laiką“, – pasakojo dabar jau 68 metų K. Hojenas.

„Jis ištiesė kojas su vilnonėmis kojinėmis ant stalo. Buvo tiesiog jauku“, – pridūrė jis.

J. Lennonas su žmona atvyko į Daniją 1969 metų gruodį, kad susitartų dėl Y. Ono penkiametės dukters Kyoko, tuomet gyvenusios su jos tėvų šiaurės Jutlandijoje, ateities.

Grupė „The Beatles“ jau buvo įrašiusi savo paskutinį albumą „Abbey Road“ ir išsiskyrusi, nors tai dar nebuvo paskelbta oficialiai.

Muziejui ar Yoko?

Nors J. Lennonas ir Y. Ono pirmąją savaitę Danijoje praleido slapta, žiniasklaida apie juos sužinojo. Atlikėjas atlikėjas suorganizavo spaudos konferenciją, sutapusią su pirmąja naujo mokslo metų trimestro diena.

K. Hojenas ir jo draugai įtikino mokyklos direktorių leisti jiems neiti pamokas, kad pasikalbėtų apie taiką ir muziką su J. Lennonu, kol „The Beatles“ dar oficialiai neišsiskyrė.

Dabar draugai sakė nusprendę išsiskirti su savo garso įrašo kasete, nes neįsivaizduoja, kaip jų daugybė vaikų galėtų ja pasidalyti.

„Būtume laimingi, jeigu [įrašu] susidomėtų muziejus, o kodėl ne pati Yoko Ono?“, – sakė juostos pardavėjų konsultantas kultūros klausimais.

Vietos, kurioje buvo padarytas, pavadinimą gavęs įrašas „Skyrum Bjerge“ yra neblogos kokybės.

„Reikia prisėsti ir skirti laiko jam paklausyti, ir aš tikiuosi geriausio“, – sakė pardavimą organizuojančių aukciono namų „Bruun Rasmussen“ įvaizdžio kūrimo direktorė Alexa Bruun Rasmussen (Aleksa Brun Rasmusen).

„Iš tiesų jie atlieka dainą „Give Peace a Chance“, tačiau kitais žodžiais“, – paaiškino ji.

Įraše taip pat skamba niekur neišleista daina „Radio Peace“, kuri yra „išjausta“ ir „unikali“, sakė A. Bruun Rasmussen. Pasak jos, už įrašą ir nuotraukas aukcione galima būtų gauti iki 40 tūkst. eurų.

Tačiau juostą įsigijęs asmuo neturės teisės iš jos pasipelnyti.

„Johnas Lennonas kalbasi su jaunais moksleiviais, juos vienija aistra taikos žinutei. Ir aišku, kad tarp jų yra ryšys “, – sakė ji.

Nors K. Hojenas yra daug pasakojęs apie tą žiemos dieną savo vaikams ir anūkams, po juostos pardavimo jam neliks jokių tos dienos pėdsakų, nes savininkai nepadarė įrašo skaitmeninės kopijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės