Karolis III ir Camilla buvo karūnuoti šeštadienį per istorinę ceremoniją Vestminsterio abatijoje Londone. Iškilmėse dalyvavo daugybė kviestinių svečių iš viso pasaulio. Tai buvo pirmoji karūnavimo ceremonija Jungtinėje Karalystėje (JK) per 70 metų.

Karūnavimo proga pirmadienis JK paskelbtas nedarbo diena. Pasak Bakingemo rūmų, abu monarchai viliasi, kad ilgasis savaitgalis „suteiks galimybę praleisti laiką ir atšvęsti kartu su draugais, artimaisiais ir bendruomenėmis“.

Gatvių vakarėliai taip pat buvo svarbi Karolio III motinos karalienės Elžbietos II karūnavimo 1953 m. dalis. Sekmadienį jų neaplenks karališkosios šeimos nariai, įskaitant karaliaus seserį princesę Anne ir dukterėčias princeses Beatrice ir Eugenie. Šventinius pietus surengs ir premjeras Rishis Sunakas, į kuriuos kvies Dauningo gatvėje.

Praūžus vakarėliams, vakare britai bus kviečiami stebėti specialų koncertą, vyksiantį Vindzoro rūmuose. Jame pasirodys tokios žvaigždės, kaip Lionelis Richie, Katy Perry, Andrea Bocelli, Paloma Faith ir Nicole Scherzinger. Žiūrovai taip pat galės išvysti baleto, operos ir teatro artistų pasirodymą. Manoma, kad koncertą gyvai stebės apie 20 tūkst. žmonių.

74-erių Karolis III šeštadienį tapo vyriausiu monarchu, kada nors karūnuotu Vestminsterio abatijoje. Auksinę karūną ant jo galvos uždėjo Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby. Naujasis JK ir 14 kitų Sandraugos šalių karalius buvo pasitiktas šūksniais „Dieve, sergėk karalių“.

J. Welby kiek vėliau karūnavo ir Karolio III žmoną Camillą.
Atlikus karūnavimo apeigas visoje JK nuaidėjo trimitai ir šūvių salvė.

Po procesijos iš Vestminsterio abatijos Karolis III ir Camilla pasirodė Bakingemo rūmų balkone, iš kurio mojavo dešimttūkstantinei plojančių ir šūkaujančių žmonių miniai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės