aA
Garsus Rusijos aktorius Michailas Jefremovas patyrė infarktą. Apie tai paskelbė jo advokatas, rašo portalas izvestija.ru. Šiuo metu kino žvaigždė gyvena namų arešto sąlygomis ir laukia bausmės už tai, kad neblaivus ir apsvaigęs nuo narkotikų padarė avariją, kurioje žuvo visiškai nekaltas žmogus.
Michailas Jefremovas, medikai
Michailas Jefremovas, medikai
© DELFI montažas / Scanpix

Advokatas teigė, jog dėl blogos savijautos aktorius net neprašė pareigūnų išleisti jo aplankyti motinos kapo birželio 25 dieną, kada minimos jos mirties metinės.

M. Jefremovui sveikata pablogėjo mamos mirties metinių išvakarėse, tačiau jis atsisakė kviestis greitosios pagalbos medikus. Advokatas nepatikslino, ar vėliau širdies smūgio diagnozę patvirtino specialistai.

Aktoriaus atstovas tik pasakė, jog šiuo metu Jefremovo būklė patenkinama, tačiau jį kankina depresija.

„Naktį Jefremovui sustreikavo širdis, jį ištiko širdies smūgis. Jis atsisakė medikų pagalbos pareiškęs, kad jam nieko nesinori. Aš išėjau iš jo namų vidurnaktį ir griežtai sakiau kviestis medikus, jei ir toliau būklė blogės. Tikėjausi, kad jis paklausys patarimo“, – sakė advokatas E. Pašajevas.

Medikų garsenybei prireikė ir iškart po pirmosios apklausos, tuomet, sušlubavus aktoriaus sveikatai, greitoji vyko į teismo salę.

Birželio 8 d. Michailas Jefremovas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų, tapo avarijos Maskvos centre kaltininku. Jo automobilis išvažiavo į priešingo eismo juostą ir rėžėsi į „Lada“ automobilį. Dėl avarijos metu patirtų sužalojimų mirė 57-erių Sergejus Zacharovas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad aktoriaus kūne yra narkotikų ir alkoholio pėdsakų. Pradėta baudžiamoji byla. Šiuo metu Jefremovui skirtas namų areštas. Jam gresia kalėjimas iki 12 metų.


Maskvos prokuratūra INTERFAX patvirtino, kad į kaltinimus įtrauktas ir punktas dėl vairavimo apsvaigus nuo narkotinių medžiagų.

RIA Novosti“, remdamasi Maskvos policija, tvirtina, kad iškelta byla ir aktorių narkotikais aprūpinusiems asmenimis (jų tapatybės kol kas neskelbiamos).
Remiantis M. Jefremovo kraujo tyrimo rezultatais, jam nustatytas 2,1 promilės girtumas.

Po avarijos Maskvos vidaus reikalų ministerijos skyrius išplatino M. Jefremovo apklausos iš karto po avarijos vaizdo įrašą. Įraše matoma, kaip aktorius bute sėdi ant lovos. Į klausimą apie savo būklę jis atsako: „Šiuo metu esu ne kokios būklės, negaliu kalbėti“.

„Įvyko siaubinga avarija, todėl esu šoko būsenos“, – vaizdo įraše teigia M. Jefremovas. Į klausimą, ar jis girtas, aktorius atsako „greičiausiai“, o tada prašo pokalbį perkelti vėlesniam laikui, kai „grįš į save“. Jo taip pat klausia, ar pripažįsta savo kaltę. „Žinoma, o kur man dėtis“, – atsako aktorius.

Remiantis policijos duomenimis, 2019-2020 metais M. Jefremovui buvo skirta net 50 baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau jos daugiausia skirtos už greičio viršijimą, važiavimą viešojo transporto eismo juosta arba ženklų nepaisymą.

Po to, kai Tagansko teismas M. Jefremovui už pažadą neišvykti skyrė stebėjimo apyrankę, jo advokatai pareiškė, kad daugiau komentarų žiniasklaidai nebeduos. „Jokių komentarų mes dabar neduosime, jokiais klausimais, tokia gynybos pozicija“, – „RIA Novosti“ pareiškė M. Jefremovo advokatė Jelizaveta Šargorodskaja.

Advokatas Vitalijus Černyševas, žiniasklaidai pranešęs, kad M. Jefremovas pasiruošęs teikti „dosnią paramą“ žuvusiojo Sergajaus Zacharovo šeimai, teismo posėdyje dėl kardomųjų priemonių skyrimo tos pačios dienos vakarą nebedalyvavo. Vėliau pareiškė, kad kol kas prie bylos dirba viena J. Šargorodskaja.

„Niekas su šeima nesusiekė“, – teigia žuvusiojo šeimos interesus teisme ginantis advokatas Aleksandras Dobrovinskis, paklaustas, ar aktoriaus atstovai jiems siūlo paramą.

A.Dobrovinskis, kaip ir kita garsi advokatė Tatjana Stukalova, atsisakė ginti aktorių teisme, nors ir abu sulaukė tokio siūlymo. A. Dobdrovinskis pareiškė, kad jis sutiko nemokamai ginti avarijoje pražudyto Sergejaus Zacharovo vairuotojo šeimą.

„Sergejaus Zacharovo šeima kreipėsi į mane su prašymu padėti pasiekti teisingumo. Mane palietė jų noras savo šeimos pavyzdžiu suteikti visuomenei galimybę išmokti svarbią pamoką: vairavimas apsvaigus gali baigtis didžiule tragedija daugybei žmonių“, – žurnalistams savo sprendimo motyvus išdėstė advokatas.

„Mash“ skelbia, kad po įvykio aktorius ir jo atstovai skambino beveik 50 advokatų, tačiau dauguma jų nesutiko teisme ginti jo interesus.

Ką sakė Jefremovo žmona?

M. Jefremovo žmona Sofija Kruglikova, su kuria aktorius turi tris vaikus, leidiniui „Moskovskij komsomolec“ pareiškė, kad nuo praeitos savaitės vyro nematė, šiuo metu yra saviizoliacijoje šeimos vasarnamyje, o M. Jefremovas liko Maskvoje.

„Jam dabar labai sunkus metas, praeitą vasarą mirė motina. Tada mirė Galina Borisovna Volček. Ir tada jis visai prarado pusiausvyrą, labai daug gėrė. Jį sustabdyti buvo praktiškai neįmanoma. Izoliacijos metu mes labai mažai su juo bendravome“, – teigia S. Kruglikova.

Anot moters, M. Jefremovas dažnai gėrė su „pirties“ draugais, kurių ji praktiškai nepažįsta.

„Tiesą sakant, aš jų bijau. Kai man grubiai įsakmiu tonu pareiškia „nesidraskyk, sėdėk namuose“, man ir dėl vaikų darėsi neramu. Man ši kompanija buvo svetima“, – sako aktoriaus sutuoktinė.

Baras „Ulisas“

Policijos pareigūnai, kaip „RIA Novosti“ sakė šaltinis, atliko tiriamųjų veiksmų bare „Ulisas“, kur, remiantis pirminiais duomenimis, iki eismo įvykio laiką leido M. Jefremovas.

„Bare „Ulisas“ atliekami tiriamieji veiksmai. Teisėsaugos organų pareigūnai aiškinosi, ar iš tikrųjų M. Jefremovas iki avarijos ten leido laiką. Buvo tikrinami stebėjimo kamerų įrašai“, – agentūrai sakė šaltinis.

Išvakarėse internete pasirodė stebėjimo kameros vaizdo įrašas, kuriame žmogus, panašus į M. Jefremovą, nelygiai pastato savo automobilį ir užeina į pastatą, o po pusės valandos iš jo išeina. Vaizdo įrašo autoriai teigia, kad įrašas darytas prie minėtojo baro.

Tame pačiame pastate, kur yra baras „Ulisas“, yra Arbato rajono policijos nuovada, pažymi „Sudebnyje krossovki“. Tiesą sakant, jis vos už kelių žingsnių nuo M. Jefremovo gyvenamosios vietos, kur dabar aktorius turės atlikti namų areštą.

Sprendžiant pagal internete apie barą paliktus komentarus, M. Jefremovas buvo dažnas baro lankytojas. „Sėdėjau prie stalo kartu su M. Jefremovu“, „Greta Senojo Arbato, o šalia sėdėjo Michailas Jefremovas“, teigiama atsiliepimuose. Vieno iš atsiliepimų autorių dažnus M. Jefremovo apsilankymus vadina „vienu iš baro minusų“.

„Komsomolskaja Pravda“, remdamasi neįvardytais šaltiniais, tvirtina, kad tą dieną bare buvo atsisakyta aptarnauti artistą, jam pasiūlyta tik maisto išsinešti, dėl ko jis kaip reikiant susipyko su baro administracija ir išėjo. Oficialiai baro administracija situacijos nekomentuoja.

Birželio 8 dienos vakarą M. Jefremovas savo visureigiu išlėkė į priešpriešinio eismo juostą ir rėžėsi į krovininį automobilį „Lada“. Pastarojo vairuotojas, dirbęs kurjeriu, kitą rytą nuo patirtų sužalojimų mirė.

Medicininės apžiūros metu nustatyta, kad M. Jefremovo kraujyje būta 2,1 promilės alkoholio, o tai prilygsta buteliui degtinės. Aktoriui iškelta byla pagal Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4-ąją dalį (kelių eismo taisyklių pažeidimas, pasibaigęs netyčine mirtimi). Jam gresia laisvės atėmimas iki 12 metų. Iki rugpjūčio 9-osios aktoriui taikomas namų areštas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
5.0000

Karalienė Elžbieta II dalyvavo savo viešpatavimo jubiliejuje: šventėje Tomas Cruise'as ir kitos garsenybės plojo atsistoję

Besišypsanti britų karalienė Elizabeth II sekmadienį dalyvavo Vindzore vykusiuose jos...

„Pussy Riot“ lyderė iš Rusijos pabėgo persirengusi kurjerio uniforma

Praėjus dienai po pranešimų, jog paspruko iš namų arešto Rusijoje, „ Pussy Riot “ lyderė...

Dėl sankcijų milijonus praradęs Grigorijus Lepsas atvyko į Donbasą: Putino remiamas atlikėjas surengė koncertą okupantams (1)

Dainininkas Grigorijus Lepsas, kuris dieną prieš tai buvo pastebėtas vienos palydovės draugijoje,...

Kremlius nepagailėjo milžiniškų pinigų atlikėjams, pasirodžiusiems prorusiškuose koncertuose: įvardijo sumas (1)

Balandžio mėnesį daugybėje Rusijos miestų buvo rengiami rusofašistinio maratono „Za Rosiju“...

Borisas Johnsonas tapo „TikTok“ vartotoju: politiko debiutas sužavėjo toli gražu ne visus

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas prisijungė prie „TikTok“ ir...

Top naujienos

Delfi PliusVladimiras Laučius

Buvęs ES karinio štabo žvalgybos direktorius: yra dalykas, kuris Putinui tikrai svarbiau nei Ukraina

Nuo 2014-ųjų, kai Rusijos grėsmės akivaizdoje pradėjome labiau rūpintis apleistais gynybos...

Verslas PliusEdgaras Savickas

Artėja svarbus sprendimas: kokį nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti priklausomai nuo kambarių skaičiaus bute

Koks yra mano elektros suvartojimas? Ar galiu rinktis dviejų laiko zonų planą? Kas atsitiks, jei...

Karas Ukrainoje. Iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje evakuota daugiau kaip 260 karių (2)

Ukrainos pajėgų pulkas „Azov“, atkakliai gynęs „Azovstal“ metalurgijos įmonę Rusijos...

Koncernas „Žalgiris“: tankiame įmonių voratinklyje – ataušusios Sabonio pėdos

Kiekvienas lietuvis nemirktelėjęs pasakytų, kas yra Kauno „Žalgiris“. Vis dėlto įdėmiau...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Elektronikos prekių didmenininko „ACC Distributions“ vadovas Baušys – apie kainų augimą: šiuo metu vyrauja dvi skirtingos tendencijos

Pasaulio ekonomikoje vis daugiau esant įtampos ją daug greičiau pajunta ir Lietuvos didmeninio...

Delfi PliusŽinių radijas

Kodėl Kaliningrado sritis priklauso Rusijai?

Į Sovietų Sąjungos rankas Kaliningrado (arba Karaliaučiaus) sritis pateko tik Antrojo pasaulinio...

Naujovė Lietuvos stiliaus rinkoje: už 10-20 eurų galėsite nebesirūpinti, ką apsirengti

Stilingas žmogus ne tas, kuris turi daug madingų drabužių, o tas, kuris turint mažiau, susikuria...

Nidoje bus draudžiamas elektrinių paspirtukų eismas, nuoma

Nidoje šį sezoną verslininkams bus draudžiama nuomoti elektrinius paspirtukus, taip pat bus...

Tik vienu žalgiriečiu nenusivylęs Maksvytis: nėra ką slėpti, mus sutriuškino

Dar vienoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“ ) pusfinalio serijoje – lygybė. Visiškai...