aA
Garsus Rusijos aktorius Michailas Jefremovas patyrė infarktą. Apie tai paskelbė jo advokatas, rašo portalas izvestija.ru. Šiuo metu kino žvaigždė gyvena namų arešto sąlygomis ir laukia bausmės už tai, kad neblaivus ir apsvaigęs nuo narkotikų padarė avariją, kurioje žuvo visiškai nekaltas žmogus.
Michailas Jefremovas, medikai
Michailas Jefremovas, medikai
© DELFI montažas / Scanpix

Advokatas teigė, jog dėl blogos savijautos aktorius net neprašė pareigūnų išleisti jo aplankyti motinos kapo birželio 25 dieną, kada minimos jos mirties metinės.

M. Jefremovui sveikata pablogėjo mamos mirties metinių išvakarėse, tačiau jis atsisakė kviestis greitosios pagalbos medikus. Advokatas nepatikslino, ar vėliau širdies smūgio diagnozę patvirtino specialistai.

Aktoriaus atstovas tik pasakė, jog šiuo metu Jefremovo būklė patenkinama, tačiau jį kankina depresija.

„Naktį Jefremovui sustreikavo širdis, jį ištiko širdies smūgis. Jis atsisakė medikų pagalbos pareiškęs, kad jam nieko nesinori. Aš išėjau iš jo namų vidurnaktį ir griežtai sakiau kviestis medikus, jei ir toliau būklė blogės. Tikėjausi, kad jis paklausys patarimo“, – sakė advokatas E. Pašajevas.

Medikų garsenybei prireikė ir iškart po pirmosios apklausos, tuomet, sušlubavus aktoriaus sveikatai, greitoji vyko į teismo salę.

Birželio 8 d. Michailas Jefremovas, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų, tapo avarijos Maskvos centre kaltininku. Jo automobilis išvažiavo į priešingo eismo juostą ir rėžėsi į „Lada“ automobilį. Dėl avarijos metu patirtų sužalojimų mirė 57-erių Sergejus Zacharovas.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad aktoriaus kūne yra narkotikų ir alkoholio pėdsakų. Pradėta baudžiamoji byla. Šiuo metu Jefremovui skirtas namų areštas. Jam gresia kalėjimas iki 12 metų.


Maskvos prokuratūra INTERFAX patvirtino, kad į kaltinimus įtrauktas ir punktas dėl vairavimo apsvaigus nuo narkotinių medžiagų.

RIA Novosti“, remdamasi Maskvos policija, tvirtina, kad iškelta byla ir aktorių narkotikais aprūpinusiems asmenimis (jų tapatybės kol kas neskelbiamos).
Remiantis M. Jefremovo kraujo tyrimo rezultatais, jam nustatytas 2,1 promilės girtumas.

Po avarijos Maskvos vidaus reikalų ministerijos skyrius išplatino M. Jefremovo apklausos iš karto po avarijos vaizdo įrašą. Įraše matoma, kaip aktorius bute sėdi ant lovos. Į klausimą apie savo būklę jis atsako: „Šiuo metu esu ne kokios būklės, negaliu kalbėti“.

„Įvyko siaubinga avarija, todėl esu šoko būsenos“, – vaizdo įraše teigia M. Jefremovas. Į klausimą, ar jis girtas, aktorius atsako „greičiausiai“, o tada prašo pokalbį perkelti vėlesniam laikui, kai „grįš į save“. Jo taip pat klausia, ar pripažįsta savo kaltę. „Žinoma, o kur man dėtis“, – atsako aktorius.

Remiantis policijos duomenimis, 2019-2020 metais M. Jefremovui buvo skirta net 50 baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus, tačiau jos daugiausia skirtos už greičio viršijimą, važiavimą viešojo transporto eismo juosta arba ženklų nepaisymą.

Po to, kai Tagansko teismas M. Jefremovui už pažadą neišvykti skyrė stebėjimo apyrankę, jo advokatai pareiškė, kad daugiau komentarų žiniasklaidai nebeduos. „Jokių komentarų mes dabar neduosime, jokiais klausimais, tokia gynybos pozicija“, – „RIA Novosti“ pareiškė M. Jefremovo advokatė Jelizaveta Šargorodskaja.

Advokatas Vitalijus Černyševas, žiniasklaidai pranešęs, kad M. Jefremovas pasiruošęs teikti „dosnią paramą“ žuvusiojo Sergajaus Zacharovo šeimai, teismo posėdyje dėl kardomųjų priemonių skyrimo tos pačios dienos vakarą nebedalyvavo. Vėliau pareiškė, kad kol kas prie bylos dirba viena J. Šargorodskaja.

„Niekas su šeima nesusiekė“, – teigia žuvusiojo šeimos interesus teisme ginantis advokatas Aleksandras Dobrovinskis, paklaustas, ar aktoriaus atstovai jiems siūlo paramą.

A.Dobrovinskis, kaip ir kita garsi advokatė Tatjana Stukalova, atsisakė ginti aktorių teisme, nors ir abu sulaukė tokio siūlymo. A. Dobdrovinskis pareiškė, kad jis sutiko nemokamai ginti avarijoje pražudyto Sergejaus Zacharovo vairuotojo šeimą.

„Sergejaus Zacharovo šeima kreipėsi į mane su prašymu padėti pasiekti teisingumo. Mane palietė jų noras savo šeimos pavyzdžiu suteikti visuomenei galimybę išmokti svarbią pamoką: vairavimas apsvaigus gali baigtis didžiule tragedija daugybei žmonių“, – žurnalistams savo sprendimo motyvus išdėstė advokatas.

„Mash“ skelbia, kad po įvykio aktorius ir jo atstovai skambino beveik 50 advokatų, tačiau dauguma jų nesutiko teisme ginti jo interesus.

Ką sakė Jefremovo žmona?

M. Jefremovo žmona Sofija Kruglikova, su kuria aktorius turi tris vaikus, leidiniui „Moskovskij komsomolec“ pareiškė, kad nuo praeitos savaitės vyro nematė, šiuo metu yra saviizoliacijoje šeimos vasarnamyje, o M. Jefremovas liko Maskvoje.

„Jam dabar labai sunkus metas, praeitą vasarą mirė motina. Tada mirė Galina Borisovna Volček. Ir tada jis visai prarado pusiausvyrą, labai daug gėrė. Jį sustabdyti buvo praktiškai neįmanoma. Izoliacijos metu mes labai mažai su juo bendravome“, – teigia S. Kruglikova.

Anot moters, M. Jefremovas dažnai gėrė su „pirties“ draugais, kurių ji praktiškai nepažįsta.

„Tiesą sakant, aš jų bijau. Kai man grubiai įsakmiu tonu pareiškia „nesidraskyk, sėdėk namuose“, man ir dėl vaikų darėsi neramu. Man ši kompanija buvo svetima“, – sako aktoriaus sutuoktinė.

Baras „Ulisas“

Policijos pareigūnai, kaip „RIA Novosti“ sakė šaltinis, atliko tiriamųjų veiksmų bare „Ulisas“, kur, remiantis pirminiais duomenimis, iki eismo įvykio laiką leido M. Jefremovas.

„Bare „Ulisas“ atliekami tiriamieji veiksmai. Teisėsaugos organų pareigūnai aiškinosi, ar iš tikrųjų M. Jefremovas iki avarijos ten leido laiką. Buvo tikrinami stebėjimo kamerų įrašai“, – agentūrai sakė šaltinis.

Išvakarėse internete pasirodė stebėjimo kameros vaizdo įrašas, kuriame žmogus, panašus į M. Jefremovą, nelygiai pastato savo automobilį ir užeina į pastatą, o po pusės valandos iš jo išeina. Vaizdo įrašo autoriai teigia, kad įrašas darytas prie minėtojo baro.

Tame pačiame pastate, kur yra baras „Ulisas“, yra Arbato rajono policijos nuovada, pažymi „Sudebnyje krossovki“. Tiesą sakant, jis vos už kelių žingsnių nuo M. Jefremovo gyvenamosios vietos, kur dabar aktorius turės atlikti namų areštą.

Sprendžiant pagal internete apie barą paliktus komentarus, M. Jefremovas buvo dažnas baro lankytojas. „Sėdėjau prie stalo kartu su M. Jefremovu“, „Greta Senojo Arbato, o šalia sėdėjo Michailas Jefremovas“, teigiama atsiliepimuose. Vieno iš atsiliepimų autorių dažnus M. Jefremovo apsilankymus vadina „vienu iš baro minusų“.

„Komsomolskaja Pravda“, remdamasi neįvardytais šaltiniais, tvirtina, kad tą dieną bare buvo atsisakyta aptarnauti artistą, jam pasiūlyta tik maisto išsinešti, dėl ko jis kaip reikiant susipyko su baro administracija ir išėjo. Oficialiai baro administracija situacijos nekomentuoja.

Birželio 8 dienos vakarą M. Jefremovas savo visureigiu išlėkė į priešpriešinio eismo juostą ir rėžėsi į krovininį automobilį „Lada“. Pastarojo vairuotojas, dirbęs kurjeriu, kitą rytą nuo patirtų sužalojimų mirė.

Medicininės apžiūros metu nustatyta, kad M. Jefremovo kraujyje būta 2,1 promilės alkoholio, o tai prilygsta buteliui degtinės. Aktoriui iškelta byla pagal Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 264 straipsnio 4-ąją dalį (kelių eismo taisyklių pažeidimas, pasibaigęs netyčine mirtimi). Jam gresia laisvės atėmimas iki 12 metų. Iki rugpjūčio 9-osios aktoriui taikomas namų areštas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
5.0000

Plius dydžio modelis Tess Holliday prisipažino serganti anoreksija, neslepia susierzinimo dėl žmonių reakcijų (56)

Pavasarį visada iškyla svorio reguliavimo tema. Tiesa, vieniems tai gali būti savanoriškas...

Sena meilė nerūdija? Geriausias draugas pakomentavo gandus apie Beno Afflecko romaną su ką tik išsiskyrusia Jennifer Lopez

Jau kelias dienas internetas ūžia nuo gandų, jog 51 metų dainininkė ir aktorė Jennifer Lopez...

Remiantis grožio formule apskaičiavo, kurios karališkosios damos patraukliausios: Middleton ir Markle liko 5-tuko gale (66)

Princesė Diana yra gražiausia visų laikų karališkosios šeimos atstovė – toks sprendimas...

Po darbuotojų išpažinties skandalo nutraukiama legendinė Ellen DeGeneres laida, gyvavusi beveik 20 metų (17)

Televizijos laidų vedėja Ellen DeGeneres ir jos prodiuseriai pastaraisiais mėnesiais buvo...

Reda Barkauskaitė | D+

Milijardus dolerių atsiėjusios skyrybos arba kas nutinka, kai širdis nugali protą (2)

Nepraėjus nė valandai po to, kai šį sausį Jeffas Bezosas ir jo žmona paskelbė apie skyrybas,...

Top naujienos

Pastebėję bent vieną iš šių 3 simptomų, kuo greičiau kvieskite greitąją pagalbą: kiekviena minutė yra aukso vertės (49)

Lietuvoje per metus insultą patiria apie 10 tūkst. žmonių, o 3,5 tūkst. lietuvių insultas...

Kremlius apsimelavo net švenčiausią sau dieną: milijonams žiūrovų pasiūlė klastotę (530)

Gegužės 9-oji arba Rusijoje vadinamoji Pergalės diena dešimtmečius neatsiejama nuo karinio...

Po metų pertraukos sugrįžta legendinės, aukso amžių menančios kelionės, kuriose uždrausti džinsai (3)

Pasaulinė pandemija metams sustabdė ir istorinį Rytų ekspresą. Aišku, metai pertraukos – tik...

Daktaras Rauba įvertino savo imuniteto būklę po antro skiepo: antikūnų tyrimo rezultatas – iškalbingas (209)

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti (4)

Žinoma, tai ne vienintelis rusų filmas, kurį reikia pamatyti. Čia taip tik pasakiau, kad jūs...

Joana Balčiuvienė | D+

Laidotuvių etiketas, arba kaip nedera elgtis šarvojimo metu: gėda buvo klausytis (2)

„Negaliu kalbėt, Danute, aš pagrabe... Pagrabe, sakau!“ – rikteli dėdulė šarvojimo metu...

Pasaulis gręžiasi į Kiniją vakcinų: kitos išeities nėra (28)

Pasaulis sparčiai tampa vis labiau priklausomas nuo Kinijos dėl vakcinų , kai Indijoje...

Fausta Marija Leščiauskaitė. Papai – aštuntasis pasaulio stebuklas ir aš juos turiu (155)

Jūs veikiausiai esate pratę, kai kokia selebritė , o gal net ne viena, bet kartu su seserimi, kad...

Švedas pyškino pro šalį – „Lokomotiv“ su Kuzminsku iš savo kelio eliminavo „Chimki“ ekipą CSKA netikėtai paslydo (4)

Tragiškas krepšinio sezonas Maskvos srities „Chimki“ komandai pagaliau baigtas. Agonija nutrūko...

Pražilusios 40-metės patirtis: pateikė svarių argumentų, kodėl ji nedažo plaukų (17)

Kaip ir daugelis vyresnių nei 40 metų moterų, vis susimąstydavau, ar dažyti plaukus, ar visgi...