24 metų aktorius nuosprendį išgirdo Britų Kolumbijos aukščiausiame teisme Vankuveryje. Savo kaltę dėl antrojo laipsnio žmogžudystės 2020 metų kovą, kai nužudė savo motiną 64 metų Barbarą Waite paleisdamas kulką jai į galvą, kai moteris grojo pianinu, jis pripažino lygiai prieš pusę metų.

Skaitydama nuosprendį teisėja Kathleen Ker sakė, kad buvo įvykdytas siaubingas nusikaltimas.

Kaltintojai per bylos svarstymą birželį sakė, kad aktorius savo motiną nužudė 2020 metų kovo 31 dieną šeimos namuose Skvomišo mieste. „GoPro“ kamera jis nufilmavo savo prisipažinimą įvykdžius nusikaltimą ir be gyvybės ženklų gulintį B. Waite kūną.

„Nušoviau ją iš nugaros tiesiai į galvą. Ji žinojo, kad tai mano darbas“, – įraše teigia aktorius.

Įvykdęs nusikaltimą jaunas vyras nusipirko alaus ir žolės, eksperimentavo gamindamas Molotovo kokteilius ir žiūrėjo „Netflix“.

Galiausiai pridengė motinos lavoną apklotu ir nuėjo miegoti.

Kitą dieną motinos pianiną papuošė jos rožiniu, aplink kūną pridėliojo ir uždegė žvakių. Tada į savo automobilį sukrovė tris ginklus, šovinių, dvylika Molotovo kokteilių, stovyklavimo įrangą ir patraukė į „Rideau Cottage“ pastatą, kur Otavoje gyvena Kanados ministras pirmininkas.

R. Granthamas vėliau detektyvams prisipažino apie planą nužudyti premjerą, apie tai rašė ir savo dienoraštyje.

Kelias valandas jaunas vyras važiavo link J. Trudeau rezidencijos, bet tada persigalvojo ir sumanė verčiau surengti masines šaudynes ant „Lions Gate“ tilto ar Simoso Fraserio universitete, kur kadaise pats studijavo. Galiausiai planas vėl pasikeitė, jis tiesiog nuvažiavo į Vankuverio policijos departamentą ir pasidavė, pareigūnui pareiškęs: „Nužudžiau savo motiną“.

Skelbdama nuosprendį, teisėja sakė, kad, ačiū Dievui, R. Granthamas galutinai neprarado ryšio su realybe ir susiprato nesiimti masinių žudynių. Ji akcentavo, kad, prieš nužudydamas motiną, aktorius išgyveno labai sunkų laikotarpį: rūkė daug žolės, žiūrėjo smurto vaizdo įrašus internete ir kurpė savižudybės planus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės