„Perklausų“ renginyje, kuris iš „Dirigentų“ baro trumpam persikraustė į Vilniaus gatvę, apsilankė garsus ir gerbiamas atlikėjas Virgis Stakėnas. Žinomas vyras susirinkusiems jo gerbėjams pasakojo, kad kadaise studijavo mediciną, tačiau visi keliai vėliau vis tiek nuvedė į muziką.

„Sunku patikėti, bet Virgis pradėjo savo gyvenimo kelią Vilniaus valstybiniame Kapsuko vado universitete, medicinos fakultete. Virgio tėtis buvo gydytojas, o tikriausiai kiekvienas gydytojas nori, kad jo vaikas būtų gydytojas. Bet taip jau atsitiko, kad gydytojo vaikas pirmame kurse pateko į grupę, kurioje iš 11 vaikinų 7 grojo gitaromis. Natūralu, kas iš pirmosios stipendijos buvo nupirkta. Prasidėjo gitaros kelias po Virgio gyvenimą ir, žinoma, mediciną teko mesti. Aš nekalbu apie tai, kas tuo metu vyko namuose. Trečiasis pasaulinis karas“, – juokėsi V. Stakėnas.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Jis teigė, kad visą gyvenimą ir tėčiui, ir mamai turėjo įrodinėti, kad pasirinko savo kelią: „Gyvenimas sudėjo savo taisykles. Nes taisyklės tam ir skirtos, kad jas sulaužyti, o tikroji tiesa ateina per laiką.“

Tiesa, renginio metu buvo pastebėta, kad V. Stakėną galima apibūdinti kaip prodiuserį, muzikos kūrėją, autorių, teirautasi, kaip jis pats save pristato viešumoje.

„Paprasčiausias žodis – muzikantas. Į jį telpa labai daug, iš kitos pusės, esu gyvenimo stebėtojas. Aš žiūriu, matau, kas vyksta aplinkui, analizuoju. Tai virsta kūryba, tai virsta kūriniais, tai virsta mano kitais literatūriniais darbais. Be viso to, esu rašytojas, prodiuseris, bet tai visa kita“, – šypsojosi atlikėjas.

Ir išties, taip jis save vadina ne veltui, iš viso V. Stakėnas teigė sukūręs 21 albumą. Naujausias – „Senelio dainos“.

„20-asis buvo flesho albumas, kuriame Virgis skamba visai kitaip, elektronika. Virgio tekstai ir muzika, o viskas aranžuota Amerikoje. Dvejus metus albumą įrašinėjome Vijolių kaime ir Pitsburge, siuntinėjome įrašus. Tai yra pirmas albumas, kada prodiuseris yra ne Virgis, o Ignas Marcinkevičius. Jis puikiai kalba be akcento ir lietuviškai, ir angliškai, dar be to jis yra Virgio sūnėnas“, – trečiu asmeniu apie save kalbėjo muzikantas.
„Perklausų“ renginio su Virgiu Stakėnu akimirka

Paklaustas, kuris albumas, kurių, beje, per visą gyvenimą buvo daug, širdžiai mieliausias, V. Stakėnas teigė vieno išskirti negalintis.

„Klausk mamos, kuris tavo vaikas mylimiausias. Mama nepasakys. Žinoma, kažkiek tą paskutinį mažylį daugiau globoja, jam reikia daugiau dėmesio, meilės, šilumos, bet visi vaikai labai svarbūs, kiekvienas turi savo privalumų, savo trūkumų. Žinau, kas negerai, bet stengiuosi kitiems nesakyti, tegul atranda, o jei neatranda, tai gerai. Kažkada mama sakė: „Virgi, matai, tavo klasiokas išleido jau trečią knygą“, sakau: „Mama, tavo sūnus išleido jau 10 albumų. Sakau, juk plokštelė arba albumas taip pat kaip knyga, nes tu įdedi labai daug į ją.

Man patinka ir pirmoji plokštelė, kurioje skambėjo daina apie vaikus. Ji turi tokį vinilo traškesį. Jis yra toks šiltas, toks geras. <...> dabar jau tris metus rašau knygą. Norėjau iki gimtadienio pabaigti, bet supratau, kad nespėsiu. Tačiau ji bus pristatyta šiais metais. Gali būti, kad joje bus ne tik 63 patys žinomiausi Virgio kūriniai, jo paties tekstai ir kūryba, akordai, bet ir legendos, kaip jos atsirado, piešiniai, QR kodas, prie kurio pridėjus išmanų telefoną skambės specialiai vienu instrumentu, vienu balsu įrašyta baladė“, – pasakojo V. Stakėnas.
„Perklausų“ renginio su Virgiu Stakėnu akimirka

Vedėjo Rolando Mackevičiaus pasiteiravus, kiek žinomas atlikėjas yra įrašęs dainų, V. Stakėnas teigė sukūręs 347. Anot jo – tai yra daug, tačiau dalis kūrinių taip ir netapo hitais.

„Neįmanoma hitų kurti visą laiką. Jų yra 5 ar 6, bet tai priklauso ne nuo manė. Kai kurie kūriniai net nėra pilnai mano, prašyti tik mano tekstai ar mano aranžuotė, pateikimai“, – sakė V. Stakėnas.

Žinomas atlikėjas teigė, kad niekada nepasako „ne“ ir žmonės, kurie kartu su juo nori sukurti bendrus kūrinius, tačiau prieš dirbdamas su kitu atlikėjų, prašo jo atsiųsti savo pasiūlymus.

„Sakau gerai, siųskit, rodykit, pažiūrėsime, kiek tai įdomu man. Kad jums įdomu, aš suprantu, bet kiek įdomu man? Kiek aš galiu savęs parodyti, nuveikti, ar aš pagaliau tam tinku?

Esu gavęs įvairių pasiūlymų, bet vienas iš jų – itin sėkmingas. Keanu Blunt – jaunas vaikinukas, kurio aš visiškai nepažinojau. Tik vėliau sužinojau, kad aš su jo tėvu esame pažįstami, bet vaikinas buvo taktiškas, tuo nesinaudojo, nesakė. Tuo metu mes įrašinėjome albumą „sTAKENas“. Mano prodiuseris sako: „Pakvieskime bendradarbiauti“. Jis pakvietė tą jauną vaikiną, kuris buvo užsiminęs, kad su Stakėnu kada nors įrašys remiksą. Iš pradžių bijojau, nes jis dainavo savo tekstą, galvojau, kad nenugrybautų į šoną, bet viskas buvo labai faina“, – patirtimi dalijo V. Stakėnas.

Visą renginio „Perklausos“ interviu su Virgiu Stakėnu galite matyti straipsnio viršuje.