„Debesimis braidyti“ gimė ne šiaip sau. Justinas pasakojo, kad įkvėpimas kilo iš meilės gyvenimui ir mylimajai, nemažą vaidmenį užėmė ir atlikėjo dukra.

„Pastaruosius dvejus metus, ypatingai vasaromis, kai kažkur važiuoji, būni, supranti, kad debesys yra vienas labiausiai nesuvokiamų dalykų. Atrodo, būtų taip smagu jais pabraidyti ar pavaikščioti, kas yra visiškai neįmanoma. Albume – daug meilės ir svajingumo, tai norėjosi kažkaip tą svajingumą perteikti. Žinojau, kad noriu debesis kažkaip įtraukti į tai, – kalbėjo Justinas. – Įkvėpimas kilo iš mano asmeninės meilės gyvenimui, Urtei. Įkvėpė mane, taip ir transliuojasi. Manau, kad esu įsimylėjimo ir meilės fazėje. Man mylint nėra sudėtinga rašyti. Nebūtina kančia, kad kažką būtinai ištrauktum. Visas gyvenimas yra apie meilę, skausmą, bet labai smagu ir apie džiaugsmą rašyti. O viena daina yra susijusi su dukra, bet ne tuo atžvilgiu, kad aš jai parašiau ją, bet tuo, kad realiai mes kartu ją parašėm.“

Gruodžio 1-ąją J. Jarutis savo gerbėjus sukvietė į Kauno „Žalgirio“ areną. Čia atlikėjas sulaukė ir ypatingų svečių.

„Man patiko. Gavau recenzijų iš savo artimųjų, kad pradžioj buvau susikaustęs, bet man tai yra labai natūralu. <...> Dukra buvo pirmą kartą mano koncerte. Sakė, kad labai patiko“, – šypsojosi J. Jarutis.

Šiuo metu dainininko planuose – didžiulis koncertas Vilniaus Vingio parke. Nors pats Justinas tai vadina iššūkiu, vis tik tikina, kad prieš didelę auditoriją pasirodyti daug paprasčiau.

„Aš tikrai jaudinuosi, bet noriu iššūkio. Surenki vieną areną, dvi, tris ir ta vieta tampa tokia įprasta. Tai man Vingio parkas mintyse yra tarsi Everestas, į kurį aš noriu lipti, – kalbėjo Justinas. – Iš vienos pusės – tai yra didingiau, emociškai stipriau. Natūraliai nori, kad kuo daugiau žmonių tai pasiektų. Galiu pasakyti, kad prieš tokį kiekį žmonių groti yra pakankamai lengva – tai žymiai lengviau, nei groti prieš 100 žmonių. Kai neįžiūri žmonių, akių, nebelieka baimės galbūt padaryti kažkokią klaidą – aš labiau prisibijau intymumo, ne masės.

Nors laidos svečias didžiojoje scenoje jau ne pirmus metus, nuomonės apie naujas dainas klausia ir mylimosios Urtės. Pats Justinas juokiasi, kad ji yra tarsi filtras, padedantis apsispręsti.

„Įrašai užtruko gal pora mėnesių. Bet pirma diena buvo sukurta 2021-ųjų pavasarį. Dainos albume – iš dviejų metų laikotarpio. O mano filtras yra Urtė, daugiausiai kenčiantis nuo manęs. Aš gal neklausiu, dėti šitą dainą į albumą ar nedėti – labiau klausiu, ar gerai skamba. Natūralu, kad artimiausias žmogus turi daugiausiai svorio. Nors ji iš kitos profesinės sferos – pasitikiu ja. Urtė turi gerą skonį ir nuojatą, supratimą, kas gerai ir kas ne. O kažkokių nesutapimų be abejonės įvyksta. Kartais man reikia, kad žmogus, kurio paklausiu nuomonės, patvirtintų, kad aš teisus“, – juokėsi „Perklausų“ pašnekovas.

Laidoje sulaukęs klausimo, kaip išlaiko norą tobulėti, smalsumą bei domėjimąsi, Justinas teigė, kad mėgsta varžytis, tačiau tai laiko ir savo asmenybės sudėtingąja dalimi. Vis dėlto, anot jo, ši savybė padeda nenuvilti gerbėjų, dažnai leisti albumus.

„Turbūt su savimi varžausi labiausiai, tai mane veda į priekį ir veža, norisi pranokti patį save. Po kiekvieno koncerto tikiuosi, kad kitas bus kuo nors kitoks – geriau atrodys, geriau skambės“, – teigė žinomas vyras.

Dabar areninius koncertus rengiančio atlikėjo karjera prasidėjo su grupe „Nieko tokio“, kuri buvo sukurta Kupiškyje. Laidoje buvo prisiminta, kad vėliau Justino sceninė veikla tęsėsi su „Freaks On Floor“.

„Tačiau supratau, kad muzikos prasme noriu daryti kažką šiek tiek kitokio – ne roką. Pradėjau klausyti daug kantri, folk muzikos, man labai norėjosi groti akustine gitara, o su grupe mes to nedarėme. Turbūt tai mane pastūmėjo solo karjeros link. Be to, 2014 metais išleidome dainą „At The Sun“, paraleliai didžėjavau naktiniuose klubuose“, – pasakojo J. Jarutis.

Tiesa, dabar jau kelerius metus scenoje vienas pasirodantis atlikėjas sako atradęs save, jaučiasi subrendęs muzikoje, kurią atlieka.

„Esu labai arti to, kuo noriu būti. Kiekvieną dieną atsikeliu ir nesijaučiu labai stipriai nepatenkintas savimi. Artėju prie to „Maybe it‘s ok“, – juokėsi atlikėjas, o sulaukęs klausimo, kuo norėtų būti, jei ne Jaručiu, savo autoritetais įvardijo Justiną Timberlake‘ą ir Prince‘ą.

„Perklausų“ metu J. Jaručio gerbėjai domėjosi, ką pasirinktų atlikėjas – 50 mln. ir gyvenimą be muzikos ar skurdą, bet su galimybe dainuoti.

„Tik skurdas ir tik su muzika, – juokėsi J. Jarutis. – Muzikos man tikrai užtenka. Aš imčiau 50 mln. kišenėje. Vis tiek rasčiau būdų, kaip tą muziką daryti. Esu buvęs skurde su muzika. Nėra nieko smagaus. Kai Londone miegi virtuvėje ant čiužinio ir perki picą už 50 pensų... Rasčiau būdų, kaip užsiimti muzika. Vis tiek apeičiau sistemą.“

Visą laidą su Justinu Jaručiu galite matyti laidoje „Perklausos“, kurią rasite straipsnio viršuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės