aA
Į Delfi eterį vasarą paatostogavusi grįžta žiūrovų itin pamėgta laida „Nepatogūs klausimai“, tiesa, naujajame sezone prie projekto vairo stojo tik ½ “Radistų“ – Rolandas Mackevičius. Jonas Nainys neseniai pranešė nusprendęs koncentruotis į muzikinius reikalus. Tačiau laida nuo to nenukentės – Rolas žada susitikimus su būriu garsių pašnekovų ne tik iš pramogų pasaulio. Pirmasis filmavimo komandą į savo namus sutiko priimti kontraversiškais sprendimais garsėjantis Aurelijus Veryga.

R. Mackevičius neslepia – socialiniuose tinkluose paskelbus, kad laidoje svečiuosis šis politikas ir pakvietus siųsti jam dominančius klausimus, A. Veryga pasirodė gerokai populiaresnis net už dainininkę Natalliją Bunkę. Žiūrovai uždavinėjo klausimus apie politiko šeimą, pomėgius, alkoholio vartojimą bei kitas sritis, apie kurias prieš tai nedrįsdavo paklausti joks žurnalistas.

Visą laidą „Nepatogūs klausimai“ galite pamatyti straipsnio viršuje.

Pokalbis su politiku prasidėjo nuo klausimų apie jo paties bei alkoholio santykį. Ar vyras mėgsta linksmintis ir ar buvo atvejų, kai padauginęs svaigalų nepamena, kaip grįžo namo?

„Dabar po barus nevaikštau, nėra kada. Kaip baigi darbus, jau nelabai traukia į barą. Bet esam mes čia tokių išdaigų iškrėtę, ir į naktinį klubą nuėję. Ar anksčiau eidavau į pasilinksminimo vietas? Nebuvau kažkoks vakarėlių liūtas, bet studijų metais aišku, kad eidavom“, - sako su alkoholizmu mūsų šalyje įnirtingai kovojantis Veryga.

Paklaustas, ar yra buvę, kad neprisimintų, kaip grįžo namo, šis sako, kad tokių atvejų jo gyvenime nebuvo.

O kaip ir kada dabartinis politikas susipažino su savo būsima žmona?

„Mano žmona labai nemėgsta, jeigu aš kažką apie ją pasakoju, ji vengia viešumos. Bet mes susipažinome būdami studentais Palangoje. Medikai dažnai susipažįsta su medikais, tai paprastai, per draugus. Dabar kartu jau esam 20 metų. Buvom išvažiavę ta proga prie jūros su vaikais, bet kažkaip ypatingai nešventėm“, - pasakojo A. Veryga.

Toliau sekė žiūrovo klausimas apie tai, ar politikas pagalvojo, kaip jaučiasi jo atžalos, kai tėvas yra toks garsus.

„Pagalvoju, žinoma. Tačiau tas pagalvojimas toks nieko nesakantis. Manau nėra labai lengva mano vaikams, nors jie per tą laiką mokyklos nekeitė. Mane ir vaikus pažinojo žmonės dar prieš ateinant į politiką. Bendruomenei nebuvo kažkoks didelis siurprizas. Bet ir vaikai mato visą viešąją erdvę, tai tikrai jiems nelengva. Nežinau, ar jie skaito komentarus, bet sūnus vis atsiųsdavo muziką, memus apie mane sukurtus. Net galvojom ministerijoj parodą padaryti, bet koronavirusas viską sugriovė. Žvelgiam į tai su humoru, niekas gi dėl to nepyksta“, - tikina A. Veryga.

O kaip pašnekovas mano, ar yra jis autoritetas savo vaikams?


„Čia vaikų reikėtų klausti, bet problemų, kad mes nesusikalbėtumėm, nebuvo. Man su ryšiu su vaikais yra problemų, nes retai namie būnu, mažai juos tematau. Ir nelabai yra kaip tai kompensuoti. Nebent stengiamės išvažiuoti visi kartu kažkur pabūti, bet visiškai nekompensuosi tokių dalykų“, - sako garsus vyras.

Ar politikas norėtų kažką savyje pakeisti? A. Veryga tikina, jog nelabai apie tai galvoja, nes neįmanoma tokių dalykų padaryti. Anot jo, galima pakeisti fizines savybes, tad norėtų daugiau laiko skirti sau ir sportui. Labiau už pokyčius jis sako norintis dar daug ką išbandyti.

„Turiu svajonę išlaikyti A kategorijos vairavimo egzaminus, kad galėčiau vairuoti motociklą, norėčiau baigti šeimos gydytojo rezidentūros studijas ir kokiame nedideliame miestelyje padirbėti šeimos gydytoju. Vieni galbūt ateitų pasitarti dėl problemų, kiti kaip tik neitų, nes yra tokių, kurie galvoja, kad aš išprotėjęs. Mes labai dažnai apie žmones sprendžiam paviršutiniškai, susidarome įspūdį net nebendravę – iš vaizdo, iš intonacijos... Esu pastebėjęs, kad kai su kažkuo gyvai pabendraujam, neretai žmonės tą nuomonę apie mane pakeičia. Bet nieko nepadarysi, politiko tokia dalia, nelabai myli tauta politikų. Todėl aš ir nenorėjau į politiką“, - sako A. Veryga.

Pašnekovo teigimu, Sveikatos ministro postas nebuvo jo svajonių darbas, nes jis sunkus, taip pat teko atsisakyti daugelio dalykų, kurie anksčiau kėlė malonumą.

„Daug ką teko tiesiog išmesti iš savo gyvenimo. Pavyzdžiui užsiėmimus, kurie anksčiau patiko – nebegaliu toliau dirbti su studentais, nes pas mus tokia teisinė sistema“, - sako laidos svečias.

Toliau R. Mackevičius uždavė žiūrovės klausimą apie pirmą dabar jau garsaus vyro bučinį su mergina. Kada tai nutiko?

„Neatsimenu, kiek man tų metų galėjo būti. Mokykloj kažkada. Detales palikim paslaptyje“, - šypsosi politikas“, - sakė A. Veryga. Jis nesutiko atsakyti ir į kitą vedėjo klausimą apie tai, kada prarado nekaltybę. Tepasakė tik tiek, kad tai nutiko palyginti vėlai, tuomet jau buvo pilnametis.

O kada pirmąkart paragavo alkoholio?

„Irgi tai buvo mokykloje, buvau gal koks 16-metis. Ten buvo tokia keista istorija, mes su klase per Užgavėnes susirinkom ir net ne patys nusipirkom gėrimų, jų mums parūpino suaugusieji. Bet nieko labai baisaus nenutiko tuomet“, - prisimena A. Veryga.

Pasisukus klausimams apie jo, kaip politiko sprendimus dėl apsauginių kaukių privalomo dėvėjimo, A. Veryga teigė, kad tai tik dėl visuomenės gerovės. O kaip dėl internete kone memu tapusio politiko interviu, kai šis dar pandemijos pradžioje pareiškė, jog kaukės nuo COVID-19 neapsaugo?

„Tuo metu buvo toks žinojimas. Žinau tą klipuką, kuriuo dabar visi internete dalijasi. Tada ir ekspertų komentarai tokie buvo. Pasaulinė sveikatos organizacija irgi nerekomendavo kaukių dėvėti. Dabar tos žinios yra pasikeitę, atsiranda kitokių įrodymų. Būtų kvaila užsispirti žinant, kad pasikeitė žinojimas, atsirado naujų faktų. Gyvenimas vietoj nestovi. Tuo metu buvo taip, o šiuo metu yra kitos žinios, jas mes ir komunikuojam. Būna visokių dalykų, kartais tenka atsiprašyti. Juk mes visi žmonės“, - teisinosi A. Veryga.

Jis teigė, kad greičiausiai kaukių dėvėjimas nebebus privalomas, kaip ir saviizoliacija, kai bus išrasta vakcina nuo COVID-19. Anot ministro, pasiskiepysim ir nebeplis virsusas.

Pandemijos metu pasirodžius įtarimų, jog spekuliuojama mirusių nuo koronaviruso skaičiais, prašoma, jog artimieji atsiimant kūną pasirašytų sutikimą dėl būtent tokios diagnozės. Koks to tikslas – didesnė panika ar kad skaičiai apvalesni būtų?

„Yra dabar žmonių, kurie pasakoja, kad iš Geitsų fondo aš gavau 670 tūkst. dolerių. Tai iki šiol ieškau, kur aš juos gavau. Žmonės sąmokslo teorijas kūrė, kuria ir kurs. Daug visko buvo. Aišku, dūmų nebūna be ugnies, gal kažkas kažkur buvo atsitikę, bet norėčiau tikėti, kad žmonės išsigalvoja. Oficialių tokių skundų niekada nesame gavę. Supraskime ir su tuo, kad žmonėms mirusį nuo COVID-19 giminaitį keliami griežtesni reikalavimai. Tai sunku patikėti, kad dėl tokių sumų, kaip kai kurie įvardina, kažkas „pasirašytų“ ant tokių aferų“, - sako ministras.

Žiūrovo paklaustas, kodėl klastojama statistika apie koronaviruso atvejus ir kiek jau už tai gavo pats Veryga, šis teigė, jog skaičiai nėra klastojami ir kad reikėtų kalbėti konkrečiais faktais. Apie jokius pinigus jis taip pat sakė nieko nežinantis. Tuomet laidos pašnekovas sulaukė itin sukto klausimo: ką pasirinktų – susirgti koronavirusu ar nusigerti iki žemės graibymo?

A. Veryga nusišypsojęs sakė, kad pasirinktų antrąjį variantą. Nes rizika mažesnė, lengviau nuspėjamos pasėkmės.

„Paskutinį kartą vartojau alkoholį prieš maždaug 14 metų ir tikrai dabar jau neatsiminsiu, kodėl tai tapo paskutiniu kartu. Gal su draugais pirtyje kur buvome. Tai buvo labai sąmoningas sprendimas, ne kokios lažybos. Vaikai buvo maži, jie manęs girto nėra matę, na, bent jau tikrai neatsimena. Mano noras buvo pabandyti, kaip visa tai atrodo, nes dažnai tragiškai nupaišomas gyvenimas negėrus. Taip pat norėjau praktiniu pavyzdžiu parodyti savo vaikams, be moralizavimų, kad tai galimas pasirinkimas. Net neturint priklausomybės. Jie padarys savo pasirinkimus, bet bent jau bus matę, kad tai įmanoma. Tas pats ir su rūkymu. Pirmas mano parūkymas buvo pradinėse klasėse, už kaimyno garažo. Kaimynai papasakojo tėvams, man labai nepatiko tai, ką išgirdau vėliau. Po to rūkiau studijų metais, nelabai rimtai, buvo kvailas įsivaizdavimas, kad tai gali būti kažkoks pasiilsėjimas. Bet kai pradėjau domėtis šitais dalykais, viskas greit baigėsi, matyt, neišsivystė priklausomybė“, - atviravo A. Veryga.

Politikas neslėpė, kad yra buvę atvejų, kai „prisiliuobė iki žemės graibymo“. Tai vyko paauglystėje, studijų metais. Yra ir vėmęs padauginus alkoholio, tačiau dabar tuo tikrai nesididžiuoja.

Ministras taip pat sakė, kad tikrai neliūdėtų, jei po rinkimų nepatektų į Seimą, nors jo, kaip ministro, alga „ant popieriaus“ šiuo metu siekia 4 tūkst. eurų. Tačiau anksčiau jis uždirbdavo ir daugiau, nes galėdavo dirbti daugiau darbų.

„Algos tikrai nebus gaila nė per kur. Nebuvo tų turtų,bet buvo šiek tiek paprasčiau“, - šypsosi A. Veryga.

Visą laidą „Nepatogūs klausimai“, kurioje garsusis pašnekovas išsipasakojo apie momentus, kuomet paverkia, vienintelį argumentą, dėl ko ėjo į politiką, medikų (ne)darbą pandemijos metu bei daug abejonių sulaukusius ministro sprendimus, galite peržiūrėti straipsnio viršuje.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(131 žmogus įvertino)
3.7710

2 metus lauktas interviu su Mamontovu: apie jam mestus Dragūno kaltinimus, „Šeimos maršo“ organizatorius ir koncertą, kurio nepamena (75)

Andrius Mamontovas – muzikantas, kurio pristatinėti nereikia. Paskutiniu metu atlikėjas interviu...

Dailius Dargis – apie Lietuvos banditų pilnutėlį užsienio kurortą, niekuo neišsiskiriančius nusikaltėlius tarp mūsų ir sužadėtuves (75)

Tiriamosios žurnalistikos aso Dailiaus Dargio sąskaitoje – aštuonios knygos, o devintoji, anot...

Emilis Vėlyvis atvirai – apie intrigas, liekančias už kadro, nutylėtą asmeninį gyvenimą ir priežastį, kodėl nesvajoja turėti vaikų (37)

Emilis Vėlyvis neslepia, kad pandeminis periodas stipriai kirto kino industrijai. Situacija kol kas...

Vasha ryžosi atvirai išpažinčiai apie buvusio vyro neištikimybę, kankinusią krizę ir naują mylimąjį: jis grįžo į mano gyvenimą (119)

Gabrielė Rutkauskienė -Vasha šiandien, panašu, išgyvena vieną geriausių laikotarpių savo...

Top naujienos

Vilniaus bažnyčioje – siaubingi išpuoliai: prie altoriaus – dar neregėtos orgijos (328)

Vilniaus centre esančioje Dievo Gailestingumo Šventovėje – siaubingi išpuoliai: jau daugiau...

Verslui Vyriausybės užmojai netikėti: kodėl bus galima į parduotuvę, bet ne į lauko kavinę ar sporto klubą (364)

Šalies verslo atstovai sutrikę – Vyriausybės siūlymai griežtinti pandemijos valdymą juos...

Atrankos dugne atsidūrusi ir apie stebuklą prabilusi Palšytė: prieš 2 savaites dar abejojau, ar pavyks taip šokti specialiai Delfi iš Tokijo (102)

Nuo rudenio neviešinta kojos operacija ir pusės metų pasiruošimo stebuklas leido 29 metų Airinei...

Justina Maciūnaitė | D+

NT ekspertai jau dabar gali pasakyti, kokių kainų rinkoje ir kokių būstų galite tikėtis

NT ekspertai sutaria, kad pandemija pakeitė gyventojų įpročius ir požiūrį į būstą. NT...

Kova dėl vietos finale: JAV – Australija gyvai (17)

Ketvirtadienį ryte Tokijo žaidynių pirmame pusfinalyje JAV rinktinė testuoja Australiją,...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Top 15. Valymo paslaugas teikiančiose įmonėse – nuo svaiginančių iki vos skurdo ribą perlipančių algų (1)

Naujausiame portalo Delfi reitinge išvysite, kokius gi atlyginimus gauna valymo paslaugas...

Didžiųjų įmonių planai dėl grįžimo į biurus JAV: siaučiant virusui viskas keičiasi (12)

COVID-19 atvejų augimas paskatino JAV darbdavius stabdyti grįžimo į biurus planus ir įvesti...

Policija pradėjo tyrimą dėl grasinimo įvykdyti teroristinį nusikaltimą 12-koje objektų (33)

Lietuvos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl grasinimo įvykdyti teroristinį nusikaltimą...

Roma Macijauskaitė | D+

Londone lietuvės nėrė į grožio verslą: tokios sėkmės nesitikėjome, mus net vadina raganaitėmis

Kiekvieno emigranto istorija vis kitokia. Diana ir Zoja jau gyveno Londone, kai susipažino...

ES ambasadorius: panašu, kad skrydžiai iš Irako į Minską kuriam laikui atšaukiami papildyta 22.23 val. (687)

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Irake Martinas Huthas sako, kad skrydžiai iš šios šalies į...