Pačioje pokalbio pradžioje Deividas sulaukė klausimo dėl tamsios prigimties – pašnekovas čia pat prisiminė vieną įdomų faktą, išsiaiškintą visai neseniai.

„Mano mama, dėdė ir amžiną atilsį senelis buvo tokie pat tamsūs, garbanoti. Tai pat ir mano pusbroliai. Vienas pusbrolis prieš kelis metų paėmė tėčio DNR ir padarė tyrimą. Kas buvo įdomu ir netikėta, tai labai didelė tikimybė, kad esame iš totorių. Bet čia tik spėjimas“, – kalbėjo Deividas.

Šokių pasaulyje D. Meškauskas – jau kone 30 metų. Nors per tuos metus keitėsi jo šokių stilius, vis tik jiems vyras ištikimas iki pat šiol. Paklaustas, ar vaikystėje jį skatino šokti tėvai, ar aistrą nuo mažų dienų jautė ir pats, Deividas nesutriko.

„Ir tas, ir tas. Kai mane nuvedė šokti, toks vaizdas, kad tuo metu vos ne privaloma buvo tie pramoginiai šokiai – mes visi juos lankėm mokykloj. Net Anykščiuose buvo pilnos vaikų grupės. Iš pradžių nebuvau labai užsidegęs. Bet buvo vienas vyrukas, kuris šoko su man patinkančia mergina ir jis šoko geriau – varžybose aš prieš jį pralaimėdavau. Įjungiau pavaras ir konkuravau – tikriausiai tai mane ir užvedė šokiams. Varžybos, draugai iš kitų miestų, naujos pažintys, stovyklos, mergaitės – tada iš tėvų nebereikėjo jokio paskatinimo. Kai atsirado tas sportinis interesas, man buvo 10-12 metų. Paskui jau ėmiau šokti profesionaliai. Tada atsitiko taip, kad teko pabaigti sportinių šokių karjerą – čia ilga ir liūdna istorija, dėl to labai išgyvenau. Bet įstojau į teatrą, ten buvo daug šokio, tada atsirado pirmas pasiūlymas iš televizijos – ir kažkaip ramiai pakeičiau kryptį“, – pasakojo laidos svečias.

Laura Blaževičiūtė, Deividas Meškauskas

D. Meškauskas taip pat atsakė, kas sunkiausia šokėjo karjeroje.

„Daugiausia vargstama kūrybos klausimu. Kas liečia fizinį krūvį – tai yra malonumas, tobulini kūną, gerini sveikatą. Bet kai ateina kūrybinės užduotys, tai man tas yra sudėtingiausia. Užsiblokuoji, nesugalvoji idėjų, bet kitą dieną atsikeli ir jau žinai, kaip padaryti“, – šypsojosi Deividas.

Garsus vyras sulaukė klausimo ir apie tai, kuo gyvena ir užsiima šiuo metu.

„Renovuoju savo būstą ir užsiimu savo šokių studija – ten ir ūkinė veikla, nevengiu paimti nei teptuko, nei plaktuko. Taip pat administracinė veikla, teko išmokti dirbti ir exceliu. Na ir, be abejo, šokių pamokos bei renginiai. <...> Mano šokių studija gyvena jau septintą sezoną. Prieš pora metų įrengėme dar dvi sales, dabar turim tokią šokių bazę – septynias sales, – pasakojo D. Meškauskas ir patikino, kad nemaža dalis jo mokinių – pirmajam vestuvių šokiui besiruošiantys jaunieji. – Pirmas mūsų susitikimas skirtas susipažinti, atsipalaiduoti. Papasakoju, koks bus procesas, aptariam muziką, pakalbam, kodėl jiems ta muzika yra tokia aktuali ir svarbi. Kartais būna, kad muzika man nepatinka, bet jų noras – man įsakymas. Tada aš ieškau judesių, kurie jiems tinka. Remiamės tuo pagrindu ir kuriame šokį. Nepasakyčiau, kad moterys čia tempia vyrus – tikrai yra buvę, kad ir vyrai nori sušokti tą pirmąjį šokį. O yra buvę ir tokių situacijų, kai matau, kad vyras nelabai nori, jaučiasi nejaukiai, bet po kokių septynių pamokų jis labiau pradeda domėtis šokiais, nei jo būsima žmona. Tada galvoju, kad savo darbą padariau.“

Deividas Meškauskas ir  Ineta Stasiulytė

Nors porų, kurios išsiskiria prieš pat vestuves, sutikti Deividui neteko, jis prisipažino, kad vos prieš kelias savaites susidūrė su keista situacija.

„Dingo viena pora. Skambinu – neatsiliepia, rašau – neatrašo. Du kartus atėjo, trečią – nebe. Tai čia pirmas toks atvejis. Labai viliuosi, kad grįš, nes labai faina pora, labai įdomus muzikinis pasirinkimas. Galvojau, tikrai bus smagu, bet dingo“, – šypsojosi šokėjas.

Pasiteiravus, kas labiausiai kliudo šokti atėjusiems mėgėjams, Deividas įvardijo pagrindinę priežastį.

„Kodėl visi save medžiais vadina? <...> Nėra žmonių, kurie negalėtų šokti. Aš galvoju, kad svarbiausia – atsipalaiduoti. Yra tokių, kurie galvoja, o ką dabar draugas apie mane pagalvos? Juk visada sakiau, kad nemėgstu šokti. Tai linkiu atsipalaiduoti ir pasitikėti savimi“, – sakė pašnekovas.

Televizijos eteryje atsidūręs Deividas kone iškart tapo populiarus – sėkmę lėmė ir talentas, ir garsios moterys, su kuriomis jis vėliau užmezgė romantinius santykius.

„2006 metais LRT šokių projekte „Šokių dešimtukas“ su Rūta Ščiogolevaite mes laimėjom sidabrą. Paskui šokau su Joana Bartaškiene – buvo auksas. Tada TV3 projektas „Šok su manimi“ – šokau su Šorena, laimėjome pirmą vietą, vėliau su Ineta Stasiulyte buvo sidabras. Kiti du projektai buvo silpnesni, bet šokom finale. Bet paskui pasakiau stop – norėjau turėti ir vasaras, ir naujuosiuos, ir Kalėdas. Tai buvo tikrai sudėtingas darbas. Kai duodavo mikrofoną – sustingdavau, nebemokėdavau kalbėt. Tai pradžia buvo tokia nedrąsi. Bet visas dėmesys, neslėpsiu, man patiko“, – kalbėjo šokėjas.

Kartu su Rūta Ščiogolevaitė viename pirmųjų projektų šokęs Deividas užmezgė ir romantinius santykius. Vyras laidoje kalbėjo, kad tarp jų tuomet labai greitai įvyko chemija.

„Pradėjom šokti, Rūta tuo metu buvo viena, aš taip pat. Kartu šokom non-stop, vakarieniavom, pietavom, gėrėm kavą. Tuomet truputį užuodžiau Rūtos flirto – tiek ir tereikėjo. Nežinau, kaip išdrįsau, ji juk buvo vyresnė, bet išdrįsau – pabučiavau po kažkurio filmavimo. Ir viskas. Neslėpsiu – pirma namiokus davė Rūta, – juokėsi D. Meškauskas, su atlikėja susilaukęs sūnaus Adomo. – Jis daug sportuoja, buvo labai ilgais plaukais, klauso labai stiprų hip-hopą, bet kažkas pasikeitė – neseniai nusikirpo plaukus. Jis kuria muziką, neseniai baigė muzikos mokyklą. Tas mane labai džiugina. Kartais, kai man reikia sumiksuoti muziką renginiams ar jaunavedžiams, aš jam nusiunčiu, o jis džiaugiasi.“

Kiek vėliau Deividas pasipiršo Rūtai, tačiau praėjus neilgam laiko tarpui jųdviejų santykiai nutrūko.

„Vienas žodis – buitis. Skyrėsi mūsų keliai, darbai, supratimas apie buitį, apie laisvalaikį. Pasikeitė daug kas. Buvo skaudu, tikrai išgyvenom. Arba dėl santykių stengiesi ir dirbi, arba ne. Tai galbūt atsitiko taip, kad mes nedirbom. Galbūt reikėjo įdėti pastangų ir viskas būtų tęsęsi gražiai. Draugams linkiu ištvermės, kantrybės, pagarbos. Pabūti kažkiek atskirai, apmąstyti, – atviravo Deividas. – Aš manau, kad iš manęs trūko rūpestingumo.“

Po kiek laiko spaudą apskriejo dar viena naujiena – Deividas užkariavo garsios aktorės Inetos Stasiulytės širdį. Nors pora šiandien jau taip pat nebegyvena kartu, D. Meškauskas apie buvusią mylimąją atsiliepė tik pačiais geriausiais žodžiais bei tikino, kad jie yra geriausi draugai.

„Su Ineta viskas buvo labai panašiai, kaip ir su Rūta – tie šokiai. Bet aš toks ne vienas – labai daug porų per šokių projektus ėmė draugauti. Įsivaizduok, esi vienas, partnerė – viena, laiką pastoviai leidi kartu, geri kavą, vakarieniauji. Negana to, repeticijų metu nuolat esi kontakte su ja. Su Ineta iš pradžių buvo labai nedrąsu. Bet aistra nugali. O nedrąsu todėl, nes kyla klausimai – o jeigu ji nesijaučia taip pat? O jeigu taip negalvoja? Paskui pajauti, supranti, kad viskas įmanoma, – šypsojosi žinomas vyras, su Ineta romantiniuose santykiuose pragyvenęs 10 metų. – Tie metai praėjo labai greitai. Mes buvome ne tik pora, mes kartu ir dirbom, kūrėm, statėm. Turėjom daug įdomios veiklos, daug keliavom. Susižadėję nebuvom. Aš nesurasdavau atsakymo į savo keliamą klausimą ir to žingsnio nepadariau. Yra kaip yra, bendraujam gražiam, sutariam gerai, auga nuostabi dukrytė, esam geriausi draugai, pakalbam įvairiomis temomis – ir paanalizuojam, ir mokomės iš klaidų. Pavyzdžiui, sakau jai: „Tavo šita savybė mane žiauriai nervindavo.“ Atsitiko kaip atsitiko, toliau gyvenam savo gyvenimus. Bet skirtis buvo skaudu.“

Su jųdviejų dukrele Frėja Deividas tikino sutariantis puikiai, jų santykiai itin artimi.

„Su dukra Frėja sutariam nerealiai gerai. Atsimenu, kai Ineta pastojo ir mes sužinojom, kad bus dukrytė – aš augęs su broliu, visi pusbroliai, su Rųta turiu sūnų, tai viduje buvo neramu. Galvojau, kaip čia bus. Bet draugai ir giminės sakydavo, kad ištirpsiu – taip ir buvo. Aš ir dabar ją pamatau – tai mano meilė. Mokyti šokti jos nereikia – toks jausmas, kad tuoj mane pamokys. Jinai jaučia muziką. Ji labai mėgsta žiūrėti MTV muzikinius klipus ir kopijuoja judesius – nežinau. Esu sužavėtas, kiek pas tokią mergaitę judesių įvairovės – ji puikiai jaučia muziką, stilių“, – pasakojo Deividas.

Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas su dukrele Frėja

Laidos „Nepatogūs klausimai“ žiūrovai klausė – kodėl pora tiek laiko slėpė, kad santykiai nutrūko ir jiedu su Ineta pasuko skirtingais keliais?

„Mes to neslėpėm. Atėjo laikas, kai kas sužinojo oficialiai iš spaudos, paskambino ir pasakėm. Bet visi mūsų draugai, giminės tai žinojo, – tikino žinomas šokėjas. – Matote, kad kažkas negerai, kyla įtampa, daugėja konfliktų – sėskite, kalbėkite, išeikite pavakarieniauti, išsiaiškinkite, kreipkitės į specialistą. Jeigu tikrai yra noras nenutraukti santykių – įdėkite daugiau pastangų. Manau, kad mano pastangų nepakako. Bet aš nenorėjau, kad santykiai pasibaigtų. Mes dar kurį laiką kartu pagyvenom ir mums nepavyko išspręsti kai kurių asmeninių problemų. <...> Dabar stengčiausi būti ramesnis, ne toks emocingas, kalbėčiau labiau pagalvojęs, o ne iš emocijų. Sau palinkėčiau kantrybės, išminties. Buvo maža dukrytė, nauji namai, daug pokyčių – neatlaikėm įtampos. Grįžti nebandžiau, bet nemeluosiu – tokių minčių buvo. Kai praėjo kokie metai, be jokių emocijų ir ramiai buvo diskutuota, buvo įvairių minčių, bet vėliau vistiek susidėjo visi taškai ir pasirinkom tokį kelią.“

Deividas patikino, kad prisideda prie abiejų savo atžalų finansinio išlaikymo, taip pat abiems skiria laiko susitikti, pabendrauti.

„Be abejo prisidedu. Ar sunku išlaikyti du vaikus? Susideda. Su dukryte stengiuosi kartą ar du kartus per savaitę pasimatyti, su sūnum dabar matausi tikrai rečiau. Labai stengiuosi, ne visada pavyksta, bet bent kartą į dvi savaites pasimatome, – kalbėjo laidos „Nepatogūs klausimai“ pašnekovas. – Aš dažnai save smerkiu, kad reikėtų pasimatyti su sūnum, nes seniai nemačiau.“

Paklaustas, ar itin stiprios jo gyvenimo moterys neužgožė paties Deivido asmenybės ar talentų, vyras prisipažino, kad kartais pasijusdavo esantis šešėlyje.

„Aš nesijaučiu užgesintas. Kartais būdavo, kad tiek su Rūta, tiek su Ineta jausdavausi šešėlyje, bet aš supratau, kad jų tokie darbai. Kas liečia šeimyninius santykius – negaliu pasakyti, kad buvau užgesintas. O kodėl renkuosi stiprias moteris? Tuo metu, kai susipažinau tiek su viena, tiek su kita, jos tikrai nebuvo tokios stiprios. Jų gyvenimai tuo metu labai keitėsi. Kaip tik sakyčiau, kad jos buvo labai jautrios, švelnios, tikrai ne tokios, kokios yra dabar. Dabar aš tikrai jas abi galiu vadinti stipriomis“, – sakė Deividas.

Deividas laidoje neišvengė ir kito gana dažno klausimo apie tai, kodėl jo moterys už jį vyresnės. Ar tokį žingsnį šokėjas du kartus žengė sąmoningai?

„Pasirinkimos buvo ne dėl to, kad jos vyresnės. Amžiaus skirtumas nesijaučia. Kartais taip, išlįsdavo primityvios situacijos, kur jausdavosi tam tikra patirtis, žinios, kaip elgtis. Būdavo. Bet dėl to aš nesiparinau, tai normalu. Jos turėjo tą patirtį, aš ne, – sakė D. Meškauskas. – Jei dabar reikėtų rinktis, vesti vyresnę ar jaunesnę moterį, pasirinkčiau bendraamžę.“

Pačioje laidos pabaigoje garsus šokėjas prisipažino, kad šiuo metu jo širdis jau nėra vieniša.

„Po skyrybų praėjo trys metai, tai nelabi sveika vyrui būti vienam, ar ne? Aš dabar bendrauju su mergina. Ji yra mano bendraamžė“, – trumpai užsiminė vyras.

Visą pokalbį su šokėju Deividu Meškausku galite matyti Delfi TV laidoje „Nepatogūs klausimai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)