Išgirsti atlikėjo D. Čižausko dainas Kauno „Žalgirio“ arenoje susirinko tūkstančiai jo gerbėjų. Prieš 19 val., kada buvo numatyta renginio pradžia, salė akimirksniu užsipildė.

Koncertas prasidėjo numatytu laiku. Pirmieji į sceną žengė buvęs „2 Donatai“ narys Karolis Akulavičius bei jo kolega Donatas Balvočius, kurie neseniai subūrė naują grupę pavadinimu „2 Karolis ir Donatas“. Jiedu atliko D. Čižausko dainą „Kai kas vakarą“, viso kūrinio metu žiūrovai galėjo matyti mirusio atlikėjo, judviejų bičiulio gražiausias gyvenimo akimirkas. Po šios, vienos iš žinomiausių grupės dainų, žiūrovai atlikėjus apdovanojo skambiomis ovacijomis.

„Labas vakaras. Donatas mums paliko muziką, tad pasimėgaukime, kurkime istoriją kartu ir būkime laimingi. Šį vakarą būkime kartu, gerai, pažadate? Ir padarykime gerą tūsą taip, kaip Donatas norėtų“, – kalbėjo K. Akulavičius. Po šių jo žodžių nuskambėjo dar viena grupės daina „Kiek daug dienų“.

Koncertą vedė Justinas Jankevičius ir Arūnas Valinskas, jiedu žengė į sceną po grupės „2 Karolis ir Donatas“ pasirodymo šiltai pasisveikindami su publika.

„Sveiki atvykę į koncertą, jau matau, kad tai bus nuostabus vakaras. Žmonių jūra, užpildyti visi parteriai. Čia susirinko visi D. Čižausko draugai tam, kad jį pagerbtumėme“, – kalbėjo A. Valinskas.

Netrukus renginio vedėjai paaiškino, kad žiūrovams išdalintos ir šviečiančios juostelės, kurios sukurs įspūdingą koncerto atmosferą. Žadėta, kad netrūks ir kitokių staigmenų, viena jų – D. Čižausko gerbėjai turėjo galimybę išgirsti grupę „Džentelmenai“, kartu su ja atvyko pasirodyti ir šiuo metu JAV gyvenantis Andrius Butkus.

Scenoje pasirodė Irūna Puzaraitė-Čepononienė kartu su Mariumi Jampolskiu, jiedu atliko dainą „Na, o kaip tau dabar?“, vėliau publiką užvedė „Patruliai“ su kūriniu „Baltu smėliu kartu“, skambėjo „Man nereikia debesų“, ją atliko Donatas Varnas.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

„Reikia pripažinti, kad visos šios dainos, kurias mes visi puikai žinome ir kurios yra perklausytos milijonus kartų tiek „Youtube“, tiek kitose platformose, šiandien jos skamba šiek tiek kitaip ir labai ypatingai“, – sakė J. Jankevičius, po kurio žodžių nuskambėjo daina „Man nesvarbu“, atlikta grupės „2 Karolis ir Donatas“.

Koncerto metu publika išgirdo ir, kaip teigė A. Valinskas, sunkios muzikos žanro D. Čižausko sukurtą dainą „Bich“, ją atliko Česlovas Gabalis.

„Žadėtas siurprizas, premjera. Donatas turėjo vieną slaptą svajonę. Jis labai mėgo sunkią muziką ir norėjo padainuoti šį kūrinį su Česlovu Gabaliu, bet taip atsitiko, kad darbas studijoje jau vyko be Donato. Be to, jis ne tik norėjo šią dainą sukurti ir padainuoti, jis tikėjosi ją padovanoti savo tėčiui Kęstučiui, kuris yra tokios muzikos gerbėjas“, – teigė A. Valinskas.

Be to, minėta, kad D. Čižauskas kūrė dainas ir kitiems atlikėjams, vieną jų, pavadinimu „Pasikelt liftu“ atliko Žilvinas Žvagulis. Po jo į sceną žengė Inga Valinskienė.

„Inga, aš jums parašysiu dainą“, – taip sakė Donatas. Aš sakiau: „Donatai, parašyk“. Jis parašė ir aš supratau, tai buvo žmogus su labai geru pojūčiu, kokias dainas ir kam reikia kurti. Labai tikiu, kad Donatas šiandien nesupyktų, jei šią dainą, skirtą man, šį vakarą aš pasidalinsiu. Galvoju, kad ji labai tinka ir duetui. O pasidalinsiu su seniai matytu, labai geru savo draugu ir labai geru scenos partneriu“, – teigė I. Valinskienė ir kartu su A. Butkumi atliko dainą „Du paukščiai“.

„Uždekite savo telefonuose švieseles, paprašysiu visus jas pakelti į viršų. Donatai, čia tau, nuo mūsų“, – sakė į sceną kartu su K. Akulavičiumi užlipęs D. Balvočius. Kartu jiedu atliko dar vieną dainą „Esu žmogus“.

Skambant šiam kūriniui visi D. Čižausko gerbėjai atsistojo jį pagerbdami, arenoje nušvito švieselių jūra. Pasibaigus dainai publika nieko nelaukdama pradėjo skanduoti „Pakartoti“.

Koncerte buvo gausu jautrių akimirkų. Viena jų – scenoje pasirodė atlikėjo šeima – žmona Ieva, dukra Atėnė ir tėtis Kęstutis. Jie nuoširdžiai, akyse neslėpdami ašarų, padėkojo susirinkusiai publikai.

„Labas vakaras visiems. Tiktai niekada nebūčiau patikėjusi, kad tokiomis aplinkybėmis stovėsiu ant scenos ir tikrai labai sunku rinkti žodžius šį vakarą. Visų artimųjų vardu Atėnė jums nori pasakyti...“ – ašarų neslėpdama koncerto metu kalbėjo D. Čižausko žmona Ieva.

Po šių jos žodžių „ačiū“ susirinkusiems tarė atlikėjo dukra Atėnė: „Ačiū jums labai, kad visi atėjote į mano tėčio koncertą.“

Scenoje susirinkusiai publikai dėkojo ir D. Čižausko tėtis Kęstutis.

„Labas vakaras, puikioji arena. Aš taip pat norėčiau visiems nuoširdžiai padėkoti, pirmiausia žiūrovams, kurie susirinko ir Donato balsu pasakyti ačiū, ačiū, ačiū. Ypatingai norėčiau padėkoti gerbiamam Arūnui Valinskui, kuris ryžosi padaryti šitokį žingsnį, taip pat Žvaguliui ir visam kolektyvui, kuris atlieka Donato dainas. Nuoširdus ačiū, ypatingai plungiškiams“, – kalbėjo D. Čižausko tėtis Kęstutis.

Po šių jautrių žodžių A. Valinskas šeimai įteikė radijo stoties „Lietaus“ specialią nominaciją – atminties lašą D. Čižauskui.

Koncertui einant į pabaigą grupės „2 Karolis ir Donatas“ bei „Žemaitukai“ atliko bendrą kūrinį „Nebaigta istorija“, kuris pavergė visos publikos širdis. Žmonės atsistoję garsiai plojo, šoko ir prašė pakartoti.

Koncerto metu gerbėjai ne kartą stojosi ir kartu su atlikėjais dainavo D. Čižausko sukurtas dainas, kurias jis atliko su grupe „2 Donatai“. Vakarą vainikavo visų scenoje pasirodžiusių atlikėjų bendras kūrinys „Kai kas vakarą“.

Delfi primena, kad po daugybę žmonių ir garsius atlikėjus sukrėtusios žinios apie D. Čižausko mirtį iškart buvo pranešta, kad grupės „2 Donatai“ didžiausias koncertas, planuotas balandžio mėnesį atšaukiamas.

Tačiau D. Čižausko laidotuvių metu, sugiedojus kelias giesmes buvo paprašyta atsiminti atlikėją ir jo kūrybą, artimą bičiulį lemtingą akimirką pagerbti panoro Arūnas Valinskas. Žinomas vyras pasakojo, kad Plungės bažnyčioje per savo gyvenimą buvo du kartus. Pirmasis vizitas įvyko per Donato vestuves, o antrasis, deja, per jo laidotuves. Susirinkusiems pranešta ir svarbi žinia, kad balandžio 1 dieną įvyks D. Čižausko garbei skirtas koncertas.

Vėliau žinia apie D. Čižausko atminimui rengiamą koncertą buvo paskelbta ir Ingos Valinskienės gerbėjų puslapyje.

„Tai turėjo būti didžiausias šios grupės koncertas: Kaunas, „Žalgirio“ arena, balandžio 1-oji, „Du Donatai“. Deja, Donato Čižausko nebėra... Tačiau koncertas įvyks. Tai bus ypatingas vakaras visiems Donato klausytojams, kurie galės dar kartą išgyventi jo kūrybą, pagerbti jo talentą, atminimą ir... Atsisveikinti su šiuo išskirtiniu Lietuvos dainininku, sūnumi, broliu, vyru, tėčiu...

Dainos, kurias sukūrė ir dainavo D. Čižauskas, kuriose atverdavo savo širdį iki skaudaus nuogumo, skambės jo atminimo koncerte būtent tą dieną, kai turėjo dainuoti jis pats. Donato kūrybą atliks ne tik jo ilgametis scenos partneris Karolis Akulavičius, bet ir ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės: Inga Valinskienė, Irena Starošaitė ir Žilvinas Žvagulis, Marijonas Mikutavičius, Paulius Bagdanavičius, „Žemaitukai“, Renata ir Deivis Norvilai, Irūna ir Marius Jampolskis, Česlovas Gabalis, „Patruliai“, Donatas Balvočius, „Džentelmenai“, „Sare Roma“, Vaidas Baumila ir kt.

Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos a. a. Donato Čižausko šeimai – žmonai Ievai ir dukrelei Atėnei“, – buvo rašoma I. Valinskienės gerbėjų puslapyje.

Tiesa, panašu, kad išgirsti D. Čižausko bičiulius ir jo dainas panoro daugybė žmonių. Vos paskelbus apie parduodamus bilietus gerbėjai akimirksniu juos iššlavė, per porą dienų užsipildė didžiausia Lietuvoje „Žalgirio“ arena.

„Pagal bilietų pardavimus šį koncertą drąsiai galime lyginti su garsiausių užsienio žvaigždžių – tokį procesą stebime, kai pradedama prekyba į Robio Viljamso ar Andrėja Bočelio pasirodymus“, – pranešime spaudai nuostabos neslėpė „Žalgirio“ arenos atstovas Mantas Verdickas.

„Tą savaitgalį kaip tik išvykau į kelionę. Kai išskridau, bilietai dar nebuvo pradėti pardavinėti. Kelionė su persėdimu truko aštuoniolika valandų. Atvykęs į viešbutį, atsidarau kompiuteryje salės planą ir matau, kad visos vietos pilkos. Pilnas priekaištų rašau į Lietuvą: „Tai vis dar nepradėjote bilietų prekybos? Juk žadėjote penktadienį?“. Gaunu atsakymą: „Pradėjome ir baigėme, jau išpirko“. Nepatikėjau savo akimis... Gerai, kad sėdėjau“, – pasakojo vienas iš renginio organizatorių Arūnas Valinskas.

Bilietams tirpstant akyse, buvo atverti papildomi sektoriai, tačiau ir juose vietų liko mažai.

„Stebint, kaip greitai dingsta bilietai, atrodo, kad visa tai netikra. Tačiau tai iš tiesų vyksta. Tai tikra, kaip ir a. a. Donato meilė muzikai ir savo žiūrovams, kurie jam dabar už tai su kaupu atsilygina“, – buvo įsitikinęs A. Valinskas.

D. Čižausko atminimo koncertas suvienijo visą būrį jo bičiulių, scenos kolegų. Renginį organizavo A. Valinskas drauge su ilgamečiu grupės „Du Donatai“ muzikiniu prodiuseriu Žilvinu Žvaguliu ir „Zuzi Muzika“.

„Mus visus sukrėtė netikėtas Donato išėjimas. Jis buvo ryškus talentas, turėjo daugybę gerbėjų, kurie jo klausė ir mylėjo. Šioje bejėgystėje nusprendėme padaryti tai, ką galime ir ką pats Donatas labiausia mėgo – dainuoti. Išgirdę apie planus surengti jam skirtą atminimo koncertą, kuriame skambėtų Donato kurtos dainos, jo scenos kolegos nedvejodami apsisprendė prisidėti, dalis jų net atšaukė tądien suplanuotus savo koncertus“, – anksčiau teigė A. Valinskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją