„Šis festivalis yra neišvengiamas, Lietuvai jo būtinai reikia, – šypsodamasis teigia „Vilnius Music Week 2015“ vadovas Lauras Lučiūnas. – Mus nepaliaujamai atakuoja grupės ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos. Muzikantai nori pasinaudoti išskirtine proga ir pasirodyti Europos muzikos pirkliams, leidėjams, festivalių organizatoriams, užsienio žurnalistams.“

Savo dalyvavimą „Vilnius Music Week 2015“ jau patvirtino delegatai iš Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Rusijos, Olandijos, Švedijos. Jiems įdomu išgirsti, kuo gyvena šių dienų Vilnius, laikomas rinkos vartais tarp Rytų ir Vakarų.

„Festivalis „Vilnius Music Week“ Europoje jau turi vardą, ir pas mus noriai važiuoja tie, kam įdomi šio regiono pasiūla, muzikos rinkos naujienos. Tokie „showcase“ festivaliai skirti prisistatyti, bendrauti, pasidalinti patirtimi, kartu – ištransliuoti savo žinutę. Gera kaskart skaityti puikius atsiliepimus apie mūsų festivalį britų, suomių, lenkų žiniasklaidos skiltyse, kurios diktuoja muzikines madas ir formuoja nuomonę“, – kalbėjo L. Lučiūnas.

Festivalis „Vilnius Music Week“ kiekvienais metais turi temą.

Industrijos profesionalai dieninėse konferencijose yra diskutavę apie tai, kaip muzika gali sukelti revoliuciją, kaip tęsti koncertinę veiklą karštuose kariniuose taškuose, kaip pramušti sienas, patekti į didžiuosius žiniasklaidos kanalus, išlikti konkurencingais rinkoje, išmaniai naudotis šiuolaikinių technologijų galimybėmis ir t.t.

„Šiais metais daug kalbėsimės sveikos gyvensenos, ekologijos, socialinės atsakomybės temomis. Trumpai tariant, tai bus „Vilnius Music Week goes green“. Kaip tik dėl to į festivalį atvyksta austrų organizacijos „EE Music“ atstovai, kurie surengs savo konferenciją. Dvi festivalio dienas paskaitos vyks rokenrolo viešbutyje „Comfort Hotel LT“, nemokamai, – pasakojo organizatorius. – Be kita ko, pernai pamatėme, kad muzikantams buvo ypač aktuali diskusija su „Sodra“ ir VMI. Todėl ir šiemet surengsime paskaitas apie pajamų valdymą, mokesčius, lengvatas.“

Įprastai šiltomis rugsėjo naktimis po atviru dangumi vykęs festivalis „Vilnius Music Week“ į lapkritį persikėlė dėl įvairių aplinkybių.

„Neretai grupės turi sumanymų, kuriuos sudėtinga įgyvendinti lauko scenose, dienos šviesoje. Todėl šiemet persikeliame į gyvos muzikos klubus. Norėčiau paminėti mūsų senus draugus – menų fabriką „Loftas“, taip pat barą „Liverpool“. Kitas festivalio lokacijas skelbsime netrukus. Pagrindinė šių metų festivalio naujiena – viena scenų bus įrengta LRT studijoje. Ten nuolat vyks Lietuvos ir užsienio grupių pasirodymai, juos komentuos muzikos profesionalai, vėliau iš viso to gims televizijos laida“, – kalbėjo L. Lučiūnas.

Pasirodyti „Vilnius Music Week“ pravartu dėl to, kad festivalis priklauso tarptautinei ETEP organizacijai, vienijančiai didžiausius festivalius visoje Europoje. Jiems daug naudingiau kviesti atlikėjus iš giminingo festivalio, tokiu būdu padengiant dalį kaštų iš organizacijos fondo.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją