Lapkričio 20 d. pirmasis didžiojoje scenoje pasirodys bosininko Leonido Šinkarenkos kvartetas „Shinkarenko Jazz 4N“. Lapkričio 21 d. Vladimiras Tarasovas „Vilnius Mama Jazz“ scenoje pristato antrą „Gobeleno“ dalį, kuri vienija šešioliką stipriausių Lietuvos džiazo balsų. Lapkričio 22 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre kito lietuvio – Liudo Mockūno – duetas su prancūzų gitaristu Marcu Ducret. Bilietus platina „Tiketa“.
Kalbame ta pačia muzikine kalba
Bosisto Leonido Šinkarenkos suburta grupė „Jazz 4N“ – savotiškas itin įdomaus projekto „Lithuanian Jazz Trio“, gyvavusio iki 2004-ųjų, atgimimas. Prie trijų džiazo vilkų – Vytauto Labučio, Arvydo Jofės ir Leonido Šinkarenkos šįkart prisijungia jaunesnės kartos muzikantas – saksofonininkas Janas Maksimovičius. Bet kuris iš šių muzikantų būtų vertas „Vilnius Mama Jazz“ scenoje pasirodyti ir su autoriniu savo projektu.
„Visi mes skirtingi, bet kalbame ta pačia muzikine kalba. Tiesa, kad mums drauge muzikuoti yra tas pats kaip valgyti, miegoti, mylėti. Tokia mūsų patirtis leidžia mums scenoje jausti vienas kito petį, kurti muzikines provokacijas ir žaibiškai į jas reaguoti“, – pristatydamas projektą, sako L. Šinkarenka.
Garsų gobelenas
Pernai Vladimiras Tarasovas festivalyje pristatė projektą „Gobelenas“, kurį atliko su beveik dviem dešimtimis garsių šalies muzikantų. Koncertas sulaukė tokios publikos reakcijos, kuri nustelbė ne vieną į renginį atvykusią Vakarų žvaigždę.
Užtenka užmesti akį į dalyvių sąrašą, kad suprastum, kokio masto projektą „Vilnius Mama Jazz“ scenoje sumanė Vladimiras Tarasovas. Vytautas Labutis, Liudas Mockūnas, Janas Maksimovičius, Arkadijus Gotesmanas, Skirmantas Sasnauskas, Tomas Kutavičius, Juozas Milašius, Dominykas Vyšniauskas ir kiti – sėkmingą scenos karjerą padarę muzikantai, pasitikintys V. Tarasovo vizija. Ją įkvėpė kilimų audėjas iš Indijos. Kas būtų, jei gobeleną austume ne siūlais, o garsais? Margindami jį taip, kaip tą akimirką liepia įkvėpimas? Tai iššūkis visiems projekto dalyviams, bet, kaip parodė pernykštis pasirodymas, labai azartiškas ir uždegantis.
Muzikinis tandemas
Liudo Mockūno ir Marco Ducret duetas susiformavo prieš daugiau nei dešimtmetį. Kartu jie surengė daug koncertų Baltijos šalyse ir Skandinavijoje, duetu įrašė puikiai kritikų įvertintą albumą „Silent Vociferation“, kartu groja grupėse „Toxikum“, „Megaphone“ bei kolektyve „Copenhagen Art Ensemble“. Vienu originaliausių šių laikų improvizuotojų laikomas gitaristas Marco Ducret šiais metais mini savo profesionalios karjeros keturiasdešimtmetį.
Pučiamųjų instrumentų virtuozas Liudas Mockūnas yra pagerbtas Auksinio scenos kryžiaus ir Auksinio disko apdovanojimais, yra kone dešimties grupių lyderis. Jo karjerą jau žymi daugybė projektų su kitų šalių muzikantais. Ypač gerai buvo įvertintas 2004-aisiais su danų būgnininku Stefanu Pasborgu įrašytas albumas „Toxikum“, kuris Danijoje buvo tituluotas metų džiazo atradimu. Beje, šį albumą įrašyti padėjo ir Marco Ducret.
Festivalio organizatorė Judita Bartoševičienė tikina, kad keistų garsų šių metų festivalio publika išgirs daug. Bet „keisti“ šį sykį yra komplimentas. Gaivus originalumo pliūpsnis – štai ko tikrai galite tikėtis iš šių intriguojančių koncertų Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šį savaitgalį.
„Žalgirio“ arenoje skambėjo grandiozinis koncertas, skirtas atminti Donatui Čižauskui: scenoje – jautrūs bičiulių žodžiai ir būrys garsenybių
Metų pradžioje daugybę lietuvių, ištikimų gerbėjų sukrėtė atlikėjo Donato Čižausko...
Kur apsilankyti balandį: nuo ryškiausių šalies žvaigždžių koncertų iki Johno Malkovichiaus spektaklių
Pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo pasiūlė ne vieną žinomiausių Lietuvos ir užsienio...
„Queens of Roses“ įsiamžino naujoje fotosesijoje: šis laikotarpis ypatingas visoms, nes vyksta malonios permainos
Artėjanti vasara bus kupina pokyčių tiek asmeniniame atlikėjų gyvenime, tiek muzikinėje...
Grupė „Coldplay“ ėmėsi išmanių sprendimų: gerbėjai šoks ant kinetinių grindų, mins dviračius ir sužinos, kiek turi pasodinti medžių
Britų grupė „Coldplay“ , pernai pradėjusi pasaulinį turą „Music of the Spheres“, ėmėsi...
Mantas Vygantas ir Jolanta Naruševičiūtė grįžta į Lietuvą: žmonės nori pamatyti, kaip čia vyresnė moteris suviliojo tokį jauniklį? (1)
Mantas Vygantas ir Jolanta Naruševičiūtė gyvena kelionių nuotaikomis: netrukus pora kels...
Top naujienos
Šveicarija kraipyti galvas verčia visą Europą: keliamas klausimas ir dėl Lietuvos (3)
Europiečiai stebėdamiesi kraipė galvas po to, kai Šveicarija neleido tokioms šalims kaip...
Elektros vartotojams atsiveria kainų „langas“: gali būti, kad laiko lieka nedaug (15)
Elektros rinkoje kainoms kritus į seniai matytą lygį tiekėjai mažina kainas vartotojams, kartu...
Pabėgęs kalinys – ypač pavojingas: nužudė tris žmones (3)
Šeštadienio vakarą iš ligoninės pabėgęs kalinys Jevgenijus Vorobjovas (Jevgenij Vorobjov)...
Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi
Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...
Kinijos dilema: ar pelningas JAV ir Vakarų rinkas iškeis į karinę paramą Rusijai? (3)
Į Maskvą atvykęs ir su Vladimiru Putinu susitikęs Kinijos lyderis Xi Jinpingas , nors iš...
Lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas – apie masinės gamybos planus ir konkurenciją su kinais, kurie sugeba pasiimti ES paramą (3)
Kojas gimtojoje Klaipėdoje apšilęs lietuviškų elektrinių autobusų gamintojas „ Dancer “...
Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)
Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...
Gausios teisėsaugos pajėgos ieško pabėgusio kalinio papildyta (6)
Lietuvos kalėjimų tarnyba praneša, kad apie 21.05 val. Marijampolės kalėjimo nuteistasis Jevgenij...
Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (20)
Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...
Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves (4)
Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...