Šiais metais „Muzikos salė“ lankytojus pasitiks su gerokai išaugusia erdve ir dalyvių kiekiu. „Litexpo“ pagrindinių rūmų didžiojoje salėje, 1700 kvadratinių metrų plote, savo stendus įrengs per pusė šimto muzikos leidėjų ir koncertų organizatorių. Juose savo įrašus ir veiklą pristatys daugiau nei 200 Lietuvos muzikos atlikėjų. Muzikos mėgėjai čia galės sutikti klasikinės muzikos atstovus, roko, hip-hop, sunkiojo metalo, elektroninės muzikos bei dainuojamosios poezijos kūrėjus, žinomus populiariosios scenos veidus, bliuzo, džiazo bei instrumentinės muzikos atlikėjus.

„Praėjusiais metais „Muzikos salė“ buvo ne tik mugė, tai buvo labai linksmas savaitgalis su gera „chebra“. Visi čia sutikti žmonės buvo geranoriškai nusiteikę, tvyrojo gera nuotaika, todėl ir šiemet planuoju ten būti visas dienas“, - sako Gabrielius Liaudanskas – Svaras, grupės „G&G Sindikatas“ narys.

Per keturias dienas „Muzikos salėje“ planuojama daugiau nei 40 gyvos muzikos koncertų. Čia įrengtoje profesionalioje scenoje naujausius savo albumus pristatys Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Dainius Pulauskas su grupe, Jurga, Monika Liu, Vidas Bareikis, Monika Linkytė, grupės „Keymono“, „Bix“ ir kiti jau gerai pažįstami bei debiutuojantys atlikėjai.

„Pernai įvykusi „Muzikos salė“ įrodė, kad toks sambūris yra reikalingas tiek muzikantams, tiek jų gerbėjams. Užsienio šalyse vyksta daug muzikos mugių, o Lietuvoje iki šiol neturėjome renginio, kuris po vienu stogu suburtų skirtingų muzikos žanrų kūrėjus, atlikėjus, leidėjus, koncertų organizatorius ir klausytojus. Džiaugiamės, kad šiemet Tarptautinėje Vilniaus Knygų mugėje lankytojus pasitiks gerokai išaugusi „Muzikos salė“ su dar daugiau savo kūrybą pristatančių muzikantų. Tai neeilinė proga pabendrauti su savo mylimu atlikėju, susipažinti su naujausiais muzikantų darbais, pasimėgauti kokybiška gyva muzika, įsigyti geidžiamą kompaktinę ar vinilinę plokštelę ir atrasti muzikos įvairovę“, - teigia „Muzikos salę“ inicijuojančios ir organizuojančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Šiemet „Muzikos salės“ rengėjai pirmąją Vilniaus knygų mugės dieną muzikos profesionalus pakvies į konferenciją „Muzikos verslo plėtra užsienyje“. Konferencijoje dalyvausiantys muzikos ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo bei Vokietijos dalinsis įžvalgomis apie tarptautinės muzikos rinkos tendencijas.

„Muzikos salėje“ šiais metais taip pat įsikurs menų fabriko „Loftas“ diskusijų panelė bei muzikos klubo „Tamsta“ kamerinė scena. Teatre gimstančią muziką pristatys Keistuolių teatro, judėjimo „No Theatre“, Nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos rusų dramos teatro atstovai. Mažiausių muzikos mylėtojų lauks Artūro Noviko džiazo mokyklos, A. Smilgevičiūtės ir R. Radzevičiaus rengiami muzikiniai pasirodymai.

Leidybinių kompanijų, nepriklausomų leidėjų, įrašų platintojų ir koncertų organizatorių stenduose lankytojų lauks tūkstančiai kompaktinių ir vinilinių plokštelių. Muzikos mėgėjai palankiomis sąlygomis taip pat galės įsigyti muzikos grupių atributiką, bilietus į koncertus, festivalius bei muzikinius spektaklius.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

„Muzikos salė 2015“ akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)