Čekų ir amerikiečių grupė N.O.H.A. Vilniuje nustebino savo ritminga muzika, o lietuvaičiams puikiai pažįstami „Beissoul & Einius" ir šįkart nepamiršo ryškių kostiumų, kurie jau buvo tapo jų skiriamuoju ženklu.

„Būrys atlikėjų įvairiose šventės scenose, vizualiųjų menų ekspozicijos, ypatingo skonio, dizaino ir meno dirbinių mugė, įspūdingos vaizdo projekcijos, renginiai jautresnio dėmesio reikalaujančioms socialinėms grupėms, pramogos šeimoms ir aktyvesnio poilsio mėgėjams, taip pat gausybė įvairių siurprizų – visa tai galėjo patirti vilniečiai bei sostinės svečiai, atkeliavę į Sostinės dienas", – teigė savivaldybės atstovai.

Festivalyje koncertavo per 70 atlikėjų bei grupių keturiose festivalio scenose. Esminė Sostinės dienų ašis – „Dūzgiantis prospektas".

Dar ir šiandien besitęsia renginiai katedros aikštėje. Čia nuo ryto iki vakaro vyks socialinės įtraukties renginys „Tau, Vilniau!", kurio pradžią iškilminga dalyvių eisena paskelbs Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras. Vėliau čia koncertuos įvairių žanrų žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, grupė „Biplan", dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė ir kiti. Šventė, kurios šūkis „Už miestą tau ir man", siekia prisidėti prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių nuoširdesnio bendravimo, gilesnės atjautos vienas kitam. Katedros aikštėje susiburs neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų meno mėgėjai, jų bendraminčiai, nemažas būrys savanorių: kariai, moksleiviai, studentai ir kt.

Iki sekmadienio vakaro nenurims ir „Dūzgiantis prospektas", tapęs intensyvaus kultūrinio veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, puoselėjančia miestiečių bičiulystės tradicijas, skelbiama pranešime spaudai.

Muzikinę šventę scenoje prie V. Kudirkos aikštės pratęs Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava", šokių studija „What a Jazz", A. Noviko vadovaujami kolektyvai, taip pat grupės: „Celsijus", „shishi", „Flash Voyage", matematinio roko atlikėjai „jautì" ir daugiau nei dvidešimt metų savo klausytojų nepaleidžiantis „Baltasis kiras".

Neries krantinėje įsikūrusioje „Atspindžių" scenoje vilniečius gaivins perkusijos studija „Afrikos būgnai", grupės: „Mellow Yellow Daffodil", „Šuo Leila", „Cosmic Apple", „Baltos varnos" bei į saugų muzikos uostą kviečiantis atlikėjas – „Kabloonak".

Šeimos su mažaisiais smalsuoliais labai laukiamos „Žaismų" scenoje, esančioje prie Karaliaus Mindaugo paminklo ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus. Čia pažinti stebuklingą teatro pasaulį kvies studija „Elementorius", Stalo teatras, Klaipėdos jaunimo teatras, Vilniaus teatras LĖLĖ, taip pat pasirodys LK Vilniaus įgulos karininkų ramovės tautinių šokių ansamblis „Neris", Vilniaus B. Jonušo muzikos mokyklos kolektyvas „Jurginėlis" su LVJC liaudies ansambliu „Ugnelė".

Festivalio organizatoriai vilniečius ir miesto svečius ragina pratęsti šventinę nuotaiką ir užsukti į renginius, vystančius Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje, skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo bei kitose sostinės erdvėse ar centrinėse gatvėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės