Pasakodamas apie šiandien pristatomą kūrinį „Apžavai“, atlikėjas atvirauja, kad jis gimė kūrybinėje stovykloje po praėjusią vasarą muzikinį pasaulį sudrebinusio super hito „Kunigunda“ sėkmės. Prie šio kūrinio darbavosi ir jau kūrybinės sėkmės sulaukusi komanda, tai muzikos kūrėjai ir prodiuseriai Kasparas Meginis, Edgaras Žaltauskas, Juozas Martinkėnas ir pats atlikėjas, rašoma pranešime spaudai.

„Ji gimė Monciškėse prie jūros. Žiemą, vasario mėnesį, antrojoje stovykloje po „Kunigundos“ kūrybos. Po pirmosios stovyklos gero vaibo supratome, kad norime toliau rašyti kartu. Išsinuomavome namuką, maudėmės šaltoje jūroje ir kūrėme. Taip ir gimė „Apžavai“. Ji gimė pagavus tą 90 – ųjų skambesį, įsikvepiant iš „Hiperbolės“ muzikinių atspalvių. Visas būsimo albumo skambesys įkvėptas tokio skambesio“, – apie naujausią savo dainą ir būsimą albumą pasakoja Vaidas.

Klausytojai naujoje dainoje turės galimybę išgirsti ne tik 90 – uosius primenantį skambesį, bet ir poetiškai perteikiamus dainos žodžius. Pats kūrinio pavadinimas „Apžavai“ nusako, kad kūrinys giliai išieškotas. Apžavai – tai senovėje vartotas lietuviškas žodis, magijos, burtų sinonimas.

„Skambantys poetiški žodžiai mums buvo tokia nelaukta, tokia pasilinksminimo forma, tai buvo visiškai skirtinga patirtis, nei rašėme dainas iki šiol. Žodžiai tikrai gilūs, poetiški. Čia galima išgirsti daug gilios prasmės. Apžavai juk yra burtai, tai tarsi detektyvas. Mes sėdėjome, pietavome, aš su sąsiuviniu sėdėjau ir galvojau. Rašosi žodžiai, atsisuku į chebrą ir sakau: kas yra sinonimas burtams? Tuomet „Google“ pagalba pavyko surasti šį žodį. Jis nėra taip dažnai vartojamas“, – apie kūrybos procesą pasakoja kūrėjas.

Pasakodamas apie dainos prasmę, atlikėjas V. Baumila pasakoja, kad tai yra labai sunkiai apibrėžiamas atsakymas, kuris kiekvienam, pagal gyvenimišką patirtį, gali nuskambėti skirtingai.

„Pavojingi apžavai, jie tikrai pavojingi. Gal ne mirtinai, bet gal ir mirtinai. Kartais ta meilė būna tokia. Man atrodo, kad dainoje tie apžavai yra meilės burtai, bet nebūtinai ta meilė baigsis gerai. Bet kuo pavojingesnė, tuo įdomiau. Ar ne tiesa? Tai yra mistiška meilė, kurią kiekvienas suprantame skirtingai“, – intriguoja Vaidas.

Prie kūrinio vaizdo klipo darbavosi didžiulė komanda profesionalų, kuri įgyvendino atlikėjo ir jau ne vieną įspūdingą vaizdo klipą sukūrusio režisieriaus Dominyko Blizniko idėją.

„Daina turi retro atspalvio, todėl norėjome referuoti į tuos laikus, kai tėvai buvo dabartinio mūsų amžiaus. Prisiminėme istorijas, kaip anksčiau, kalbėdamiesi laidiniu telefonu, vienas kito nematę žmonės susipažindavo, įsimylėdavo, skirdavosi ar net susižadėdavo. Senelis yra pasakojęs, kaip jo draugas po metų bendravimo telefonu, žiauriai įsimylėjo, o nusipirkęs „Jawa“ motociklą nuvažiavo pas ją ir sužinojo, kad visą laiką bendravo su vienuole. Istorija beprotiška, bet man pasirodė puikiai tinkama apžavų temai. Todėl pats klipas apie santykius per atstumą, o nesibaigiantis pokalbis laidiniu telefonu simbolizuoja artėjimą tarp dviejų nesuderinamų personažų. Klipo pabaigoje žiūrovų laukia „tėvų šokis“, – intriguoja režisierius D. Bliznikas.

Šalia V. Baumilos vaizdo klipe „Apžavai“ galima išvysti ir pagrindinę siužeto aktorę Laurą Kromalcaitę, kuri, pasak paties atlikėjo, ne vienoje scenoje turėjo peržengti savo baimės ribas.

„Daug pastangų ir laiko pareikalavęs vaizdo klipas. Buvo filmuojama įvairiose lokacijose –Anykščiuose, Laumių namuose, Kauno miesto art deco muziejuje, kuris pirmą kartą panaudotas tokio pobūdžio filmavime. Puikiai atspindintis laikmečio dvasią, senovinį vaibelį. Viskas yra natūralu, filmuota dienos šviesoje. Mistifikuota šviesa turi žavingo grožio. Dominykas Bliznikas būtent tai akcentavo, kas mums ir suteikė lietuvišką dvasią – pievos, natūrali gamta, daug šviesos. Aplink savo ašį besisukantis automobilis padėjo ne tik pajusti apsivertimo pojūtį, kur mes, su pagrindine aktore Laura, bučiuojamės. Tai tarsi flasbackas į mūsų tuos gražius momentus. Ir Laura, kuri paniškai bijojo tos scenos, kaip tikra atletė gladiatorė atlaikė, nors skundėsi, kad negali to padaryti. Scena ant motociklo, kur Laura turėjo filmuotis be šalmo, viena stipriausių scenų ir pavojingiausių scenų“, – apie šiandien pasirodžiusį vaizdo klipą pasakoja Vaidas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją