„Pirminė idėja buvo filmuoti Londone, tačiau seniai turėjau svajonę kurti pasauliui, bet kartu garsinti ir Lietuvą. Nors ir teko labai pasistengti įrodant amerikiečiams, kad verta klipą kurti Lietuvoje, tačiau galiausiai pavyko“, – apie tai, kaip įkalbinėjo repo žvaigždę Ramirez atvykti į Lietuvą, pranešime spaudai pasakoja AboveGround, – „Pažadėjau jam geresnį rezultatą ir neeilinę patirtį Lietuvos kaime.“

Nenorėjo kurti to, ko tikisi Ramirez gerbėjai

Pasak režisieriaus, klasikiniam repo kūriniui gerbėjai dažniausiai tikisi išvysti ir klasikinį vaizdo klipą, nufilmuotą kokiame nors didmiesčio pogrindyje.

„Man, kaip režisieriui, eiti tokiu keliu būtų per paprasta. Nekuriu to, ko žmonės tikisi. Dabar ir taip viskas yra per daug nuspėjama. Tačiau tai – ne mano kelias. Taigi kurdamas šį klipą norėjau sudėlioti kadrus taip, kad kiekviena kita scena būtų nenuspėjama“.

Juosta filmuoto vaizdo klipo pradžioje meksikietis Ramirez keliauja tuneliais ir netikėtai išlenda Šilainių kaime Lietuvoje: „Šią idėją turėjau jau seniai, bet ją pritaikiau dar ir šių dienų aktualijoms.“ Vaizdo klipe skamba ir lietuvių kalba.

Ramirez – „The Dungeon“

Pusantros paros kelionė į Lietuvą atsipirko puikiomis emocijomis

AboveGround kartu su Ramirez klipą filmavo prieš pat Velykas, o režisieriaus reperiui žadėta unikali patirtis išsipildė su kaupu: „Kaimo gyventojai nešė dažytus kiaušinius, o vėliau keli jų netgi patys filmavosi klipe. Taip pat buvo kviestinių aktorių“, – pasakoja AboveGround.

Atvykę į filmavimo aikštelę amerikiečiai iškart nesuprato, ar matomas vaizdas jau paruoštas filmavimui, ar tai – tikras gyvenimas: „Ramirezui, San Francisko vaikui, kuris dabar gyvena Majamyje, tai buvo absoliučiai naujas vaizdas. Tradicinį kaimą jis buvo matęs tik per televiziją“, – sako AboveGround.

Pasak jo, iš pradžių reperiui iki galo nepavyko atsipalaiduoti, tačiau įsibėgėjus filmavimui ir jam pasibaigus niekas neskubėjo skirstytis: „Paprastai, kai pasakai, kad filmavimas baigtas, visi skuba pakuotis daiktų, o šiuo atveju visi bendravo dar apie tris valandas.“

Galiausiai 35 valandų kelionė (su vėluojančiais skrydžiais) iš Majamio į Lietuvą Ramirez visokeriopai atsipirko,“ – šypsosi AboveGround ir tikisi, kad ateityje galės nufilmuoti ir daugiau pasaulinių muzikos žvaigždžių vaizdo klipų Lietuvoje.

Gatvės gyvenimo dokumentikos meistras, kuriuo pasitiki žvaigždės

Savo tapatybę paslaptyje laikantis lietuvių režisierius jau daug metų gyvena ir kuria užsienyje. Pastarieji 10 metų prabėgo Londone, tačiau kūrybinis charakteris susiformavo gyvenant Niujorke. Per visą šį laiką AboveGround užsitarnavo daugybės repo ir alternatyvios muzikos kūrėjų pasitikėjimą.

Pavyzdžiui, su dešimtis milijonų peržiūrų ir perklausų internete turinčiu reperiu Ramirez, AboveGround susipažino $uicideboy$ turo metu. Vėliau pats Ramirez parašė režisieriui per „Instagram“ su pasiūlymu darbuotis kartu: „Ramirez yra mano vienas mėgstamiausių reperių, todėl labai apsidžiaugiau tokiu pasiūlymu.“

Taip pat šis gatvės gyvenimo dokumentikos meistras yra sukūręs vaizdo klipus tokiems atlikėjams kaip Skepta, Method Man („Wu-Tang Clan“) ir daugeliui kitų muzikos žvaigždžių. Tiesa, šiuo metu jis daugiausia laiko skiria trumpo metro filmams. Viena ypatinga premjera, kurią organizuoja „GQ Italy“, įvyks Milane šią vasarą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją