Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės Miguelio Mario Uribe Duarte, Manuelio M. Ponce, Carloso Chavezo, Silvestre Revueltas bei Josè Pablo Moncayo opusai, geriausiai reprezentuojantys meksikiečių akademinę muziką.

Kaip rašoma pranešime spaudai, joje yra daug ryškių, egzotiškų mūsų ausiai bruožų: aštri poliritmija, aistringas šokinis pulsas, savita melodika, tačiau atpažinsime ir tradicinės europietiškos kompozicinės mokyklos įtakas, kitaip perprasmintas XX a. technikas bei priemones.

Vakaro solistas – menų daktaras, meksikiečių smuikininkas Carlos Alvarez Romero-Giordiano. Prie dirigento pulto stos Aleksandras Šimelis – jaunas, tačiau jau vis dažniau pasirodantis scenoje dirigentas. Prieš šešerius metus jis pirmą kartą Lietuvos publikai pristatė italų kompozitorių-futuristų kūrinius, o dabar jo batuta vėl atskleis naujos ir negirdėtos muzikos grožį.

Ne tik atidarymo koncerte, bet ir visą sezoną Šv. Kristoforo orkestras nesiliaus stebinęs siurprizais. Mūsų laukia M. de Falla pantomimos, M. Giuliani trečiojo koncerto gitarai su orkestru, V. Holmboe ir P. H. Nordgren kūrinių premjeros, originalūs orkestrinio skambesio sintezės su džiazu bei tango projektai, susitikimai su solistais-virtuozais: pianistu Joaquin Soriano (Ispanija), gitaristu Reinbertu Eversu (Vokietija), kontrabosininku Donatu Bagursku ir daugeliu kitų. Ir pačios įspūdingiausios šio sezono akimirkos – du didelio pasisekimo sulaukusios Kristupo vasaros festivalyje operos „Vinter“ seansai bei nuostabus šventinis Kalėdinis koncertas.

Kiekviena programa kruopščiai apgalvota ir konceptualiai pagrįsta.

Ypatinga šio sezono naujovė - kamerinės muzikos vakarai. Nuo šiol Šv. Kotrynos bažnyčioje turėsime puikią progą pasiklausyti kamerinių kolektyvų: „FortVio“ bei „Art Vio“, senosios muzikos ansamblių „Banchetto musicale“ ir „Affectus“, svečių iš Islandijos Bryndís Halla Gylfadóttir (violončelė) ir Steinunn Birna Ragnarsdóttir (fortepijonas) bei žymių džiazo muzikantų - Petro Vyšniausko ir Egidijaus Buožio improvizacijų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės