Kaip rašoma koncerto organizatorių pranešime spaudai, jo debiutinį albumą tarp 2017-ųjų geriausių įtraukė „Pitchfork“, „The New York Times“, „Consequence of Sound“, „Popmatters“, „Spin“, „Stereogum“, NPR, o „Bandcamp“ net paskelbė pačiu geriausiu. Šiemet Moses Sumney pasirodė „Oskarų“ ceremonijos scenoje. Čia visur linksniuojamas JAV talentas su Sufjanu Stevensu ir St. Vincent atliko dainą iš keturias nominacijas pelniusio filmo „Vadink mane savo vardu“.

Moses Sumney: NPR Tiny Desk Concert

Jis lyginamas su Nina Simone, Nicku Drake‘u ir „Bon Iver“. „Verdantis intensyvumas, impozantiška laikysena ir neortodoksinės kompozicijos“, – komentavo tinklalapis „Pitchfork“.

„Taip gražu ir išbaigta, kad atima žadą“, – aikčiojo „The Guardian“. „Moses Sumney balsas gali ištirpdyti bet kurią širdį“, – rašė „The New York Times“.

Tačiau Moses ypatingas pirmiausia tuo, kad dainuoja visai ne meilės dainas. Jo akustinės, elektroninės ir džiazinės kompozicijos vadinamos barokine popmuzika ir pasakoja apie vienatvės džiaugsmus bei iššūkius. „Ar aš gyvas, jei mano širdis tuščia? / Ar aš pasmerktas?“ – dainuoja jis.

Vos jam pasirodžius viešumoje, dar 2013-aisiais, iš lūpų į lūpas pradėjo sklisti kalbos apie šį keistą atlikėją ir jo tylius, subtilius koncertus. Tam neprireikė nei prodiuserių, nei vadybininkų pagalbos – jis buvo pastebėtas dėl gryno ir su niekuo nesupainiojamo talento. Visas jautrios, emocionalios muzikos žiedas atpažino ir į savo tarpą priėmė naująją žvaigždę.

Kultinis JAV muzikos inovatorius Beckas pats pirmasis pasikvietė Moses bendradarbiauti kuriant albumą „Song Reader“. Jame tokios žvaigždės kaip Jackas White‘as, Norah Jones, Laura Marling ir kt. atlieka naujuosius Becko kūrinius. Moses įdainuota „Title of This Song“ albume skamba pati pirmoji. Becko pavyzdžiu iškart pasekė ir daugybė kitų. Moses falcetas skamba Beyoncé sesers Solange albume „A Seat at the Table“, Flume, „The Cinematic Orchestra“ ir „Hundred Waters“ dainose (pastarojoje repuoja ir Chance the Rapper). Jis pats yra labai geras Jameso Blake‘p draugas, dažnas jo radijo laidų svečias ir artistas, apšildęs jo koncertų turą valstijose. Jamie xx, José Gonzálezas, jau minėtas Sufjanas Stevensas, Davidas Byrne‘as, Erykah Badu, Karen O iš grupės „Yeah Yeah Yeahs“ – šie muzikos šviesuoliai taip pat dalinosi viena scena su Moses Sumney ir taip nusilenkė jo talentui.

Jo daina „Plastic“ įtraukta į HBO serialo „Insecure“ garso takelį. Su Tessa Thompson jis sukūrė dainą blokbasteriui „Creed“. Moses daina skamba ir GQ žurnalo reklaminiame klipe, kuriame Bradas Pittas klajoja po Amerikos nacionalinius parkus.

Moses Sumney - Plastic

Moses Sumney – aukštas, išvaizdus, stilingas, beveik visada juodai apsirengęs, kiek primenantis Lietuvoje mylimą Benjaminą Clementine‘ą. Tai, kad jis yra išskirtinė asmenybė, patvirtina gausus ratas talentingų menininkų, tapusių artimais Moses draugais: Mac Demarco, Anderson .Pasak, aktorės Anne Hathaway, Zoë Kravitz, Sacha Lane (neseniai matyta filme „American Honey“), Laura Mvula, Lianne La Havas, Donaldas Gloveris (kitaip žinomas kaip Childish Gambino) ir daugelis kitų. „Grizzly Bear“ bosistas Chrisas Tayloras prodiusavo jo dainą, jo albume bosu groja pats Thundercat, o su Kelela jis leidžia atostogas ir dalinasi tuo pačiu „Netflix“ slaptažodžiu.

„Aromanticism“ – dar į žodyną neįtrauktas terminas, reiškiantis negebėjimą patirti romantišką meilę. Būtent taip savo debiutinį albumą pavadino Moses Sumney. „Man nusibodo tas primygtinis teigimas, kad meilė yra žmogaus egzistencijos galutinis siekis ir esmė. Aš dar niekada nebuvau įsimylėjęs. Todėl svarsčiau, ar man derėtų apsilankytų pas gydytoją, ar verčiau įrašyti albumą?“ – juokiasi muzikantas.

Moses Sumney – Full Performance (Live on KEXP)
https://youtu.be/NPeji3NS4uE

Dainas jis pradėjo rašyti dar vaikystėje, bet slėpė nuo viso pasaulio iki pat 20-tojo gimtadienio. Nemokėdamas groti jokiu instrumentu, melodijas pasiniūniuodavo tiesiog a cappella ir kuo tyliau, kad neišgirstų šeimos nariai. Pirmąsias dainas išleido 2014 m. Jos įrašytos tiesiog miegamajame ant grindų su nesudėtinga technika, padovanota prodiuserio Dave‘o Siteko iš grupės „TV On The Radio“, dirbusio su „Foals“ bei „Yeah Yeah Yeahs“. D. Sitekas davė jam ir galbūt svarbiausią gyvenimo patarimą: „Turi išmokti viską pasidaryti pats. Niekas nepavers tavęs žvaigžde. Pats turi tapti vertas dėmesio.“

Moses kelyje pasitaikė ir tokių, kurie bandė jį nusitempti į popmuzikos ir komercijos pusę. Bet jis pasirinko priešingą kelią ir kuria tik tai, ką diktuoja jo širdis. Jo dainos gimsta iš improvizacijos – ir tik atliktos gyvai įgyja tikrąjį pavidalą.

Nors jo muzika pasakoja apie vienatvę, ji šilta ir jauki. „Norėjau užfiksuoti tą akimirką prieš pat užmiegant ar ką tik pabudus, kai viena koja dar esi sapnų pasaulyje, kai plūduriuoji rūke“, – pasakoja Moses ir prisipažįsta, kad meilės užvaldytame pasaulyje, jis yra laimingas būdamas vienas.

Tikrai ne veltui koncertui buvo pasirinkta Šv. Kotrynos bažnyčios erdvė – tokios muzikos klausytis reikia ypatingos ramybės ir šventumo auros.

Moses Sumney viešnagę Vilniuje pristato muzikos agentūra „8 Days A Week”. Vien vasarį ši ambicinga kompanija jums jau atvežė geriausią britų grupę „alt-J“, tamsos dainių Ghostpoet, britų muzikos vunderkindą King Krule ir švedų muzikos kerėtoją Fever Ray. Jie taip pat yra švedų muzikos žvaigždžių Lykke Li ir Tove Lo bei kanadiečių grupės „BadBadNotGood“ koncertų organizatoriai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją