aA
Vilniuje gimusi Wirginia Szmyt – geriau žinoma, kaip DJ Wika - stulbina energija, žavesiu ir vidine laisve. Stereotipus laužanti DJ Wika ypatinga dar ir tuo, kad ji yra viena vyriausių DJ pasaulyje, jai – 81-eri ir jau šį vakarą jos šou galės mėgautis sostinės klubo „Soho“ lankytojai.
Wirginia Szmyt- DJ Wika /Foto: My way studio
Wirginia Szmyt- DJ Wika /Foto: My way studio

- Rengiate Senjorų paradus, dalyvaujate LGTB renginiuose įvairiuose Europos miestuose, dabar atvykstate į savo gimtąjį Vilnių susitikti su didžiausio Lietuvos LGTB klubo publika. Ko tikitės iš šio susitikimo? Su kokia žinia atvykstate?

- Esu kilusi iš Vilniaus krašto, mano šaknys 1940-ieji Vilniuje. Tai buvo sunkus laikotarpis, kurį prisimenu miglotai, bet kai būsiu Vilniuje, pamėginsiu atkurti mano liūdnos vaikystės vaizdinius. Labai džiaugiuosi, kad atvykstu ir kad mane pakvietė klubas „Soho“. Tikiuosi, kad jaunimas visur linksminasi panašiai ir klausydamas mėgiamų atlikėjų: Shakiros, Madonnos, Lady Gagos, Jennifer Lopez, Eltono Johno, 70/80/90-ųjų hitų ir šiuolaikinės latino muzikos.

Grosiu su kolega, tikiu, kad sukursime draugišką ir žaismingą atmosferą. Tikiuosi, kad gerai pasilinksminsime. Muzika padeda man skleisti empatiją visiems ,,atstumtiesiems", padrąsinti gyvenimui ir nugaleti didžiausią mūsų vidinės laisves priešą – baimę. Muzikos dėka mano gyvenimas tapo žinute, rodančia, kad ir senatvėje galima gyventi.

- Nuo ko prasidėjo jūsų DJ karjera? Ar iki tampant DJ dirbote darbą, susijusį su muzika?

- Pagal išsilavinimą esu spec. pedagogė, dirbau su specialios pirežiūros reikalaujančiais vaikais ir jaunimu, po to perėjau i resocializaciją, t.y. dirbau su nuteistais paaugliais. Mano darbas visą gyvenimą buvo susijęs su socialinėmis grupėmis, kurias atmeta visuomenė, todėl jautriai reaguoju į žmonių deliojimą po stalčius, atstūmimą ir panieką kitoniškumui.

Tačiau po 30 metų darbo išėjusi į pensiją tapau NIEKUO. Niekam nerupėjau, nes pensininkas jau atidirbo savo metus ir dabar gali sedėti ant suoliuko prie daugiabučio. Senatvė yra nepatraukli. Pasaulis sutvertas vien jauniems, gražiems, liekniems, niekas nenori būti senas, nes senas žmogus dažniausiai yra sergantis, negražus, neprisižiūrintis, reiklus žmogus.

Man buvo sunku susitaikyti su tokiu stereotipu, nes pensijos laikotarpis gali tęstis 20-30 metų - sunku tą laiką skirti vien šeimai, nesirūpinant nuosavu gyvenimu, sveikata ir komfortu. Laikai keičiasi, todėl mes turime parodyti jaunimui, kad pensija nereiskia gyvenimo pabaigos, kad branda ir patirtis mums duoda milžiniškas savirealizacijos galimybes, kad senatvė gali įkvėpti kūrybai.

Senatvė gali būti milžiniška motyvacija gyvenimui, naujai pradžiai, nes tai priklauso nuo mūsų drąsos, žinių, jėgų, sveikatos, domėjimosi supančiu pasauliu bei noro ir jėgų parodyti, kad tokios mąstymo schemos jau seniausiai neaktualios. Mano užsispyres noras tai įrodyti atvedė iki sėkmes.

Dirbdama su senjorais sugalvojau Senjorų paradą, kad parodytume jauniems žmonėms, kritikuojantiems senatvę, brandžių žmonių žavesį. Paradai išplito po visą Lenkiją ir sulaukė didelio populiarumo. Groju daugelyje Senjorų paradų, neįgaliųjų vakarėliuose, mane domina įvairių socialinių grupių problematika.

Per muziką stengiuosi jungti ir šviesti žmones, laužyti stereotipus, todėl man labai artima LGBT jaunimo problema. Žmonėms trūksta žinių apie įvairias socialiai diskriminuojamas grupes, taip kyla piktybiškas nusistatymas kitų grupių atžvilgiu. Tikiu, kad būdama vyresnės kartos atstove galiu daug padėti savo kartai pakeisti savo neigiamą nusistatymą LGBT atžvilgiu.

- Kaip jūsų šeimos nariai, draugai reaguoja į jūsų užsiėmimą?

- Turiu nuostabią šeimą, kurios nariai yra įsitikinę, kad visiems daug geriau, kai mama ar močiutė yra savarankiška, nepriklausoma ir su viskuo susitvarko būdama gan solidaus amžiaus. Turiu du sūnus ir keturis anūkus, visi jie yra suaugę, dirbantys ir gyvenantys savo gyvenimus. Jie gyvena savo gyvenimus, o aš savo, susitinkame kavos, jaučiu jų rūpestį ir susidomėjimą - to man kol kas pakanka. Nesikišu į jų gyvenimus ir nematau priežasčių, kodėl jie turėtų kištis į manajį.

- Jūsų metų moterys dažniau mezga kojines anūkams, o ne leidžia laiką už pulto. Kas jums padarė įtaką, kodėl jūs kitokia, nei daugelis?

- Žinoma, jėgų dabar daug mažiau nei būnant dvidešimties, bet tai nereiškia, kad kažkas gali man uždrausti gyventi kaip aš noriu. Jeigu kažkam nepatinka - gali neateiti į mano vakarėlius. Groju 24 metus, esu grojusi Londone, Paryžiuje, Pragoje, Budapešte, Maskvoje, Berlyne.

Susidraugavau su savo amžiumi, manau, kad jis turi daug privalumų ir išminties, naudojuosi įgyta patirtimi, nesivaržau su laiku, mane džiugina kiekviena diena, įnešanti daug naujovių. Gaunu laiškų, įrašų iš DJ-ų, kurie dėkoja man, kad parodžiau, jog galima groti ir sulaukus daugiau nei 30 metų. Viską žmogus gali, jei tik nori, nebijo ir myli tai, ką daro.

- Jei galėtumėte išpildyti tris didžiausius savo norus, kokie jie būtų?

Žmogus yra laimingas, kai yra mylimas. Meilė duoda mums jėgą, todėl kiekvienas turėtų turėti teisę į meilę ir laimę. Ne tam gyvename, kad kentėtumėme, gyvename, kad kurtume gėrį sau ir aplinkiniams.

Mano norai - sveikata, laisvė, lygybė, ramybė... Artimųjų meilė, gyvenimas su dėkingumu ir jautrumu.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(27 žmonės įvertino)
4.3704

Festivalio „Untold City“ programoje šiemet – nuo Rolando Kazlo iki Marijono Mikutavičiaus

Rugpjūčio mėnesį Vilniaus universiteto didžiajame kieme ir Mokytojų namų kiemelyje („Vasaros...

Žiūrų folkloro ansambliui penkiasdešimt: tokio galingo koncerto kaimas dar nebuvo matęs

Vienas garsiausių ir seniausių šalies etnografinių kolektyvų – Žiūrų kaimo folkloro...

Festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ skelbia pirmąsias žvaigždes (1)

Festivalis „M.A.M.A. vasara 2021“ skelbia pirmąsias žvaigždes. Įspūdingą skaičių Lietuvos...

Artėjant vestuvėms Natalija Bunkė prisipažino verčianti naują savo gyvenimo lapą (9)

Dainininkė Natalija Bunkė šiuo metu ne tik intensyviai vysto savo elektroninės parduotuvės...

Ieva Juozapaitytė su mama Egle Juozapaitiene Joninių proga pristato vaizdo klipą: virto žaviomis piemenaitėmis (6)

Artėjant Rasų – vasaros saulėgrįžos šventei - jaunoji operos solistė Ieva Barbora...

Top naujienos

Nutylėtas skandalas: po grasinimų nužudyti buvo sustiprinta tuomečio premjero Skvernelio apsauga (133)

Vadovybės apsaugos departamento (VAD) pareigūnai, gavę žinių apie grasinimus nužudyti bei...

Mokesčių reforma: vienu klausimu takoskyra koalicijoje ypač ryški (50)

Pelno mokesčio lengvatų klausimas Vyriausybės rengiamoje mokesčių reformoje gali kaip reikiant...

Vyriausybė nusprendė švelninti karantino sąlygas Joninių renginiams atnaujinta

Vyriausybė antradienį apsisprendė švelninti karantino sąlygas Joninių renginiams.

Giedrė Balčiūtė | D+

Ši grupė – pati rečiausia pasaulyje: ją turinčių žmonių kraujas vadinamas „auksiniu“ (5)

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, labiausiai paplitusios yra A, kitaip – II ir O arba I...

Pagal senovės baltų tradicijas susituokę Karina Krysko ir Jeronimas Milius pirmąkart atvirame interviu: mūsų šventė – mūsų taisyklės! niekur neviešintos foto (90)

Praėjusią savaitę aukso žiedus Anykščiuose sumainė dainininkai Karina Krysko ir Jeronimas...

Rusijos „Gazprom“: avarija vamzdyne sukėlė didžiulį metano nuotėkį (44)

Didžiulis metano šleifas nustatytas kiek anksčiau birželį, kurį Rusija sieja su skubiais...

Tautvydas Marčiulaitis | D+

Kur investuoti turint vos 5, iki 10 ar net 100 eurų? (2)

Investuoti pradėti sunku, nes nėra aišku, nuo ko pradėti. Kur eiti, kam skambinti, kokius...

Pajūryje poilsiautojų mėgstamas maistas tapo populiariausiu mokesčių slėpimo įrankiu (48)

Dvigubos buhalterijos, nuslėpti milijonai mokesčių, nelegalūs darbuotojai, 30 centų čekyje...

Linas Pernavas: apie pasirinkimą būti policininku – tai daugiau nei darbas, tai gyvenimo būdas (44)

Policijos įvaizdžio keitimąsi, kaip pavyzdį, neretai mini geriausi šalies viešųjų ryšių...

Kelią skinasi akcizų didinimo planas: verslas mato riziką šešėlinei rinkai augti (12)

Praeitą savaitę, Vyriausybei patvirtinus, į Seimą iškeliavo Akcizų įstatymo projektas, kuriame...