"Saulės Kliošas" gyvuoja jau penkerius metus. Per visą gyvavimo laiką grupės sudėtis smarkiai kito. Šiuo metu grupę sudaro net devyni nariai: meno direktorius `Laurynas Šarkinas (mušamieji), Andrėjus Orlovas (bosinė gitara), Rytis Tankevičius (ritmo gitara), Vytas Bikus(klavišiniai), Kęstutis Gudaitis (triūba), Aleksandras Raičenoks (saksofonas), Alvydas Mačiulskas (tenor saksofonas), Petras Kernevičius (garso režisierius), Daiva Starinskaitė (vokalas).

"Sudėtis smarkiai kito. Iš pradžių buvo dvi vokalistės, dabartinis "InCulto" bosistas taip pat grojo pas mus. Vėliau plėtėmės ir išaugo tokia grupė, kokia yra dabar", - pasakoja tenor saksofonistas A.Mačiulskas.

Muzikantai tikina, kad grupės "siela" yra "Saulės kliošo" įkūrėjas pagal specialybę vaikų chirurgas L. Šarkinas.

"Jis ir įkūrė "Saulės kliošą" tam, kad laimėtų viename konkurse du tūkstančius litų. Bet tuomet "Saulės kliošas" užėmė ne pirmą, o antrą vietą ir laimėjo tik tūkstantį. Kur dėjo pinigus? Na, našlaičiams neišdalino", - šypsosi Alvydas.

Pasak muzikantų, ilgų svarstymų būta ir dėl grupės pavadinimo, tačiau vaikinams teko nusileisti merginų parodytai iniciatyvai.

"Merginos pavadinimą sugalvojo. Iš pradžių bičai buvo nepatenkinti, sako, kas tas "kliošas", ir nerimtai skamba: kliošas - kaliošas. Paskui vokalistės paaiškino, kad "kliošas" - tam tikras sijono stilius, atspindi laikmečio madą. Taigi pasilikome prie šio varianto, dabar jau kažkaip rimtai skamba", - prisiminimais dalinosi tenor saksofonistas.

Liko nepatenkinti pirmuoju albumu

"Saulės kliošo" nariai pasakoja sunkiai išgyvenę laikotarpį, kai prieš trejus metus teko keisti grupės vokalistę. "Mes buvome labai nusivylę, kai buvusi vokalistė Vika išėjo. Ji sakė, kad išeina dėl to, kad, jos manymu, mes grojam popsą. Dabar ji toliau sėkmingai dainuoja kitur. Vika ir rekomendavo priimti Daivą. Tačiau mes rengėme konkursą vokalisto vietai užimti, kuriame dalyvavo ir vienas vaikinas. Visgi Daiva turėjo tai, ko neturėjo kiti: supratimą apie kūrinio formą, gražų balsą, mokėjo improvizuoti", - teigia A.Mačiulskas.

"Visada norėjau dainuoti. Gaila, kad paauglystėje daug laiko iššvaisčiau veltui. Buvau pankė, su visais basčiausi, o tuo laiku galėjau padaryti daug prasmingų dalykų. Dar ir dabar esu labai išsiblaškiusi. Bet yra ir gerų dalykų - jei to laikotarpio nebūtų, nebūčiau tokia Daiva, kokia esu", - šypsosi pirmakursė. Iš devynių "Saulės kliošo" narių - keturi studentai. Petras - būsimas fizikas, Vytas studijuoja anglų filologiją, Daiva – Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos vokalo specialybės pirmakursė, o grupės įkūrėjas Laurynas iki šiol studijuoja mediciną ir dirba vaikų chirurgu. Tačiau nepaisant įvairių specialybių, visi grupės nariai su muzika vienaip ar kitaip susiję nuo pat mažens. "Aš nuo pat vaikystės svajojau būti scenoje. Vienaip ar kitaip mes visi mokėmės muzikos mokyklose ar dar kur nors", - sako vokalistė Daiva.

Šiuo metu "Saulės kliošas" aktyviai dirba prie savo naujojo albumo. Grupės nariai tikina likę nepatenkinti savo pirmuoju albumu, todėl dabar muzikos įrašams ruošiasi itin kruopščiai.

"Pirmajam albumui trūksta kokybės. Mes jį padarėm labai greitai, įrašėm vos per tris dienas. Dabar dirbam daug, kad antrasis albumas būtų geras. Kai pradedi dirbti, pamatai, kiek daug gali padaryti", - sako A.Mačiulskas.

Naujasis "Saulės kliošo" albumas prekybos vietose turėtų pasirodyti jau šią vasarą. "Mes turime ir savo grupės talismaną. Tai - "Saulės kliošo" narys Kęstas. Mes jį laikome ant scenos ir jis gražiausiai iš visų atrodo", - šypsosi saksofonistas.

Išrado naują stilių

Paklausta, kaip jaučiasi tokiame būryje vaikinų, grupės vokalistė nusišypso. "Neblogai jaučiuosi. Kitos galvoja, kad vaikinai moteris laiko žemesne rase, tai kartais taip pasijaučiu vyriškoje kompanijoje, bet šiaip jie geri vaikinukai. Mes gerai sutariame. Tai, kad esu vokalistė ir dėl to iš aplinkinių sulaukiu šiek tiek daugiau dėmesio nei kiti grupės nariai, pavydo nejaučiu", - teigia D.Stravinskaitė.

"Mes visi esame "Saulės kliošas". Pas mus nėra skirstymo. Pavyzdžiui, grupėje "Skamp" yra trys nariai, o visi kiti - muzikantai, tai pas mus taip nėra. Dabar jau ir patys žurnalistai dažniausiai skambina nebe Daivai, o Laurynui, o tai, kad grupėje vieni labiau kalbūs, kiti mažiau, nieko nekeičia. Mes siekiame, kad mūsų vokalistė netaptų išskirtine, geriausia dirbti, kai aš esu toks, kaip ir kiti", - šypsosi Alvydas.

"Saulės kliošo" nariai tikina atradę naują stilių Lietuvoje ir savo muziką vadina "Disco rep'u": "Mūsų muzika nuotaikinga, spalvinga, linksma, skirta įvairaus amžiaus žmonėms, tekstai apie bet ką, apie tai, kas aktualu visiems. Mūsų muzika neturi ribų".

Ne pirmus metus dalyvaujantys Eurovizijos nacionalinėje atrankoje, "Saulės kliošo" muzikantai savo jėgas šiame konkurse išbandė ir šiemet. Užėmė trečią vietą nuo galo, tačiau to nesureikšmina. "Eurovizija mums tėra proga pasirodyti. Kiti smarkiai ruošiasi šiam konkursui, stengiasi, o pas mus taip nėra. Mes viską darome paskutinę dieną. Aišku, kiekvienas širdyje norėtų laimėti, jei jau dalyvauja konkurse, bet mes visada žinom, kad nelaimėsim, nes žmonės mūsų nežino", - tikina Alvydas, - "Kaip vertiname tai, kad žiūrovai mūsų neįvertina? Jie yra žiniasklaidos gniaužtuose".

Už bučinį - spyris į ranką

Grupės nariai pasakoja iš gerbėjų sulaukiantys įvairiausių dovanų, tačiau neretai pasitaiko ir nemalonių incidentų.

"Kartą vienas gerbėjas padovanojo gyvą kačiuką. Kur jis dabar, nežinau, padovanojau jį kažkokiems žmonėms. Man buvo skaudu, bet neturėjau jo kur dėti, pas mane namuose yra šuo. Buvo šiek tiek gėda, kad atidaviau kitiems, tai visiems melavau, kad tas kačiukas pas mano tetą. Dar esu gavusi kokoso riešutą dovanų", - pasakoja vokalistė Daiva.

"Koncertų metu pasitaiko ir nemalonių incidentų. Kai koncertavome Telšiuose, į koncertą susirinko daug visokių forsų, vienu žodžiu, kaimiečių, ten vienas toks norėjo pabučiuoti Daivą, tai Aleksandras spyrė jam į ranką. Šiaip, gerbėjai mėto visokius meškiukus, kartais butelius. Iš tikrųjų, vieną kartą buvo tokia situacija, kai mums koncertuojant kažkas iš salės metė stiklinį butelį ir pataikė į gitarą. Tada mes iškart koncertą nutraukėme", - prisiminimais dalinosi Alvydas.

Vienintelė kolektyve mergina Daiva pasakoja sulaukusi ne vieno grupės vaikino dėmesio. Tačiau po ilgų bandymų užkariauti simpatiškos merginos širdį, pavyko tik Alvydui. Jis ir Daiva jau pusmetį yra pora.

"Alvydas toks pašėlęs, man patinka", - šypsosi "Saulės kliošo" vokalistė. Tuo tarpu vaikinas prisipažįsta, kad pavergti kolegės širdį nebuvo lengva. "Nė vienos merginos dėmesio tiek nesiekiau, kiek jos. Man buvo keista, kaip aš noriu, o manęs nenori. Kita vertus, niekada negali sakyti, kad jau užkariavai merginos širdį. Moteris kaip paukštis, gali imt ir išskrist, kaip ir vaikinai – išėję nupirkti pieno gali ir nebegrįžti", - sako Alvydas.

Save daugiau draugais nei kolegomis vadinantys "Saulės kliošo" nariai teigia koncertų ir įvairių konkursų sėkmę švenčiantys drauge, kaip tikri studentai.

"Po koncertų dažnai kur nors varom, išgeriam. Lauris per vakarą išgeria net apie 12 bokalų alaus. Tik aš jau nebegeriu, atsibodo, sugalvojau, kad nebereikia", - tikina A.Mačiulskas.

Muzikantas sako gerai prisimenantis studentavimo laikus. "Tikras studentas turi gyventi bendrabutyje, pramiegoti daug paskaitų, mokytis paskutinę akimirką, bet sugebėti išsisukti. Galiu net pasakyti receptą, kaip pasilinksminti studentui, kuris neturi pinigų. Kalbant apie tuos, kurie mėgsta išgerti, reikia lankyti fotografijų parodas, ten būna vyno. Ir vynas, ir kultūra vienu metu, ir damą galima pasiimti", - atsisveikindamas šypsosi A.Mačiulskas.