Garsiausi Lietuvos muzikos grupių ir atlikėjų prodiuseriai nuolat kepa naujas muzikos žvaigždes. Nors šalies rinkoje per metus pasirodo dešimtys naujų muzikantų, tačiau, anot prodiuserių, jų paieška – daug jėgų ir nervų kainuojantis darbas.

© Corbis/Scanpix
Daugelį metų pramogų bei šou verslo sūkuryje besisukantys atstovai teigė, kad ieškodami naujų talentų vis dažniau atsižvelgia ne tik į vokalinius sugebėjimus, bet ir į žmogaus charizmatiškumą, įvaizdį ir sugebėjimą bendrauti scenoje.

„Tiesiog turi būti išskirtinė ir suklusti priverčianti asmenybė. Turi patraukti ne tik savo balsu, bet ir gyvumu, energija, bendravimu ar net savo įvaizdžiu“, - kaip susitarę „Klaipėdai“ sakė muzikos prodiuseriai.

Siunčia savo įrašus

Anot vieno iš prodiuserinės kompanijos „Cactus Pro“ įkūrėjo Mindaugo Bendžiaus, nėra nustatyta kažkokių kriterijų ar vienintelio būdo, pagal kurį būtų atrenkami būsimosios žvaigždės.

„Mes specialiai neorganizuojame jokių atrankų ar konkursų. Tiesiog patys žmonės mums skambina, siunčia laiškus, siūlo savo idėjas ar net atneša paklausyti savo muzikos įrašų“, - pasakojo M.Bendžius. - Taip pat su broliu stengiamės lankytis jaunųjų atlikėjų konkursuose ar šiaip panašiuose renginiuose. Taip pat visada stabteliu ir paklausau gatvės muzikantų atliekamų dainų. Bet iš konkursų ar šiaip iš gatvės nė vienam nesame pasiūlę su mumis bendradarbiauti“, - sakė pašnekovas.

Nors netrukus pridūrė: „Kas čia žino, gal kada gatvėje sutiksiu gitara grojantį muzikantą, kuris taps pasaulinio lygio roko žvaigžde. Niekada nieko negali žinoti“, - kalbėjo garsusis Klaipėdos prodiuseris.

Apie praeitį neįtarė

Projekto „Kelias į žvaigždes“ autorius Arūnas Valinskas teigė, kad renkant naujus muzikos talentus tenka nemažai pasinervinti, pasiginčyti ar net pasipykti.

„Komisijos nuomonė nuolat išsiskiria. Tikrai nėra paprasta iš penkių tūkstančių talentingų jaunuolių atrinkti tik dvylika. Mums svarbus ne tik žmogaus balsas, bet ir energija, ekspresyvumas, sceninis įvaizdis ir žmogaus gyvumas“, - dėstė šou verslo ryklys.

Jis sakė, kad jokiu būdu nėra žiūrima vien į žmogaus asmenines savybes, pašėlusį gyvenimo būdą ar skandalingumą.

„Mes net nežinojome, kad Solveiga filmavosi pikantiškajame skandalingosios grupės „Naujieji lietuviai“ vaizdo klipe. Mes nesigilinome į jų biografijos faktus, o tiesiog atrankoje stebėjome, ką jie sugeba“, - pasakojo A.Valinskas.

Koncertuoja baruose

M.Bendžius teigė, kad norintieji tapti muzikantais visų pirma jų įrašų studijoje sudainuoja dvi iš anksto pasiruoštas dainas.

„Jei mūsų lūkesčius atitinka vokaliniai sugebėjimai, tai dar ne viskas. Dar reikia įveikti kelis etapus. Visų pirma, vyksta pokalbiai – stengiamasi sužinoti, kaip žmogus pasiruošęs psichologiškai ir ko jis apskritai siekia. O galiausiai maždaug pusmetį yra išbandomas publikos – be grupės pavadinimo koncertuoja įvairiuose baruose ar naktiniuose klubuose. Tai mes vadiname adaptaciniu laikotarpiu. Mes tiesiog stebime, ar žmogus tinka scenai, ar sugeba bendrauti su publika. Iš pradžių nė vienas nepasirodo kaip genijus. Nuolat pateikiame pastabų ir stebime, kaip žmogus progresuoja. Tokius pat išbandymus atlaikė ir „Pikaso“ nariai bei „Mango“ merginos“, - atskleidė detales M.Bendžius.

Jis mano, kad jų prodiuserinėje kompanijoje savo jėgas yra išbandę maždaug 80 procentų uostamiestyje grojančių žmonių. „Dauguma mano, kad jie be vargo tiktų scenai, tačiau atvykus pas mus išaiškėja, kad taip nėra“, - teigė jis.

Pašnekovas teigė, kad jau iširusios grupės „Pikaso“ vaikinai į grupę susibūrė visiškai atsitiktinai. „Dainių rekomendavo Vika iš „Mango“, o Dovydą – vienas mano pažįstamas. Tik vienintelis Robertas pateko per apklausą. Taip pat atsitiktinai į „Mango“ grupę pateko nauja narė Lina. Ji buvo „Pikaso“ vaikinų gerbėjų klubo narė ir su jais sudainavo atsisveikinimo dainą „Sudie“. Tik išgirdę jos balsą iškart susižavėjome. Net nežinojome, kad ji prieš tai nuolat koncertuodavo įvairiuose Klaipėdos baruose“, - sakė žinomas prodiuseris.

Juokina žmones

Pasak skandalingojo atlikėjo Egidijaus Dragūno vadybininko Martyno Tylos, yra dvi kategorijos prodiuserių: vieni, kurie patys kuria ir gamina atlikėjų įvaizdį ir produkciją, o kiti, kurie tik pataria atlikėjams ir rūpinasi jų muzikiniais reikalais.

„Yra tekę organizuoti ir atrankas, tačiau jos nepasiteisino. Pastaruoju metu pastebiu, kad stengiamasi iškelti žmones per televiziją. Žvaigždžių fabrikai tapo pagrindiniu naujųjų talentų paieškos būdu. Asmeniškai manau, kad tai tik trumpalaikis būdas išgarsėti. Nemanau, kad dauguma jų scenoje išsilaikys ilgai. Po didelės šlovės žmonėms bus psichologiškai labai sunku“, - įsitikinęs M.Tyla.

Paklausus, ką jis mano apie išskirtinius atlikėjus, tokius kaip Antanas ar Minedas, M.Tyla atrėžė: „Antanas tikra vaikščiojanti estradinės muzikos enciklopedija, o Minedas šiai dienai puikiai sugeba pralinksminti šou verslo atstovų gyvenimą. Juk kažkam reikia juokinti žmones“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tavis Melody pasivadinęs Tadas Vilčinskas pristato 100-mečiui skirtą dainą: mes visi užaugom stipresni (5)

Dainų autorius ir atlikėjas Tavis Melody (Tadas Vilčinskas) gerbėjams pristato naują savo...

Paskelbta festivalio „Radistai Village 2018“ data (1)

Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius praneša: didžiausias elektroninės muzikos festivalis...

Ambicingiausią projektą pristatančios „Naktinės Personos“: einame viena koja su pasauliu (11)

„Naktinės Personos“ muzikos mylėtojams paruošė koncertinį turą, kurio pavadinimas...

Nauji „Happyendless“ kūriniai į vieną albumą netilpo – vasarį pristatys net du (2)

Penki metai tylos, tiek pat metų intensyvaus darbo. Scenoje ilgai nesirodęs vienas populiariausių...

Po netikėtos „The Cranberries“ vokalistės mirties jos muzikos pardavimai pakilo 900 tūkst. procentų, prakalbo grupės nariai (25)

Po pasaulį pasklidus žiniai apie Londone netikėtai mirusią grupės „ The Cranberries “...

Top naujienos

Skaičiuoklė: paskaičiuokite, kiek pensijos gausite pagal naują tvarką (464)

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas....

Būkite atsargūs – čekius registruoti kviečia ne tik Mokesčių inspekcija (30)

Valstybinės mokesčių inspekcijos ( VMI ) organizuojama pirkimo kvitų loterija , atrodo, turi...

Landsbergis inicijuoja naują Seimo komisiją: skelbiami klausimai Skverneliui (376)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius...

Už uždarų teismo durų „MG Baltic“ bylinėjasi su VMI dėl milijonų eurų (12)

Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme nagrinėjama koncerno „ MG Baltic “ ir...

STT sulaikė įmonės „Dzūkijos vandenys“ direktorių (10)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai pirmadienį sulaikė Alytaus miesto...

Etikos sargai tirs Karbauskio elgesį (12)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė pradėti tyrimą dėl...

Laukia atsakymo, ar „Pienas LT“ turės grąžinti milijoninę paramą

Lietuvoje laukiama Europos Sąjungos tarnybos (OLAF) išvadų, po kurių paaiškės, ar visa „...

Dėl degalų kainų augimo kreiptasi į Konkurencijos tarybą (36)

Nuo šių metų padidėjo akcizas dyzelinui, dėl to pabrango kai kurios kuro rūšys. Aiškinamasi,...

DELFI premjera. Eleonora Sebrova pristato pirmą solinį vaizdo klipą: reikėjo daug drąsos tam, ką dabar darau interviu (2)

Vieną malonų prancūzišką rytą su Eleonora užsisakėme kavos žavioje „Armani“ kavinėje...

Aršų Jasikevičiaus riksmą pamatę ispanai padarė išvadą, kodėl „Žalgiris“ laimi taip dažnai (52)

Vienu iš įsimintiniausių Kauno „Žalgirio“ ir Bambergo „Brose“ rungtynių Eurolygoje...