aA
Muzikos leidybos firma “Zet Records” lapkričio 15 d. išleido albumą “Popsas užkniso juodai”, kuriame surinkti jaunų, talentingų Lietuvos grupių kūriniai. Albume - 13 dainų, kurias „Zet Records“ atrinko iš daugiau nei 60 rinkiniui pasiūlytų. Rinkinyje yra ir dvi „Weekends“ dainos “Ateities čempionai” bei “Padainuok”.
Siūlome jums interviu su grupe "Weekends".

- Jūs save vadinate Vilniaus ar Ukmergės grupe?

- Visi dabar gyvenam ir studijuojam Vilniuj, bet savo miesto net nemanome atsižadėti. 66 procentai grupės (Kornas ir Marius) yra ukmergiečiai, tad mūsų yra dauguma ir tvirtai galima pasakyti, kad esam grupė iš Ukmergės. Kostte, grojantis būgnais, yra iš Joniškėlio, bet jis neturėtų prieštarauti. Man juokas ima, kai žmonės, atvykę į sostinę, staiga pasikelia ir ima save vadinti vilniečiais, ten nepragyvenę nė poros metų.

- Kuo ypatinga Ukmergės muzikinė aura, jei iš jos kilę ne tik jūs, bet ir kitas projekto “Popsas užkniso juodai” dalyvis Psichas?

- Ukmergė yra tikras roko miestas. Ir jau daug metų. Dar pats visai mažas būdamas prisimenu, kaip vyko alternatyvus judėjimas.Vos ne kas antrame name gyveno žmogus, grojantis gitara. Grupės kūrėsi kaip grybai po lietaus. Veikė keli jaunimo muzikos klubai. Kultūros namai būdavo pilni jaunimo, norinčio renginių, aparatūros ar patalpų. Keista, kaip gerbiama direktorė E.Vaitkienė atlaikė tokį krūvį.Ir šiandien ten grojančių grupelių netrūksta. Manau, ir mes, ir Psichas praėjo tą patį kelią. Didelis noras grot davė savo. Galima sakyti, grojom grojom rūsy ir prisigrojom iki „Radiocentro”, futbolo himno ir šito albumo. Puiku, kad iš tokio mažo miesto vis dar atsiranda aktyvių žmonių. Tikiuosi, kad ateityje jų bus dar ne vienas.

- Kokie jūsų santykiai su Psichu? Jūs gerokai už jį jaunesni, ar vaikystėj buvot Psicho fanai?

- Santykiai su Psichu visą laiką buvo geri. Net ir prie butelio jokių santykių aiškinimosi bėdų nebuvo kilę. Tikiuosi, viskas taip ir liks. Kai Psichas išgarsėjo, aš dar tik žengiau pirmuosius žingsnius gitaros pamokose. Gerai, kai žmogus iš provincijos gali ne tik nuogą šikną Lietuvai parodyti.

- Grupės pavadinimas angliškas, o dainuojate tik lietuviškai. Nemanote, kad tai šiek tiek nelogiška?

- Šiek tiek nelogiškai tas pats pavadinimas skambėtų lietuviškai. Kai svarstėm pavadinimą, net nebuvom sumąstę jokio lietuviško žodžio. Man atrodo, kad pakanka kvailų lietuviškų grupių pavadinimų. Gal ir mūsų pavadinimas kam nors ir kliūva, bet man nusišikt. Man jis patinka, be to, puikiai nusako mūsų dainų tematiką bei nuotaiką.

- Kuo, tavo nuomone, skiriasi sąvokos „popsas“ ir „popmuzika“?

- Popsas yra pigi ir tuščia produkcija. Dažniausiai dainuojama apie nelaimingą meilę ar pumpurėlius. Tautai ilgus metus buvo tai kišama, kol suformulavo neteisingą muzikinį skonį. Čia puikiai pasidarbavo du broliai, visoje Lietuvoje žinomi kaip geriausi grupių prodiuseriai. Gal ir geriausi, nes iš visiško š... sugeba išspausti labai populiarią prekę. Pagirtina, kaip verslininkams, bet aš nesu už popsą. Lietuvoj grupės iš kailio neriasi, kad tik jų dainą pagrotų populiari radijo stotis ir dažnai iš pakankamai neblogos muzikos padaro visišką mėšlą. Mes esame viena iš nedaugelio „nepopsovų“ grupių, kurių muzikos radijo stotys neatmeta ir nesiūlo visko perdainuoti taip, kaip mums nepatinka. Dėl to džiaugiamės ir tikime, kad tokių grupių tik daugės.

- Kaip įvardintum savo grojamą stilių? Pasakok, kaip ir kodėl jis toks susiformavo.

- Mūsų stilių galima būtų vadinti softrock, bet galima ir pop muzika (ta prasme, kad populiaru ir suprantama daugeliui). Man nesvarbu, kaip pavadinsi... Stilių formavo mano klausoma muzika. Patinka britiškas rokas, taip pat pankrokas. Patinka tų grupių muzikinė ekspresija, žodžių paprastumas, bet nebanalumas. Tą patį stengiuos perteikti savo dainuose. Esam dar jauni ir dar kalsim į klyną. Cha, cha, cha...

- Kodėl net dvejose pirmose „Weekends“ dainose figūruoja batai? „Šuo apmyžo tau batą“ ir „pamečiau aš vieną batą“?

- Batai čia niekuo dėti. Mes nesame dėl jų pamišę. Mano dainos yra apie realius, kasdieniame gyvenime vykstančius dalykus. Juk būna, kad padauginęs sugebi pamest ne tik batą... O šunys savo tuštinimosi reikalą gali padaryt bet kada ir bet kur. Kažkada mačiau, kaip šunėkas pakėlė koją ir ant pažįstamo naujų sportbačių paleido srovę. Vaizdelis buvo mirtinas – prisiminiau tai rašydamas dainai žodžius.

- Ar futbolo himną parašėte iš meilės „fulei“, ar dėl to, kad himnus rašyti – pelnas?

- Parašęs šį himną tikrai nepraturtėjau. Nenusipirkau namo ir neįsigijau ferario. Esu futbolo gerbėjas ir man net malonu buvo tai daryti. „Weekends“ myli futbolą! Ir net nedrįskit tuo abejot! Nekenčiu, kai visur kišama finansinė nauda. Juk ne viskas pinigais matuojama. Galima padaryt kažką ir vardan idėjos!

- Kiek „bankių“ esi įmušęs per vienas varžybas?

- Žaisdamas sporto mokyklos komandoje oficialiose varžybose esu įmušęs 2 įvarčius. Buvau saugas ir mano darbas buvo padėt komandos puolėjams įmušt.

- Jei reikėtų paaukoti 2000 litų „Žalgirio“ stadiono remontui, ar aukotum?

- Jei iš L.Varanavičiaus gautume VIP kvietimą į visas ten vyksiančias rungtynes - su malonumu. Galėčiau dalyvauti ir labdaros koncerte, kad tik Lietuvos futbolas pakiltų iš pelenų.

Trumpa grupės biografija

„Weekends“ susikūrė Ukmergėje prieš 4 metus. Pirmasis grupės radijo singas „Buvau“, radijo eteryje suskambėjo 2000-aisiais. Tai pačiais metais „Weekends“ šalia grupių „Biplan“, SH ir „Merlin“ buvo nominuoti „Radiocentro“ apdovanojimuose (metų roko grupės nominacija). Vėliau radijo stotyse skambėjo „Weekends“ kūriniai „Palauk“, „Padainuok“. Į albumą „Popsas užkniso juodai“ įtrauktos dvi grupės dainos - „Padainuok“ ir futbolo himnas „Ateities čempionai“, kurią drauge su grupe atlieka Marijus Mikutavičius ir Psichas. Su šia daina „Weekends“ yra laimėjusi ir LRT laidos „Lietuvos dainų dešimtukas“ etapą bei patekusi į pusfinalį. Šiuo metu grupę sudaro trys žmonės: Kornas (vokalas, gitara), Mariux (boso gitara) ir Kostte (mušamieji). Kornas ir Kostte – studentai, Mariux – profesionalus kulinaras, šiuo metu besidarbuojantis populiariame sostinės naktiniame klube.

"Z-ero News"
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Karolina Meschino pristatė pirmąjį savo vaizdo klipą: šios dainos dėka ji susipažino su Remiu (35)

„Story“ jau išėjo! Šios dainos dėka mes su Remiu susipažinome. Ačiū, kad esi ir kad...

Žmogus ir jo violončelė – sėkmės istorija

20 m. Edis Adamsas žino, kas yra gyvenimas gatvėje, alkis, skurdas ir prievarta. Laimė, muzika...

Festivalis „Granatos Live“ pristato hiphopo scenos atlikėjus (3)

Jau ne pirmus metus Lietuvos liaudies buities muziejuje vykstantis muzikos festivalis „ Granatos...

„Vasaros terasa“ atvėrė vartus 14-tą kartą: susirinkusius džiugino Beatrich

Kalendorinei vasarai dar neprasidėjus, ketvirtadienio vakarą įvyko Vilniaus vasaros simboliu...

Po 12 metų su nauju albumu grįžę „The Cinematic Orchestra“ surengė vienintelį koncertą Baltijos šalyse (4)

Sunku buvo išmatuoti melomanų džiaugsmą išgirdus, kad gegužę į Vilnių atvyksta legendiniai...

Top naujienos

Apklausė gyventojus: atsakymas, ar susitikti su Putinu, abiem kandidatams nepatiktų

Ar turėtų Lietuvos vadovai susitikti su Rusijos prezidentu? Toks klausimas buvo gyvai...

Schema veikia jau kurį laiką: už skatikus išvilioti automobiliai pradingsta šrotuose arba išnyra skelbimuose

Sukčiai bus sugalvoję dar vieną būdą, kaip iš gyventojų išvilioti pinigus ir turtą. Lietuvoje...

Turintys ką slėpti milijonieriai kadaise droždavo į Ženevą, dabar jos spindesys slopsta

Ženevoje, netoli prabangių parduotuvių gatvės Rue du Rhone, šešių aukštų pastatas, kuriame...

Siaubingi radiniai šokiravo turistų mėgiamos salos gyventojus: sunku suvokti (21)

Kipre iki šiol jau rasti penki kūnai, įskaitant dviejų žmonių palaikus lagaminuose, kurie buvo...

Rusijos kariuomenės vado sąlygos NATO dėl Baltijos šalių: arba mūsų pasiūlymas, arba bus blogiau (472)

Mūsų santykiai su JAV ir NATO – žemiausiame lygyje per visą istoriją. Tai pripažinęs...

Grįžęs į tėvynę emigrantas palygino, kaip gyveno Anglijoje ir kaip dabar - Lietuvoje (230)

Puikų darbą užsienyje į šeimos ir gamtos apsuptį iškeitęs Mindaugas Sragauskas grįžo į...

Orai: vasara jau Lietuvoje (3)

Didesniąją šios savaitės dalį mūsų šalies orus lems itin šilto ir drėgno oro masė,...

Per plauką nuo „Eurovizijos“ finalo likęs Jurijus grįžo į Lietuvą: tai sužinojęs kambaryje pradėjau isteriškai juoktis (97)

Nors mūsų šalies atstovui „Eurovizijoje“ šis 64-asis tarptautinis dainų konkursas baigėsi...

Kodėl kai kurie žmonės serga rečiau: priežasčių ieškoti galima prisiminus, kaip motina gimdė (38)

Prieš septynerius metus Lietuvoje buvo pasiektas didžiausias atliekamų cezario operacijų...

Rimvydas Valatka. Kas geriau – Šimonytė ar Nausėda (10 patikros stacijų)? (470)

Pusiaukelė tarp Prezidento rinkimų I ir II turo rami kaip niekada. Du trečdaliai tautos jau...