Viskas prasidėjo nuo „Les Boreales“ festivalio Šiaurės Prancūzijos uoste – Kane. 2013 metais festivalio organizatoriai pasiūlė A. Orlovai atlikti savo autorinę programą kartu su regioniniu Žemutinės Normandijos kameriniu orkestru.

Prancūzams patiko Alinos kūrybinis braižas, prireikė aranžuočių orkestrui. Ji kreipėsi į šviesaus atminimo kompozitorių Vidmantą Bartulį, kuris buvo vadinamas muzikos poetu, daug vertingų kūrinių skyrė teatrui. „Gavę partitūras, buvome nustebinti ir nudžiuginti jo jautriu, originaliu požiūriu į muzikinę medžiagą“, – pranešime spaudai prisiminė A. Orlova.

Koncertas su orkestru Normandijoje pelnė didžiulę sėkmę ir stovimas ovacijas. Įdėtu darbu ir įspūdžiu norėjosi pasidalinti su Lietuvos klausytojais.

„Praėjus metams, nusprendėme pakartoti šią patirtį Vilniuje, kartu su Donato Katkaus vadovaujamu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Koncertas įvyko Vilniaus paveikslų galerijoje, jį įrašėme ir palikome „gulėti“. Praėjus šešeriems metams perklausėme įrašą. Po nemažos laiko distancijos, jis mums pasirodė vertas prisiminimo ir dėmesio“, – kalbėjo Alina, pasidalindama pirmąja daina – „Sick Rose“, kurią sukūrė įkvėpta amerikiečių režisieriaus Jimo Jarmuscho ir anglų poeto Williamo Blake’o.

Šiandien internete jau galima rasti visą A. Orlovos ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertą, kuriame skamba tokie kūriniai kaip „Mėnulis“, „Northern“, „Čia“, „Keleliu“, „Žeme, sukis greitai“ ir daugelis kitų puikiai žinomų dainų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės