Žinoma atlikėja, dainų ir knygų autorė Jurga Šeduikytė sako, kad šiuolaikinis žmogus dažnai negirdi ne tik savo jausmų, bet ir širdies.

„Per savo vedamas kūrybines dirbtuves įsitikinau, kad labiausiai širdį pažadina jausmui ir sveikatai brangus vaikystės ar jaunystės prisiminimas. Vadinu tai širdies istorija ir kviečiu pasidalinti labiausiai palietusiu širdį prisiminimu mano „Facebook“ paskyroje. Tai gali būti trumpas pasakojimas, kaip medyje radote lizdelį su paukščiukais, kaip įsimylėjote ar kada suskaudo širdį dėl neteisybės. Istorijas renginio metu versime metaforomis ir jungsime į čia pat gyvai gimstantį būgnų ritmais paskanintą bendros dainos tekstą“, – pranešime spaudai sako J. Šeduikytė.

Dainininkė džiaugiasi, kad šį kartą renginyje dainą kurs drauge su klausytojais, ji bus pripildyta atskirų žmonių širdies istorijomis. Renginio metu vyks dirbtuvės, kuriose atlikėja bendraus su susirinkusiais ir kartu ieškos tiksliausių žodžių jų istorijai nusakyti, vėliau visus juos sujungs ir skambant keliolikai būgnų ritmui čia pat ir sudainuos.

Atlikėjai talkins perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ įkūrėjas, atlikėjas Gediminas Mačiulskis su 200 mušamųjų instrumentų, kuriais kvies išmokti groti ir kiekvieną norintį.

„Tikriausiai niekas nesiginčys, jog muzika teigiamai veikia mūsų savijautą, tinkamai pasirinkti ritmai padeda nurimti, o juk vienas iš pagrindinių sveikatos patarimų, kuriuos girdime šiandien, yra būtent šis: nurimk. Išbandyti būgnus, jais groti bei mušti juos širdies ritmu galės visi norintys. Aš pasidalinsiu savo žiniomis, pamokysiu, kaip tinkamai groti būgnais, o tuomet mes kartu kursime muziką ir mušime širdies ritmą“, – sako G. Mačiulskis.

Renginį organizuojančios įmonės „Valentis“ atstovės ir idėjos iniciatorės Edita Česnavičienė ir Indrė Šumskienė pasakoja, kad su komanda visuomet siekia rasti būdų įkvėpti labiau rūpintis savo sveikata.

„Lietuvos higienos instituto duomenimis, vien pernai nuo kraujotakos sistemos ligų netekome daugiau nei 23 tūkst. žmonių. Jau ne pirmus metus per Žolinę pajūryje primename apie širdies sveikatą ir darome tai netradiciniais būdais. Įvairios iniciatyvos siekia ugdyti teisingus žmonių įpročius ir padėti jiems vaistažolių pagalba pasirūpinti savo širdimi“, – dalinasi mintimis E. Česnavičienė.

Nemokamas renginys vyks rugpjūčio 15 d. 12–14 valandomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės