Konkurse dalyvavusių grupių likimą finale sprendė kompetetinga komisija: „Sony Music Entertainment“ atstovė ir komercijos direktorė Suomijai bei Baltijoms šalims – Kaisu Pulli, atlikėjas Žygimantas Kudirka- Mesijus, muzikantas Vilius Gerai Gerai, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, muzikantas ir „Lofto“ įkūrėjas Victoras Diawara, muzikos grupių vadybininkai Ištvan Tomas, Vaidas Stackevičius ir video klipų kūrėjai „Square“.

Didžiajame „Novus“ finale šiemet varžėsi net šešios grupės įveikusius netrumpą kelią iki finalo: keturios grupės iš Lietuvos ir dvi Latvijos. Deja, šiais metais į finalą nepateko nei viena Estijos grupė.

„Labai džiaugiuosi, kad „Novus“ gyvuoja jau trečius metus ir kasmet vis plečiasi: daugėja svečių iš Latvijos, Estijos. Manau, kad tai ir mūsų vietinėms grupės geras spyris – pasivaržyti su kaimynais, galbūt kažko vieniems iš kitų pasimokyti, Labai džiaugiuosi ir šiuo finalu, kad jis toks įvairialypis, kad galėjome išgirsti įvairių muzikinių žanrų. Tikuosi, kad visus šiuos atlikėjus ir toliau matysime bei girdėsime. Tokių pavyzdžių jau yra, pavyzdžiui, kadaise „LRT Opus“ jaunų grupių konkurse dalyvavę „Solo Ansamblis“, „Antikvariniai Kašpirosvkio dantys“ šiandien labai sėkmingos ir visiems puikiai žinomos grupės,“ – finalo metu pasakojo menų fabriko „Loftas“ įkūrėjas ir „Novus“ iniciatorius Victoras Diawara.

„Novus“ grupių konkurse triumfavę lietuviai „Kedrostubùras“ buvo ne tik tituluoti geriausia grupe, bet ir gavo galimybę pasirodyti rugsėjo mėnesį vyksiančiame urbanistiniame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“, taip pat surengti koncertus „LRT Opus terasoje“ Vilniuje ir „Vasaros terasoje“. Taip pat grupei atiteko „Muzikinio cecho“ įsteigtas pagrindinį prizas – video klipas ir dainos įrašas. Remėjai „Converese“ nugalėtojams padovonojo fotosesiją.

Prizais buvo apdovanoti ir antrosios bei trečiosios vietos „Novus“ nugalėtojai. Latvė „MNTHA“ konkurse buvo pripažinta antra ir jai atiteko „Converese“ suvenyrai, taip pat galimybė pasirodyti „Vasaros terasoje“, knygynų tinklo „Vaga“ prizai. Šiuos prizus gavo ir trečiosios vietos laimėtojai „Elnio Rago Miškas..

Nors liko antroje vietoje latvė „MNTHA“ išties buvo pastebėta. Būtent jai atlikėjų vadybos agentūra „Tilto namai“suteiks komunikacijos ir vadybos paslaugas pasirinktam projektui ar koncertui, o „Square“ filmavimo komanda padovanos video klipą.

„Converese“, „LRT Opus“, knygynų tinklo „Vaga“ ir „Caffeine“ prizais buvo apdovanotos ne tik pirmųjų trijų vietų laimėtojai, bet ir kiti finalo dalyviai: lietuviai „Celsijus“, „Mevitronica“ ir latviai „Polifauna“.

„Novus“ – tai nemokamas tarptautinis įdomiausių Baltijos šalių grupių konkursas. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Remia „LRT Opus“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją