Dar vakar festivalio organizatorius Marius Tumšys DELFI tikino, kad viskas vyksta sklandžiai ir visos kalbos, esą festivalis gali nebeįvykti, yra laužtos iš piršto. Antradienio popietę su DELFI pats susisiekęs organizatorius pateikė kitokią versiją ir pripažino, kad festivalio rengėjai susidūrė su rimtomis problemomis.

Po valandos organizatorius išplatino viešą pranešimą prie festivalio prisidėjusiems asmenims, kuriame praneša, kad festivalis šįmet nebeįvyks:

„Sveiki, festivalis nuo mažo renginio išaugo iki didžiulio festivalio. 6 metus kartu dirbome ir kūrėme patį didžiausią, populiariausią ir geriausią festivalį LIETUVOJE.

Jūsų įdirbis buvo neapsakomas ir neįkainojamas. Visi dėkojame už didžiulį jūsų darbą, indėlį festivalio kūrime, už puikius gaminius ir kuriamą nerealią nuotaiką Hipių turgelyje!!!

M. Tumšys
„Su didžiuliu skausmu, po bemiegių naktų, vykdytų derybų iki paskutinės minutės privalome pranešti, kad šių metų festivalis neįvyks. Festivalis perkeliamas į kitus metus – rugpjūčio 18-20 dienas.“

Su didžiuliu skausmu, po bemiegių naktų, vykdytų derybų iki paskutinės minutės privalome pranešti, kad šių metų festivalis neįvyks. Festivalis perkeliamas į kitus metus - rugpjūčio 18-20 dienas.

Dėl ištikusios finansinės krizės susidarė tokia situacija, kuri privedė prie šio sprendimo.

Pirmiausia, kaip ir visų, prašome supratingumo ir palaikymo. Prašome Jūsų sutikimo, kad perkeltume Jūsų dalyvavimą ir sąlygas į kitų metų organizuojamą renginį.

Bendrausime ir palaikysime su Jumis visus įmanomus ryšius. Natūraliai šią savaitę tikriausiai nespėsime visiems atsakyti, bet pažadame, kad bendrausime.

Atsiprašome ir apgailestaujame už šią susidariusią situaciją.“

Kiek vėliau organizatoriai paviešino viešą pranešimą ir žiniasklaidai:

Festivalio „Karkle Live Music Beach-2016“ organizatoriai paskelbė apie sprendimą nukelti šį savaitgalį planuotą renginį į kitą vasarą.

Nors honorarai didiesiems festivalio hedlaineriams – amerikiečių atlikėjui „Redfoo“, britų elektroninės muzikos žvaigždėms „Naughty Boy“, „Sigma“, „Beardyman“ bei australui Dub FX - yra sumokėti, vis dėlto, anot organizatorių, dabartinė finansinė padėtis neleidžia surengti visavertiškos muzikos ir menų fiestos. Juolab kad po 2015 metų festivalio kokybės kartelė buvo užkelta labai aukštai, ir smarkiai ją nuleisti dėl finansavimo trikdžių organizatoriai nenori.

Todėl bus dedamos visos pastangos, kad minėtų grupių ir atlikėjų pasirodymai Lietuvoje, o taip pat visos šiems metams suplanuotos pramogos bei papildomi renginiai įvyktų kitų metų rugpjūčio 18-20 dienomis toje pačioje vietoje, Karklės kaime, ant jūros kranto. Visi įsigyti bilietai galios būsimai fiestai.

Antradienio rytą DELFI apsilankė Karklėje, pasiruošimo darbai vis dar nevyko:

Anot organizatorių, tokios situacijos priežasčių reikia ieškoti dar 2014-aisiais, kai Karklės festivalis patyrė rimtų išbandymų gamtos stichijomis. Tąsyk Lietuvos pajūrį merkęs lietus ir talžęs vėjas sugadino muzikos šventę bei išgąsdino festivalio dalyvius.

Norėdami susigrąžinti publikos pasitikėjimą, 2015 metais organizatoriai labai daug investavo į renginio infrastruktūrą ir jo kokybę. Todėl tais metais buvo surengtas pats brangiausias festivalis Lietuvos festivalių istorijoje, jame koncertavo tokios pasaulinės muzikos žvaigždės, kaip „Example“, Marlon Roudette, TIGA, „Rudimental“. Pastarajai grupei sumokėtas honoraras tapo didžiausiu, iki tol mokėtų Lietuvos festivaliuose koncertavusiems užsienio atlikėjams.

Tokios organizatorių pastangos lėmė, kad šeštasis Karklės festivalis buvo labai aukštos kokybės, jį puikiai įvertino tiek publika, tiek visos koncertavusios žvaigždės iš Lietuvos ir užsienio, „Karkle Live Music Beach“ vardas įgijo žinomumą tarp didžiausių Europos festivalių, buvo netgi nominuotas Europos festivalių apdovanojimuose.

Tačiau tai, kokiais kaštais buvo pasiektas šis rezultatas, lėmė, jog 2015-ųjų metų festivalis buvo itin nuostolingas.

Anot organizatorių, prie to prisidėjo ir bendra pasaulinė tendencija, lemianti vis mažesnį muzikos festivalių dalyvių skaičių. Tai jau kelintus metus iš eilės patiria ne vienas žinomas Europos ir Baltijos šalių festivalis.

Kita vertus, pačių festivalių skaičius per paskutinius trejus metus išaugo, be to, smarkiai padidėjo atlikėjų honorarai, tuo tarpu žmonių perkamoji galia taip neaugo, o Lietuvoje dėl euro įvedimo daugeliu atveju buvo priešingai - dar netgi ir sumažėjo.

Šiemet ši tendencija bilietų pardavimų atžvilgiu pasireiškė dar aštriau. Problema buvo ir ta, jog kai kurie organizatorių kreditoriai, su kuriais diena iš dienos buvo deramasi, kad jie neparalyžiuotų įmonės veiklos ir leistų įvykti festivaliui, galiausiai vis dėlto neišlaukė ir, likus vos kelioms savaitėms iki renginio, ėmėsi procedūrinių veiksmų.

Tai galutinai surišo rankas organizatoriams judėti į priekį bei tenkinti tų pačių kreditorių pretenzijas, nors paskutinės dvi savaitės ir netgi valandos buvo skirtos intensyvioms deryboms tiek su kreditoriais, tiek su potencialiais rėmėjais, o taip pat ir kitų galimybių kokybiškai surengti festivalį paieškoms.

M. Tumšys
„Į kitą vasarą persikels ir į festivalį nupirktų bilietų galiojimas.“

Šiuo metu visos išankstinės pajamos iš bilietų pardavimų yra panaudotos honorarų pagrindiniams hedlaineriams mokėjimui. Muzikos rinka yra tokia, kad iš anksto neužtikrinus honorarų pasaulinėms žvaigždėms, jas prisivilioti yra neįmanoma, tačiau renginiui neįvykus, susigrąžinti pinigus nebėra galimybių.

Todėl, anot organizatorių, bus daroma viskas, kad lauktųjų „Redfoo“, „Naughty Boy“, „Sigma“, „Beardyman“, Dub FX bei kt. pasirodymai Karklėje būtų perkelti į kitus metus. Automatiškai į kitą vasarą persikels ir į festivalį nupirktų bilietų galiojimas.

Dėl bilietų pardavimų tiesiogiai yra atsakingas Karklės organizatorius – kompanija „Renginių Centras“. Jo atstovai pranešė, kad informaciją apie galimą bilietų grąžinimą jie paskelbs artimiausiu metu.

Pranešimą žiniasklaidai bei partneriams išsiuntęs organizatorius Marius Tumšys nepanoro bendrauti telefonu.

Nesklandumai organizatorius lydėjo dar nuo pernai. DELFI žiniomis, už festivaliui reikalingą techniką atsakingi asmenys prabilo apie milžiniškas skolas ir iškėlė sąlygą - jei nebus apmokėtos sąskaitos, jokia technika nekeliaus į pajūrį.

DELFI antradienio rytą įamžino Karklės paplūdimį. Jokie darbai iki šiol nebuvo pradėti.

Daugiau apie priežastis, kodėl buvo atšauktas didžiausias Lietuvoje vasaros festivalis „Karklė Live Music Beach“, skaitykite čia.

Akimirkos iš pernai metais vykusio festivalio Karklėje:


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (181)