aA
Pastaruoju metu Lietuvos atlikėjai žiūrovus į savo koncertus vilioja žadėdami neregėtus efektus, įspūdingas dekoracijas, šou elementus ar milijonų vertės robotus. Į visa tai Marijonas Mikutavičius pažvelgė su ironija ir, kviesdamas į savo šou, juokavo, jog jo koncertuose visko bus tiek daug, kad pasibaigus šou stos tamsa ir daugiau nieko pasaulyje nebevyks.
Marijono Mikutavičiaus SHOW
Marijono Mikutavičiaus SHOW
© DELFI / Orestas Gurevičius

Ironijos kupinas kvietimas

„Garso ir šviesų bus tiek, kad jų nebeliks niekam kitam, todėl šie koncertai bus iš viso paskutiniai visame pasaulyje. Po to tiesiog nieko niekur niekada nebevyks, įskaitant sporto, cirko, gaidžių peštynes, „Game of Thrones“ ir kitas pramogas. Taip jau netikėtai sutapo, jog šiais metais švenčiu dvigubą jubiliejų — man keturiasdešimt šešeri ir esu dvidešimt keturis metus scenoje, todėl koncertai bus šventiški ir kvepės blyškia žilagalvio gaiva“, – prieš koncertus juokavo Marijonas.

„Reikalinga techninė aparatūra bus atgabenta dviem traukiniais, lėktuvnešiu ir trimis karavanais kupranugarių, kuriuos valdys geriausi Azijos raiteliai. Visa tai aptarnaus penki šimtai vergų iš Somalio, prižiūrimi Anglijos karalienės. Nežinau, kodėl, bet ji pati pasiprašė.

Nuo stogo, kaip visuose normaliuose Lietuvos koncertuose, nusileis kaskadininkas angelo rūbais. Kiek kartų – neaišku, bet kiekvieną kart stengsis tarsi paskutinį. Iš darbo už sukčiavimą atleista striptizo šokėja jodinės ant Bengalijos tigro. Ji bus su boružėlės apdaru, todėl reginys bus patrauklus ir vaikams. Koncertų pabaigoje mane paskelbs karaliumi, po ko pasiversiu į robotą ir susideginsiu ant laužo“, – tokiais išgalvotais pažadais dalijosi Marijonas, pakvietęs savo gerbėjus grandiozinius koncertus didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Antrąją Kalėdų dieną Kaune šou surengęs Marijonas priešpaskutinį metų vakarą ant scenos stojo Vilniuje.

Tiesa, kviesdamas į koncertus Marijonas juokavo, kad jei niekas neateis – jam baigsis blogai, nes paimta paskola. Tačiau minia Vilniuje viršijo visus lūkesčius – net prasidėjus koncertui dauguma žiūrovų stovėjo kamščiuose arba eilėse patekti į areną.

Marijono Mikutavičiaus SHOW
Marijono Mikutavičiaus SHOW
© DELFI / Orestas Gurevičius

Pradžia priminė repeticiją

„Šiek tiek myžčioju, čia gal kaip savam mieste. Žinau, kad teks paskui čia vaikščioti, tai kad nenuvilčiau, – į minią kreipėsi scenoje pasirodęs Marijonas. – Čia mes išėjome lengvai prasidainuoti, nors kaip kažkada sakė Juozas Erlickas: „Nesuprantu dainininkų, kurie prieš dainavimą prasidainuoja. Aš prieš gerdamas tai neprasigeriu“. Bet mes ne Juozas.“

Išties koncerto pradžia labiau priminė repeticiją – Marijonas su komanda stovėjo scenoje, kurią gaubė prietema, šviesa vis dar švietė besirenkantiems žiūrovams, o jie dainas vieną po kito dainavo vos po kelias eilutes.

Marijono Mikutavičiaus SHOW
Marijono Mikutavičiaus SHOW
© DELFI / Orestas Gurevičius

Po keliolika minučių trukusio prasidainavimo Marijonas dar kartą pasisveikino su publika, tarė „pradedam“ ir areną apgaubė tamsa, įsižiebė šviesos scenoje.

Po kelių dainų M. Mikutavičius vėl kreipėsi į tūkstančius gerbėjų. „Ar galime sakyti, kad nupirktos visos dovanos ir maistas Naujiems metams? Žinot, net jei kažko ir neradot, visiškai nesvarbu, nes Jūsų Nauji metai ir taip bus žiauriai geri. Vertinkime šią dieną ir akimriką, kai esam kartu. Chebra, ši diena yra viena iš gražiausių“, – publikos plojimais palydėtus žodžius tarė Marijonas ir pradėjo dainą „Tu čia, tu čia“.

Didžiulis dėmesys publikai

„Ar čia yra žmonių, kurie grįžo iš kelionių ir buvo pakeliui namo kurį laiką? O ar yra žmonių, kurie nežino, ką reikia daryti šios dainos viduryje? Chebra, dainos viduryje mes nusirenginėjame, tada mus uždraudžia ir mes iki Kalėdų nebekoncertuojame“, – publikos juoką sukėlė Marijonas ir prasidėjo daina „Pakeliui namo“.

Šios dainos metu Marijonas tiek bendravo su publika, prašė jų kartoti viduryje dainos skambantį žodį „užsisėdėjom“, tuomet kvietė stotis, šokinėti, tūptis ir kitaip reaguoti į jo prašymus, jog linksmybių įaudrinta arena atsidėkojo audringais aplodismentais ir akivaizdžiai pasisėmė geros energijos likusiam koncertui.

Tai įrodė kita daina. Vos suskambus dainos „Nebetyli sirgaliai“ akordams, visa arena pradėjo ploti ir dainuoti kiekvieną dainos žodį.

Marijono Mikutavičiaus SHOW
Marijono Mikutavičiaus SHOW
© DELFI / Orestas Gurevičius

Publika taip įsijautė dainuodami šią dainą kartu su Marijonu, jog jai pasibaigus Marijonas šūktelėjo publikai, ar „norit pastaugt?“ ir dar kelis kartus sudainavo priedainį tiesiog be muzikos.

Beje, prieš dainą „Pakeliui namo“ gerbėjų išsirengti prašęs Marijonas to iš publikos nesulaukė, tačiau pamažu pradėjo pats mažinti ant savęs turėtų aksesarų bei drabužių kiekį. Pirmoji žemėn krito skrybėlė, kiek vėliau įkaitęs atlikėjas nusirėngė ir liemenę.

Virtuozišką žongliravimą publikos dėmesiu bei nuotaikomis Marijonas įrodė po kelių itin energingų dainų pradėjus dainuoti dramatišką dainą „Balintos sienos“.

Nurimusiai publikai M. Mikutavičius papasakojo dar vieną už širdies griebiančią istoriją, tik šį kartą ne dainomis, o nuotraukomis. Neseniai dvigubą vilininę plokštelę „Padavimai apie žmones“ pristatęs Marijonas papasakojo, jog ją puošianti vaikų nuotrauka prieš kelis dešimtmečius daryta fotografo Romualdo Rakausko.

Marijono Mikutavičiaus plokštelės viršelis
Marijono Mikutavičiaus plokštelės viršelis

Nuotraukoje – Marjonui nepažįstami žmonės. Buvo iki koncerto Klaipėdoje. M. Mikutavičius surado du vaikus iš nuotraukos ir pasikvietė juos į koncertą. O čia, Vilniuje, tūkstančiams žmonių parodė, kaip jie atrodo dabar. Ši jausminga istorija buvo įžanga į naują jo dainą „Kur gyvenimo prasmė?“.

Tačiau publikai ilgai ilsėtis Marijonas neleido. Po kelių rimtesnių tonų, vėl pasigirdo džiaugsmingi ir trankūs muzikos aidai. Prieš dainą „Ar mylėsi tu mane“ M. Mikutavičius akylai apžvelgė arčiausiai scenos esančias poras ir paprašė vienos porelės padovanoti čia susirinkusiai miniai saldų bučinį prie vaizdo kamerą. „Jūs padarėt žiauriai gerą intro“, – po bučinio dėkojo Marijonas ir vėl sukėlė visą areną ant kojų su trankios dainos „Ar mylėsi tu mane“ akordais.

Marijono Mikutavičiaus SHOW
Marijono Mikutavičiaus SHOW
© DELFI / Orestas Gurevičius

Šiltai su publika bendravęs M. Mikutavičius koncertui persiritus į antrąją pusę nusprendė pakviesti arčiau į vidurį scenos kelis savo muzikantus. Vienas jų prisistatydamas sugrojo „The White Stripes“ dainos „Seven Nation Army“ fragmentą ir sukėlė absoliučią euforiją visoje arenoje.

Tūkstančiai žmonių pradėjo rėkti šios dainos fragmento melodiją ir buvo sunku juos sustabdyti. Marijonas net juokavo, kad nereikėjo jokių kitokių dainų, vilniečių publikai pakaktų jos vienos.

Pilnutėlę areną iki maksimumo įkaitinęs Marijonas koncerto pabaigoje visiems dar padovanojo balionų lietų ir nepraleido kartu su visais sudainuoti legendinių „Trijų milijonų“.

Marijono Mikutavičiaus koncertas Vilniuje:

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Los Andžele išdalinti „Grammy“: po nuvilnijusio skandalo ceremonija pažėrė siurprizų, tarp nominantų – 3 lietuviai (7)

Los Andžele naktį iš sekmadienio į pirmadienį (Lietuvos laiku) vyko svarbiausias muzikinio...

Netradiciniai sprendimai tradiciniams instrumentams: programėle valdoma išmanioji ukulėlė

Nuo išmaniosios lūpinės armonikėlės iki programėle valdomų ukulelių – kasmetinėje...

Pristatanti naują dainą Lolita Zero: metai yra tik mūsų galvose, bet jūs pažiūrėkit į mano kojas! (8)

„Borderline Queen“ – taip vadinasi naujausia Lolitos Zero daina, kuri šiandien pradeda savo...

Prieš pavasario turą – džiazo įkvėptas „Biplan“ vaizdo klipas su diva Karina Krysko (1)

Ruošdamasi koncertų turui su Karina Krysko „Džiaze tik merginos“, dvidešimt penkmetį...

„DELFI Premjera“ laidoje „Daddy Was A Milkman“ pristatė naują dainą: jos vaizdo klipe – 70-ties žmonių portretai

2020 metus „ Daddy Was A Milkman “ pradeda dovanodamas gerbėjams naują dainą ir vaizdo klipą...

Top naujienos

Po vaiko priežiūros atostogų – kova dėl buvusios darbo vietos: darbdavys apsukriai dalijo pažadus (57)

Po vaiko priežiūros atostogų į darbą „Lietuvos pašte“ grįžusi moteris sužinojo, kad...

Beveik 2 mlrd. eurų klausimas: kaip įtikinti Briuselį, kad mes vis dar vargšai (175)

1,874–1,898 mrld. arba apie 270 mln. eurų per metus mažiau Lietuvai – taip atrodo planuojamas...

Paaiškėjo daugiau tragedijos detalių: pirmosios nelaimės versijos ir kur su 13-mete dukra skrido Kobe Bryantas? paskelbtos katastrofos foto (72)

Krepšinio pasaulyje - gedulas. Sekmadienį visus sukrėtė žinia, jog sraigtasparnio avarijoje žuvo...

Laukia lietus, debesys ir permainingi orai (10)

Šiandien Lietuvos orus lems artėjančio Atlanto ciklono pietrytinis pakraštys. Bus debesuota,...

Tragiška žinia apie Bryanto žūtį sukrėtė pasaulį: dėl jo pradėjome žaisti krepšinį žuvo ir 13-metė dukra

Krepšinio bendruomenę sukrėtė tragiška žinia. Sraigtasparnio avarijoje JAV žuvo legendinis...

Sabonio trigubas dublis neišgelbėjo „Pacers“ ekipos mūšyje su „Blazers“ (3)

Domantas Sabonis gimtajame Portlande surengė įspūdingą pasirodymą, tačiau jo atstovaujama...

Riebalai nestorina, o jų mityboje tikrai reikia: dietistė Kurpienė patarė, ką valgyti kuo dažniau (7)

Be abejonės, riebalų mūsų organizmui reikia. Ypač žiemą norisi valgyti kuo riebiau ir sočiau....

Kobe Bryanto bei jo dukters žūtis sukrėtė ir Lietuvą: prašau, pasakykite, kad juokaujate

Sekmadienį pasaulį apskriejo siaubinga žinia – sraigtasparnio avarijoje žuvo 41-erių legendinis...

Los Andžele išdalinti „Grammy“: po nuvilnijusio skandalo ceremonija pažėrė siurprizų, tarp nominantų – 3 lietuviai (7)

Los Andžele naktį iš sekmadienio į pirmadienį (Lietuvos laiku) vyko svarbiausias muzikinio...

The Economist

Harry, Meghan ir Marksas

Sasekso prekės ženklas – didžiausias iki šiol monarchijai kilęs pavojus.