aA
Eurovizijos rengėjai tikisi, jog iki rytojaus vakaro pavyks baigti visus parengiamuosius darbus, ir prognozuoja, kad mūsų šalies atstovas Aivaras turėtų patekti į penkioliktuką.
Eurovizija
Talinas šiomis dienomis tapo Europos muzikos sostine. Čia jau pirmadienio vakarą suplūdo daugelis konkurse pasirodysiančių atlikėjų, tarp kurių ir Lietuvos atstovas Aivaras Stepukonis.

Aivaras tiki, kad jam pavyks patekti tarp 15 stipriausiųjų konkurso dalyvių. "Jei nepasiseks pasiekti šio tikslo, bijau, kad Lietuvoje mane pasitiks kiaušinių kruša", - pasibaigus eilinei repeticijai Saku Suurhall salėje, juokavo Aivaras Stepukonis.

Pagyvėjo verslas

Vos įvažiavus į Estijos sostinę matyti, kad Taline tvyro šventinės nuotaikos. Miestas išmargintas Eurovizijos atributika ir konkurse dalyvaujančiųjų šalių vėliavomis. Itin originaliai atrodo taip puošti troleibusai - mūsų šalies trispalvė puikuojasi ant penktuoju numeriu pažymėto baltos spalvos troleibuso.

Estijos verslininkai džiaugiasi, kad pastarąją savaitę itin pagyvėjo jų verslas. Šiuo metu užpildyti kone visi Estijos viešbučiai, o kavinėse ir restoranuose, kaip pastebi patys estai, vakare būna gerokai daugiau žmonių, nei įmanoma sutalpinti tose pasilinksminimo vietose. Tuo tarpu Estijos gėlininkai negali atsistebėti, kad gėlių paklausa pastarosiomis dienomis išaugo net dvidešimčia procentų.

Atrodo, kad konkurso organizatorių darbu patenkinti ir į Estiją suplūdę atlikėjai. Jau nuo pirmadienio jie ne tik repetuoja Saku Suurhall arenoje, bet ir dalyvauja spaudos konferencijose, atsakinėja į interneto lankytojų pateiktus klausimus.

Kone visi tvirtina, kad Estija puiki šalis, džiaugiasi, kad čia puikus klimatas ir tikisi, kad finalinis koncertas, kurį ketina transliuoti net trisdešimt aštuonios įvairių šalių TV kompanijos, vyks itin sklandžiai.

Nustebino pasaulio specialistus

Eurovizijos konkurso kūrybinis vadybininkas Renė Vilbrė, iki konkurso pradžios likus mažiau nei dviem paroms, tikino, kad iš esmės Eurovizijos konkursui pasirengta, tačiau pridūrė, kad vis dėlto dar reikia likviduoti kai kurias technines smulkmenas. Šiandien techniniai darbuotojai baigia scenos montavimo darbus. "Tik taip pavyks išvengti nesklandumų", - įsitikinę jie.

Scenos dekoracijos nėra itin įspūdingos, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad scena puošta tik baltos spalvos medžiagomis, tačiau vaizdas iš esmės pasikeičia įjungus galingą aparatūrą. Prožektoriai ant baltų scenos dekoracijų sukuria netikėčiausius spalvų ir vaizdų derinius, kurie kinta, kai scenoje pasirodo vis kitas atlikėjas.

R.Vilbrė, kaip žurnalistas dirbęs Berlyno bei Kanų kino festivaliuose, tvirtino, kad Estijoje žiniasklaidos atstovams, kurių iš keliasdešimties Europos valstybių turėtų susirinkti daugiau nei tūkstantis, sudarytos puikios sąlygos.

Milžiniškoje baltos spalvos palapinėje įrengtame spaudos centre vienu metu prie kompiuterių gali dirbti apie pusšimtį žurnalistų. Vadinamajame darbo kambaryje per televizorius transliuojamos kitame korpuse vykstančios spaudos konferencijos bei Saku Suurhall arenoje "įsibėgėjusios" repeticijos.

Pirmą kartą Eurovizijos konkurso istorijoje visi akredituoti asmenys vaišinami nemokamais gaiviaisiais ir lengvais alkoholiniais gėrimais.

Nusiteikę optimistiškai

Daugelis atlikėjų nusiteikę itin optimistiškai. Kai kurie jų spaudos centre rengiamose spaudos konferencijose drąsiai sau prognozuoja pirmąsias vietas. Švedų grupė "Afro-dite" tiki, kad jų šalies atstovams pavyks iškovoti pirmąją vietą. "Turime dvi galimybes, nes mūsų tautiečiai atstovauja dviem šalims - Švedijai ir Estijai, - kalbėjo "Afro-dite" muzikantai. - Mes labai džiaugtumėmės, jei Eurovizijoje triumfuotų Estijai atstovaujanti Sahlene".

Pati Sahlene taip pat nėra labai didelė pesimistė. Atlikėja užsibrėžusi tikslą patekti į pirmąjį septintuką. "Tai būtų nuostabu, juk estai pradėjo diktuoti muzikos madas", - šmaikštavo vos spėjusi į Estijos nacionalinį turą užsiregistruoti Sahlene.

Kai kurie kiti atlikėjai mano, kad jų dainos gali padėti įsivyrauti taikai pasaulyje. Štai Izraelio atstovė Sarit tiki, kad jos muzika gali būti tarsi tiltas, sujungiantis dėl politinių priežasčių nesutariančius kaimynus - Izraelį ir Palestiną.

Stato už estus ir švedus

Daugelis atlikėjų šeštadienį vyksiančiame Eurovizijos konkurse ketina dainuoti anglų kalba. "Mes norime išsiskirti iš visų, nes manome, kad šiame konkurse visos šalys turėtų būti pristatomos autentiškai", - aiškino Makedonijos atstovė, kodėl nusprendė dainuoti gimtąja kalba.

Ispanijos atstovė Rosa apskritai atsisakė bendrauti su žurnalistais pareiškusi, kad ji nekalba angliškai, nes yra kukli kaimo mergaitė.

Graikijai atstovaujantiems vaikinams iškilo kitokio pobūdžio problemų, dabar jie sako darą viską, kad paneigtų sklindančius gandus, esą jie homoseksualistai. Beje, prieš kelis mėnesius Graikijos atstovai viešėjo Lietuvoje ir čia linksminosi Vilniaus gėjų klube.

Iki rytojaus vakaro estų bukmekeriai rengia totalizatorių. Orakulai iš įvairių šalių gali spėti, kas laimės šių metų Eurovizijos konkursą bei kelintą vietą iškovos Estijos atstovė. Kol kas bukmekeriai negali pasakyti, kokio dydžio laimėjimus pasidalys teisingai konkurso nugalėtoją įvardiję orakulai. Pasak jų, viskas priklausys nuo statomų sumų dydžio.

Iki vakar vakaro daugiausia stačiusiųjų mano, kad nemažai galimybių laimėti turi estų, švedų ir kipriečių atstovai. Bukmekeriai kol kas negalėjo pasakyti, kokia vieta prognozuojama Aivarui, bet patvirtino, kas lietuvis nėra tarp lyderių. Kiek anksčiau žymus britas Peteris Poomas prognozavo, kad Aivaras turėtų patekti į penkioliktuką.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Manto Jankavičiaus šou Palangoje: skambės legendinės grupės „Queen“ muzika

Didžiausiose šalies arenose skambėjęs, didelio pasisekimo ir ovacijų sulaukęs Manto...

„Tamsta“ klubas švęs 18 metų draugystės

Balandžio 15 dieną, šeštadienį, Vilniuje vyks neeilinis gimtadienio vakarėlis. Savo...

Šveicarija išsirinko savo atstovą „Eurovizijai“: jautrioje dainoje – užuominos apie karą

Nacionalinis Šveicarijos transliuotojas „SRF“ paskelbė, kad į 67-ąjį „Eurovizijos“...

Giedriaus Leškevičiaus albumo pristatymo koncerte – netikėtas durininkas ir ištesėtas pažadas

Ketvirtadienį į klubą „Legendos“, Giedriaus Leškevičiaus albumo „Dvigubai“ pristatymo...

Du įspūdingus koncertus surengęs FC Baseball: mus aplenkia televizija ir radijas, bet myli žmonės

Dainų autorius ir atlikėjas Tautvydas Gaudėšius - FC Baseball šią savaitę surengė du...

Top naujienos

Lietuviškas alus – vis dar Rusijos lentynose: įmonė toliau tikina, kad produkcija platinama be jų žinios (3)

Praėjus daugiau nei metams nuo karo Ukrainoje pradžios, lietuviškas alus ir toliau pasiekia...

Linkevičius – apie signalus iš Kremliaus: Rusija ruošiasi permainoms (8)

Vladimirui Putinui pareiškus, kad Baltarusijoje bus dislokuota Rusijos taktinių branduolinių...

Po Šimašiaus kritikos savivaldybės įmonė atsitraukia: vilniečius įaudrinę pokyčiai viešajame transporte diegiami nebus (2)

Vilniaus savivaldybės įmonės „ Susisiekimo paslaugos “ (JUDU) planuoti pokyčiai, kurie...

Premjerės patarėjas viešai sukritikavo Anušauską: tenka tik apgailestauti (2)

Premjerės patarėjas Vaidas Navickas trečiadienį feisbuke viešai sukritikavo krašto apsaugos...

Gyvybės langelyje naujagimę palikusi mama panoro mažylę susigrąžinti (5)

Antradienio naktį gyvybės langelyje Kaune paliktos naujagimės motina panoro savo kūdikį...

Parengė Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Prognozės, kaip atrodys kelionės po 50 metų: ekskursijos povandeniniais laivais, požeminiai viešbučiai ir 3D maistas (2)

Jei Europos oro uostuose diegiama biometrinė atvykimo ir išvykimo sistema (ją numatoma įdiegti...

Karas Ukrainoje. Girkinas baisisi, kas nutiko prie Avdijivkos naktį Ukrainoje griaudėjo sprogimai, Rusija paleido dronus

Antradienio naktį Kyjive nugriaudėjo sprogimai.

Transliacija / Iš esmės. Ar pavyks sunaikinti „gyvulių ūkį“ mokesčiuose? (3)

Socialiniai tinklai ūžia nuo mokesčių reformos. Kodėl kilo ažiotažas? Kas trukdo susitarti? Kas...

LEA: vidutinė elektros kaina praėjusią savaitę buvo mažiausia šiais metais

Elektros kainos rinkoje toliau krenta, mažėjant energijos poreikiui ir didėjant jos generacijai....

Orville‘as Schellas, Irena Grudzinska Gross

Xi Jinpingo Kinijos tragedija

O. Schellas Kinijos vystymąsi akylai stebi nuo pat Mao Zedongo laikų. Pokalbyje su istorike iš...