Į radijo laidą Marijonas pasikvietė kitus du M.A.M.A steigėjus – Martyną Tylą ir Saulių Urbonavičių-Samą, su kuriais ir diskutavo tema „Savi saviems“.

„Tai yra tam tikras interesų konfliktas ir aš tiesiogiai susijęs su juo, kadangi esu vienas iš muzikinės asociacijos steigėjų, ir vienas iš tų, kurie stovėjo prie M.A.M.A apdovanojimų ištakų. Pakalbėkime apie tai, kad mes turėjome gražią idėją, gimusią prieš 5 metus, tarsi šis įvykis turėtų vienyti muzikinę bendruomenę ar bent suteikti jai gerą progą pašėlti. Bet nuo pat pirmų akimirkų visa tai yra susiję su intrigomis, skandalais, įtarumu ir taip toliau“, - eteryje kalbėjo M. Mikutavičius, kurio komanda praėjusį penktadienį triumfavo M.A.M.A 2015 geriausios metų koncertinės grupės kategorijoje.

Retas suabejotų Marijono populiarumo ar darbingumo stoka, o jo 2014 m. prasidėjęs koncertinis turas „Marijono Mikutavičiaus show“, už kurį atlikėjas ir gavo pastarąjį apdovanojimą, vedė iš proto visą Lietuvą.

Tačiau vis vien atsiranda tokių, kurie įžvelgia neskaidrumo tarp fakto, kad M. Mikutavičius yra vienas M.A.M.A steigėjų ir vienas šio apdovanojimo laureatų. Tačiau pastarajam tai kelia loginę nuostabą: „Po velniais, aš turiu tiek būdų šiais laikais save išreklamuoti, kad kam man tai būtų reikalinga?“

Šešėlis šiemet krito ir ant M.A.M.A ceremonijos prodiuserio S. Urbonavičiaus-Samo, kurio grupė BIX pelnė statulėlę ir koncertavo iškilmių muzikinėje dalyje.

„Taip, per penkis metus pirmą kartą gavome statulėlę. BIX šiemet išties atgimė, išleido albumą, surengė daug koncertų. Kitą grupę, kurioje aš ir negročiau, dėl to pakviestume į M.A.M.A. Beje, koncerte pasirodė ir roko grupė „Wolfsome“, kurios aš visai nepažįstu, net vardų jų nežinau. Bet mes pakvietėme juos pasirodyti visai Lietuvai. Tai kokia čia korupcija?“ - kalbėjo Samas.

Tris statulėles šiemet laimėjusi dainininkė Monika Linkytė yra siejama su M. Tylos atstovaujama muzikos agentūra. Tačiau Martynas yra visiškai ramus dėl bet kokių asociacijų. „Kai einate laikyti vairavimo egzamino, tenka laikytis taisyklių. M.A.M.A nariai taip pat balsuoja, laikydamiesi taisyklių, visos jos yra išdėstytos puslapyje muzikosapdovanojimai.lt. Ten aiškiai surašyta, kuo remiantis renkama metų atlikėja, metų kūrinys ar albumas“, - kalbėjo M. Tyla.

M.A.M.A balsavimo taisyklės skelbia, kad atlikėju (-a) gali būti renkamas tas, kas nurodytu laikotarpiu yra išleidęs ar prodiusavęs originalios muzikos pilną albumą, kurio bent vienas kūrinių užėmė pirmas vietas radijo stočių bendruose ar specializuotose topuose arba Asociacijos LATGA duomenimis buvo tarp 6 dažniausiai viešai atliekamų kūrinių, arba jam sukurtas televizinę kokybę atitinkantis vaizdo klipas. Atlikėjas taip pat gali būti surengęs koncertinį turą ir/ar autorinį koncertą, kuriame dalyvavo daugiau nei 2 000 žiūrovų.Vertinama ir tai, jei atlikėjas atstovavo Lietuvai žinomame tarptautiniame festivalyje.

Tai paaiškina M. Linkytės laimėjimą metų atlikėjos, o taip pat ir metų dainos - kūrinio nominacijose. Pagal M.A.M.A taisykles juo gali būti laikomas originalus kūrinys, kurio viena vertinimo gairių – peržiūros bei perklausos internete ir radijo stočių reitingai.

Tačiau iš tiesų nei M. Tyla, nei S. Urbonavičius-Samas, nei M. Mikutavičius neprivalo teisintis dėl M.A.M.A 2015 laimėjimų: šiandien asocacijos „Metų muzikos apdovanojimai“ interneto puslapyje muzikosapdovanojimai.lt paskelbta, kas yra tie žmonės, balsavę už M.A.M.A laureatus.

M.A.M.A. 2015 balsavimo komisijos sudėtis: pakviesti 86 žmonės, savo dalyvavimą balsavime patvirtino 64, iš viso balsavo 56, nebalsavo 3, nusišalino 5. 7 nesutiko būti paviešinti.

Dėl galimo interesų konflikto finaliniame balsavime nedalyvavo: Gytis Jagminas, Saulius Urbonavičius-Samas, Rolandas Skaisgirys, Martynas Tyla. Marijus Mikutavičius ir Algirdas Kaušpėdas, taip pat dar vienas steigėjas, nenorintis viešinti savo pavardės, nedalyvavo net ir pirminiame komisijos narių balsavime.

„Daug kas galvoja, kad sėdi Taryba ir svarsto, - kam duosime, o kam neduosime. Ne, brangieji, taip nėra. Balsuoja žmonės, susiję su muzika: žurnalistai, renginių organizatoriai, pramoginių TV laidų prodiuseriai, radijo stočių programų direktoriai, muzikos grupių vadybininkai, kompozitoriai.

Šiais metais paklausėme, ar jų pavardės gali būti viešinamos. Dauguma sutiko. Taip rizikuojame, kad ateityje jiems bus bandoma daryti įtaką, skambinti, ką nors aiškinti ir žadėti. Tačiau tenka atsisakyti konfidencialumo, kad kiltų kuo mažiau abejonių dėl šių apdovanojimų skaidrumo“, - kalbėjo M. Tyla.

„M.A.M.A nėra visaliaudiniai rinkimai, tai ne Seimas. Tai muzikos industrijos žmonių rinkimai, kuriuose balsuoja komisija. Kaip išvengti steigėjų ir laimėtojų asociatyvų? Manau, kad bus sunku. Pasitraukti iš Lietuvos muzikos verslo būtų vienintelis būdas. Kitu atveju mes vis vien dirbsime su vienais ar kitais atlikėjais. O jie rodys savo darbų rezultatus ir pretenduos į apdovanojimus“, - kalbėjo M.A.M.A steigėjai „Žinių radijo“ laidoje „Marijonas kviečia“.

Apdovanojimų akimirkos:

Raudonojo kilimo akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (329)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės