“Pagaliau muzikantai gali išsakyti, kas jiems patinka ar nepatinka. Atsirado judesys ir nuomonių kaita, o tai visiems – labai sveika”, - pranešime spaudai sakė Muzikos asociacijos pirmininkas Martynas Tyla.

Pasak jo, Lietuvoje dar nėra buvę tokių muzikos apdovanojimų, kurie nesukeltų kalbų apie balsavusiųjų šališkumą, pasidavimą Vilniuje centralizuoto pramogų verslo įtakai ir panašiai. Todėl M.Tylos nenustebino nuomonės, esą organizatoriai surengė apdovanojimus savo rato žmonėms.

“Aš dar kartą noriu pabrėžti, kad M.A.M.A. komisiją sudarė žmonės iš visos Lietuvos. Stengtąsi, kad jie vienaip ar kitaip būtų susiję su muzikine veikla. Komisijoje yra apie muziką ir pramogų verslą rašantys žurnalistai, muzikos prodiuseriai, gyvos muzikos klubų direktoriai ir vadybininkai, visos Lietuvos radijo stočių atstovai, muzikos renginių organizatoriai, - sakė M.Tyla. - Klausimas, ar įmanoma Lietuvoje išvengti šališkumo? Atsakymas – ne. Yra komisijoje žmonių, kurie vienoje ar kitoje nominacijoje galėjo balsuoti ir už save. Tačiau todėl ir buvo renkama kuo didesnė ir įvairesnė žiuri, idant balsuotojų kiekis, skirtingos darbo sritys ir geografija atsvertų pavienius šališkus balsus. Primenu, kad šiemet komisijoje dirba net 68 užsiregistravę žmonės iš 70 kviestų.”

Kaip paviršutiniškus teiginius, neva steigėjai pasidarė apdovanojimus sau, vertina nominantų gretose esančios grupės ”Antis” lyderis Algirdas Kaušpėdas? “Kaip eilinį sąmokslo teoretikų anekdotą. Tas, kas žino M.A.M.A. apdovanojimų technologiją, taip nekalba. Netgi jei kas ir gaus kokį apdovanojimą iš "žinomų", tai bus tik pirmaisiais metais. Kuo toliau, tuo stipresnių muzikinių argumentų, naujienų reikės. Vardas jau nebepadės”, - kalbėjo A.Kaušpėdas.

“Noriu pabrėžti, kad būti mūsų organizacijoje - garbė, įvertinimas, ne vieneri metai darbo muzikos srityje. Balsuojantis turi būti sąžiningas, atsakingas, profesionalus. O svarbiausia - šiais apdovanojimais siekiame ne sumenkinti, sukritikuoti, o pagerbti, išaukštinti, paskatinti ir padėkoti muzikos kūrėjams ir atlikėjams”, - sakė vienas M.A.M.A. steigėjų Saulius Urbonavičius-Samas.

Jam pastaruoju metu tenka daug kartų aiškinti, kodėl muzikantai savo šventėje pasirodo be honoraro. “Todėl, kad tokia yra pasaulinė praktika. Pirmiausia, mes išpildome jų norus – leidžiame atlikėjams surengti svajonių šou ir padengiame visus pasirodymo kaštus, kurie paprastai būna dideli”, - sakė Samas.

M.A.M.A. organizatoriai dažnai sulaukia dar vieno klausimo, - kodėl nenominuoti kiti, atrodantys daug populiaresni ir garsesni dainininkai ar muzikos grupės. Atsakymas gana paprastas: arba neatitiko kriterijų - per pastaruosius dvejus metus neišleido albumo, nesukūrė originalių kūrinių, nesurengė didelių solinių koncertų ar muzikos turų su originalia programa ir nenufilmavo vaizdo klipų - trumpai tariant, kūrybos prasme per dvejus metus nieko gero nenuveikė. Arba neatlaikė konkurencijos. t.y. nesugebėjo įveikti likusių pretendentų.

M.A.M.A. iniciatoriai tiems, kurie viešoje erdvėje kelia triukšmą, siūlo verčiau prisidėti prie organizatorių ir patobulinti šiuos apdovanojimus, drauge siekti, kad šou būtų pats geriausias. “Mes esame atviri ir kviečiame visus dalyvauti šiame muzikiniame judėjime”, - sakė Samas.

Karščiausi lietuviškos muzikos apdovanojimai M.A.M.A. – jau sausio 8 dieną, 19 val. gyvai Kauno “Žalgirio” arenoje ir tiesiogiai per TV3.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės