Anglų dainininkas ir gitaristas Edas Sheeranas už vestuvininkų pamėgtą meilės baladę „Thinking Out Loud“ gavo „Metų dainos“ apdovanojimą, kuriuo pagerbiami dainų kūrėjai. Tuo tarpu „Metų įrašo“ apdovanojimu vertinami bendrai visi singlai. Metų debiutante tapo Meghan Trainor.

22 metų Meghan Trainor pelnė kitą svarbų apdovanojimą – „Geriausio naujo artisto“. Sėkmę jai atnešęs ironiškas „doo wop“ stiliaus „All About That Bass“ pasakoja apie vargus dėl svorio ir susitaikymą su savimi.

Atsiimdama statulėlę M.Trainor apsiašarojo ir dėkojo „Epic Records“ vadovui L.A.Reidui, kuris pasirašė su ja kontraktą išgirdęs ją atliekant „All About That Bass“ su Havajų gitara.

Geriausiu popmuzikos albumu tituluotas "The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern", kurį išleido Tony Bennettas ir Billas Charlapas. Geriausio repo albumu tapo Kendricko Lamaro darbas "To Pimp A Butterfly".

K.Lamaras, kurio daina „Alright“ tapo neoficialiu protestuotojų prieš policijos piktnaudžiavimus himnu, buvo nominuotas 11-oje kategorijų ir tai buvo didžiausias vieno atlikėjo vienu metu gautų nominacijų skaičius nuo tų laikų, kai Michaelas Jacksonas pelnė 12-a nominacijų už „Thriller“.

Per savo pasirodymą, kuris turėjo politinį užtaisą, K.Lamaras įtipeno į sceną surakintas grandinėmis, per „The Blacker the Berry“ saksofono džiazui susiliejant su „sunkiais“ gitaros garsais. Pasirodymui perėjus į „Alright“, reperis, ant kurio veido buvo nupiešta didelė mėlynė, metaforiškai nukeliavo prie savo afrikietiškų šaknų, kur prieš didelį laužą šoko šokėjai tradiciniais kostiumais.

Geriausiu metų albumu paskelbtas T. Swift albumas "1989". 26 metų T.Swift, kuri vaizdavo save feminizmo aktyviste, atsiimdama antrąjį „Metų albumo“ apdovanojimą kalbėjo savo gerbėjų merginų legionams.

„Noriu pasakyti visoms jaunoms moterims: pakeliui bus žmonių, kurie bandys pakirsti jūsų sėkmę ar prisiimti nuopelnus už jūsų pasiekimus ar šlovę, – sakė ji. – Bet jeigu jūs tiesiog susitelksite ties darbu ir neleisite tiems žmonėms jūsų atitraukti, vieną dieną, kai nueisit ten, kur einate, jūs apsidairysit ir žinosit, kad ten atsidūrėt savo ir žmonių, kurie jus myli, dėka“.

2010 metais T.Swift geriausio metų albumo „Grammy“ gavo už „Fearless“; tuomet ji tapo jauniausia šį apdovanojimą pelniusia atlikėja, nes tą albumą įrašė būdama 20-ies.

T.Swift taip pat sukėlė bangų muzikos industrijoje pasipriešinusi „Spotify“ ir apkaltinusi šią muzikos transliavimo internetu platformą nesąžiningai elgiantis su atlikėjais.

Geriausia roko muzikos daina tapo "Don't Wanna Fight", kurią atliko Alabama Shakes, geriausia metalo grupe tapo "Ghost".

Geriausiu roko muzikos albumu paskelbtas "Muse" darbas "Drones", geriausiu alternatyvios muzikos albumu tapo "Alabama Shakes" albumas "Sound & Color".

Geriausia R&B stiliaus daina išrinkta D'Angelo ir Kendros Foster daina "Really Love".

Renginio metu įspūdingus pasirodymus surengė Lady Gaga, Justinas Bieberis, Adele bei kiti atlikėjai.

„Metų įrašu“ pripažintas „Uptown Funk“ – Marko Ronsono šokių daina su Bruno Marsu, primenanti ankstyvąjį Prince'ą.

Britų prodiuseris M.Ronsonas, kuris dirbo su superžvaigžde Adele, ir pats su „Uptown Funk“ sulaukė precedento neturinčios sėkmės. Tas įrašas net 14 savaičių išbuvo pirmoje JAV „Billboard“ singlų sąrašo vietoje.

40-metis M.Ronsonas, kurio pasirodymas praėjusią savaitę per amerikietiškojo futbolo nacionalinės lygos finalą „Super Bowl“ taip pat buvo gerai įvertintas, sakė, kad vis dar pratinasi prie savo sėkmės.

„Būčiau toks pat laimingas ir besididžiuojantis, jei būčiau tai prodiusavęs“, – sakė jis apie tą dainą, kuri taip pat pelnė geriausio popmuzikos dueto ar grupės pasirodymo „Grammy“.

„Aš esu įrašų prodiuseris, o ne popžvaigždė“, – sakė jis.

„Indie“ roko grupė „Alabama Shakes“ su griausmingo balso vokaliste Brittany Howard pelnė tris „Grammy“ – „Geriausio alternatyviosios muzikos albumo“, „Roko dainos“ ir „Roko pasirodymo“.

Per „Grammy“ ceremoniją taip pat buvo pagerbta virtinė neseniai mirusių artistų, pirmiausia – roko legenda Davidas Bowie.

Kai Lady Gaga scenoje transformavosi į D.Bowie, tarp įspūdingų trimačių vaizdų jos veide išryškėjo jo žaibo logotipas.

Ji sudainavo jo hitų, tarp jų – „Space Oddity“, „Changes“ ir „Let's Dance“, popuri, skambant D.Bowie ilgamečio draugo ir bendradarbio Nile'o Rodgerso gitarai.

Per ceremoniją taip pat pasirodė britė Adele, kurios albumas „25“ pasiekė pradinio pardavimo rekordą, bet išėjo pernelyg anksti, kad galėtų varžytis dėl „Grammy“.

Adele sudainavo savo galingą naują baladę „All I Ask“, bet jos pasirodymą sutrikdė techninis nesklandumas, kai nukrito mikrofonas ir ji nukrypo nuo tono.

„Pianino mikrofonai nukrito ant pianino stygų, štai kas buvo gitaros garsas. Dėl to tai skambėjo ne į toną. Š..o pasitaiko“, – „Twitter“ parašė ji.

Savo numerį paskutinę minutę atšaukė ritmenbliuzo superžvaigždė Rihanna, kuri tokio sprendimo priežastimi nurodė balso problemas dėl ligos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)