Renginį pradėjo Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“, jau pirmu kūriniu – ukrainiečiu liaudies daina „Hej, Sokoly!“ (aranž. Michalo Woreko) – išreikšdamas palaikymą Ukrainai ir jos kūrėjams.

Orkestrą scenoje pakeitė dvynių seserų Irinos ir Tomos Butko duetas „BeTwins“ iš Ukrainos. Grupė duetu virto neatsitiktinai – vyriškoji grupės dalis įstojo į Ukrainos savanorių armijos gretas. Seserys pasirodymo metu dėkojo lietuviams už palaikymą visose srityse. Savo koncertą jos baigė ekspromtu atlikdamos patriotinę ukrainiečių dainą „Oi u luzi chervona kalyna“ „Ой у лузі червона калина“.

Didžiulio palaikymo sulaukė ir įspūdingą pasirodymą su DJ Ighnahz ir gitaristu Dominyku Morkūnu surengęs jaunimo numylėtinis Free Finga, kuris kartu su renginį vedusia Raminta Naujanyte-Bjelle (ji taip pat yra ir Latga Tarybos pirmininkė) ragino žiūrovus nepamiršti, kad Ukrainoje karas nesibaigė, todėl ukrainiečiams reikalinga mūsų pagalba.

Free Fingą scenoje pakeitė grupė „Biplan“, kurie savo palaikymą nuo Rusijos agresijos kenčiančiai šaliai išreiškė atlikdami net tris savo dainas ukrainietiškais tekstais – „Amore“, „O mes prie jūros“ ir „Sapnų gaudyklė (Hey Ya Ho)“.

Po „Biplan“ sekė populiari Ukrainos grupė „Druga Rika“, kurie taip pat nepamiršo padėkoti Lietuvai ir Latga už autorių palaikymą. Minioje netrūko ukrainiečių, kurie dainavo kartu su grupės lyderiu Valerijumi Charčyšynu, labai šiltai grupę palaikė ir į renginį susirinkę vilniečiai.

Paskutinis į sceną lipo Vidas Bareikis, kuris Latga Autorių namų scenoje surengė savo naujo albumo „Fortūna“ pristatymą, tačiau pasirodymo metu skambėjo ir senesni šio muzikos autoriaus ir atlikėjo hitai, tokie kaip „Ežero dugne“, „Pažiūrėk į mane, mama“ ir kt.

Tarpuose tarp pasirodymų iš ekrano sveikinosi ir savo kūrybą pristatė Lietuvos ir Ukrainos vizualiųjų menų atstovai – grafikė Kristina Norvilaitė, tarpdisciplininių menų atstovė Živilė Minkutė, fotografas Valentynas Odnoviunas ir tapytojas Vilmantas Marcinkevičius bei Irina Nagorianska.

Po koncerto Rotušėje vyko naktiniai poezijos skaitymai. Renginio metu savo eiles ir ukrainiečių poetų kūrinių vertimus skaitė žinomi Lietuvos poetai Dainius Gintalas, Antanas A. Jonynas, Aušra Kaziliūnaitė, Antanas Šimkus, Sara Poisson, Aistis Žekevičius, Ramunė Brundzaitė, Donatas Petrošius, taip pat dalyvavo viešnia iš Ukrainos Lesia Mudrak. Renginį moderavo poetė Marija Mažulė.

„Šiuo renginiu siekėme atskleisti mūsų atstovaujamų autorių kūrybos įvairovę bei platinti žinią, kad autoriai yra pati svarbiausia intelektinio turinio kūrimo grandis. Tuo pačiu norėjome išreikšti palaikymą Ukrainos autoriams, kurie šiuo metu neturi sąlygų kurti ir skleisti savo kūrybą gimtojoje šalyje, todėl jiems reikalinga mūsų visų pagalba“, – sako asociacijos direktorė Laura Baškevičienė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės