Gimęs Mičigano valstijoje netoli Detroito (JAV), Elvinas Jonesas buvo jauniausias iš trijų brolių, vėliau tapusių pasaulyje žinomais džiazo muzikantais. Dvidešimties jis pradėjo akompanuoti džiazo žvaigždėms Milesui Davisui ir Charlie'ui Parkeriui, tačiau labiausiai išgarsėjo septintojo dešimtmečio pradžioje, pradėjęs groti su Johno Coltrane'o kvartetu. Muzikuodamas su šiuo ansambliu, jis padarė perversmą džiazo mušamųjų pasaulyje. Buvo įspūdinga ne tik E. Joneso technika - vienu metu jis galėjęs mušti kelis skirtingo metro ritmus, jis iš esmės pakeitė džiazo būgnininko vaidmenį - iš palaikančiojo ritmą į lygiavertį improvizuojantį grupės partnerį.

Projekte dalyvaus garsūs Lietuvos džiazo atlikėjai: perkusininkai Arkadijus Gotesmanas ir Darius Rudis, saksofonininkai Liudas Mockūnas ir Janas Maksimovičius, trimitininkas Valerijus Ramoška ir kontrabosininkas Vytis Nivinskas. Programoje - Elvino Joneso su žymiais atlikėjais Johnu Coltrane'u, Ornette Coleman, Billy Higginsu, Milesu Davisu ir kitais įgrota muzika.

Projekto sumanytojas A. Gotesmanas profesionalioje scenoje groja nuo 1982-ųjų. Džiazą jis pradėjo groti su Gintauto Abariaus trio, vėliau bendradarbiavo su daugeliu žymių Lietuvos ir užsienio džiazo muzikantų, o šiuo metu yra Dainiaus Pulausko seksteto narys.

Kaip solistas ir ansamblių narys, perkusininkas grojo daugybėje džiazo festivalių Europoje ir Azijoje, dalyvavo daugybėje įrašų. Greta pasirodymų džiazo scenoje, jis kuria muziką teatrui, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, bendradarbiauja su kitų įvairių žanrų kūrėjais aktoriais, moderniojo šokio atstovais, simfoniniais orkestrais.

Šaltinis
Temos
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės