Liepos 18 dieną klausytojams paruošta maloni staigmena – nemokamas džiazo koncertas S. Moniuškos skverelyje (prie Šv. Kotrynos bažnyčios).

Pasak organizatorių pranešimo, vokiečių dainininkė Stephanie Niegel lankėsi Lietuvoje prieš dvejus metus su Manheimo akademijos studentų grupe Easy Riders Chamber Orchestra, jau tuomet patraukusi dėmesį gaiviu balsu, muzikavimo skoningumu bei laisve.

Šį kartą jos bendražygiai – pianistas Florian Scharnofske, laimėjęs antrą vietą tarptautiniame konkurse Lietuvoje (“Jazz improvizacija 2006”), Andrius Kairys, tapęs pastaruoju metu geidžiamiausiu lietuvių būgnininku, ir boso gitaristas Johann Seifert.

Liepos 20-osios koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje pretenduoja tapti ne tik svarbiu džiazo įvykiu, bet ir viena Kristupo vasaros festivalio kulminacijų. Garsus rusų pianistas Leonidas Čižikas drauge su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru perfrazuos Mozartą, pažvelgdamas į jo muziką pro džiazo muzikanto prizmę.

Pasišventęs dėstytojaus darbui Veimaro bei Miuncheno universitetų profesorius retai lepina publiką koncertais, tad garsiojo virtuozo pasirodymas – ypatingai lauktas ir brangus įvykis džiazo mėgėjams, kurių kiekvieno fonotekoje saugoma bent viena sena ir visiškai “nugrota” didžio meistro vinilinė plokštelė...

Liepos 26-ąją klausytojų laukia susitikimas su neeiliniais virtuozais ir susipažinimas su labai žavingu, bet mažai paplitusiu stiliumi, kurį įprasta vadinti čigoniškuoju džiazu. Jo pradininkas – žymus gitaros virtuozas Django Reinhardt, drauge su legendiniu smuikininku Stephanu Grapelli įkuręs įstabų kvintetą “Gipsy Swing”.

Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje regėsime jauną ir sparčiai besiskinantį kelią link šlovės viršūnių jų pasekėją, gitaristą Joscho Stephaną bei jo kvartetą. Muzikantai grakščiai ir skoningai suderina čigoniškojo džiazo estetiką su kitais muzikos stiliais, demonstruodami platų muzikinį akiratį, stulbinančią techniką ir užkrėsdami klausytojus spontaniška energija.

Rugpjūčio 2 dieną festivalis vėl kviečia praleisti vakarą S. Moniuškos skverelyje, pasinėrus į Andrės Pabarčiūtės projekto “Vidiniai veidai 2” magiją. Andrė, nepaisant labai jauno amžiaus, jau seniai garsėja Lietuvoje bei už jos ribų kaip itin originali, moderni ir drąsi menininkė, sugebanti savo keistais sprendiniais sukelti visko girdėjusiam šiandienos klausytojui nuostabą ar net šoką.

Šiame projekte dainininkei talkins džiazo saksofonininkas Vygintas Kisevičius, muzikos instrumentų išradėjas, perkusininkas Tomas Dobrovolskis, o abstrakčios projekcijos, lydėsiančios improvizacijų tėkmę, yra sukurtos pačios Andrės.

Rugpjūčio 9-osios koncertas nebus džiazinis, bet dievaži ar daug atsirastų džiazo megėjų, kurie būtų abejingi liepsningam flamenko. Ispanų gitaros virtuozas Pepe Justicia tapo dažnas svečias Kristupo vasaros festivalyje, kadangi net po du sykius kartojami koncertai nenumalšino temperamentingų ispaniškų ritmų ir melodijų troškulio. Šį kartą Justicia atvyksta su didele muzikantų bei šokėjų grupe, tad mūsų laukia nuostabus reginys ir turtinga muzika.

Rugpjūčio 16-ąją Moniuškos skverelyje karaliaus Lietuvos džiazo jaunimas. Adomas Laurinaitis (vokalas), Remigijus Rančys (saksofonas), Saulius Križinauskas (gitara), Andrej Polevikov (klavišiniai), Andrius Kairys (mušamieji) ir Julius Valančiauskas (boso gitara) savo projekto “Jam in the Box” kol kas nėra pristatę jokiame Lietuvos klube ar festivalyje.

Tad Jūsų dėmesiui – unikali premjera. Projektas pagrįstas didžiausia įmanoma spontaniškumo doze, bet sykiu – griežtu tradicinių džiazo stilių rėmų laikymusi. Tai reiškia, kad svingo ir improvizacijų tikrai netruks.

Rugpjūčio 19 dieną džiazinių improvizacijų garsai pasklis Bistrampolio dvare. Akordeonininkų trio “Chill Out”, o tiksliau, akordeonų ir vokalisčių kvintetas, žinomas Vilniaus gyvos muzikos klubų lankytojams kaip ansamblis “Q 5”, pristatys puikią nuotaikingą programą, kurioje greta originaliai aranžuotų akordeonams džiazo standartų bei žaismingų miuzečių skambės Valentinos Jaronskajos ir Rūtos Švipaitės dainos.

Valentina ir Rūta savo dainomis pakerėjo ne vieno konkurso komisiją ir ne vieno klubo publiką, patraukdamos klausą nuostabiomis melodijomis ir profesionaliu atlikimu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės