Pasak renginio prodiuserio ir vedėjo Dominyko Kubiliaus, tai vienas prasmingiausių šios vasaros renginių. Paramos koncerte laukiama Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Prezidento Valdo Adamkaus, aukšto rango diplomatų, visuomenės lyderių.

„Scenos žvaigždės ir ypatingi svečiai vienijasi dėl labai svarbaus tikslo – padėti nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams. Šiomis dienomis daug bendrauju su baltarusiais, jie vis nedrąsiau kalba, bet tai, ką girdžiu iš jų – šiurpina. Mes dažnai pamirštame, kad Minskas – artimiausia sostinė nuo Vilniaus. Sunku patikėti, kad vos keliasdešimties kilometrų atstumu vyksta tokie dalykai“, sako D. Kubilius, kuris yra iniciatyvos „Stiprūs kartu“ partneris ir šaulys.

Paramos koncertą pradės Lietuvos Respublikos himnas, kurį drauge su visais žmonėmis „Laisvės kelyje“ ir visoje Lietuvoje užtrauks Merūnas Vitkulskis ir berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. Kaip Baltijos kelyje, taip ir dabar himną transliuos Lietuvos radijas, rašoma spaudos pranešime.

Atlikėjas Jurgis Didžiulis, kas vakarą dainomis palaikantis protestuotojus prie Baltarusijos ambasados Vilniuje koncertui ruošia specialų kūrinį. Renginyje skambės žinomiausios lietuviškos dainos, o Algirdas Kaušpėdas uždainuos „Ne tau, Aliaksandrai, mėlynas dangus!”.

„Vaizdai, kuriuos šiuo metu stebime televizijos ekranuose ir internete, man labai primena Sąjūdžio laikus. Akivaizdu, kad baltarusių tauta subrendo permainoms. Tačiau Baltarusios laukia dar ilgas kelias į laisvę. Batka taip lengvai valdžios neatiduos. Todėl stokim mūru už laisvę – turime ir širdimi, ir pečiu paremti baltarusius! Žyve, Belarus!" - sako A. Kaušpėdas.

„Laisvės kelio“ paramos koncertas yra vieninga „Laisvės TV“, „Stiprūs kartu“, UAB „Pirmoji kava“, „TymDrym“ ir paramos akcijos „Freedom first. Go, Belarus!” inciatyva.

Visos transliacijos metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „BY Help“, konkrečiai, nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams remti.

Šiuo metu surinkta beveik 15 000 eurų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (56)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės