Šiame projekte dalyvaus jaunos kartos saksofonininkas Kęstutis Vaiginis (Lietuva), aktyvus ir brandžiai vertinamas muzikantas, dažnai koncertuojantis užsienyje ir kviečiamas kone į visus žymiausius džiazo renginius Lietuvoje.

Kęstutis Vaiginis dalyvavo „Kaunas Jazz“, Birštonas Jazz“, „Vilnius Jazz“, „Nida Jazz“ festivaliuose, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“, Muzikų Parade, koncertavo Nacionalinėje Filharmonijoje, Lietuvos publikai puikiai žinomas kaip tarptautinių projektų autorius bei jų lyderis.

Kęstutis Vaiginis pradėjo groti džiazą nuo 1999-tųjų metų, su įvairiais muzikantais yra nekartą pristatęs savo muziką ne tik Lietuvoje, bet ir kituose Europos šalyse bei JAV. Kęstutis, studijavęs Amsterdame ir stažavęsis Niujorke, yra sėkmingai pasirodęs ne viename tarptautiniame džiazo muzikos festivalyje bei konkurse.

Kaip rašoma organizatorių pranešime spaudai, jo kūrybinėje biografijoje - keli muzikiniai albumai, „Gipsy Nature“, „Unexpected Choices“, kurių muzika įtraukta į „Lithuanian Note“ plokštelių rinkinį, reprezentuojantį geriausius Lietuvos džiazo atlikėjus. Niujorke įrašyta naujausia kompaktinė plokštelė „Unexpected Choices“ su žymiais šio miesto muzikantais, tokiais kaip David Berkman, Hernan Romero, Austin Becker, Tatum GreenBlatt, Andy Hunter, Linda Oh, Devin Gray ir Joey Saylor.

2008 metais subūrė jaunos kartos bigbendą „Independent Artists Ensemble“. Tarp jo buvusių ir dabartinių scenos partneriu - Barbara Dennerlein, Daniel Messina, Hernan Romero, David Berkman, Randal Corsen, Bilal Karaman, Burak Bedikyan ir kt.

2008 metais Niujorke, Kęstutis dalyvavo įrašant Hernan Romerio kompaktinę plokštelę "Tres Caras De Una Moneda", kurioje taip pat groja Al Di Meola, Estela Raval, Jerry Marotta, Cristian Puig, Juan Pablo Romario.

Bilal Karaman (Turkija) - gitaros virtuozas, puikiai įvaldęs tiek klasikinę, tiek elektrinę gitarą. Muzikantas grojo ir stažavosi pas daugybę žymių muzikų - Dogan Canku, Donovan Mixon, Ricky Ford, Can Kozlu, James Lewis, Erkan Ogur, Aydin Esen bei Wolfgang Muthspiel.

Tokia plati muzikinė patirtis bei skirtingų muzikinių kultūrų betarpiškas pažinimas suformavo Bilal Karaman tokį, koks jis yra dabar- profesionalų muzikantą, kompozitorių, žmogų scenoje, kuris jaučia visus aplink, įpindamas rytais kvepiančios gitaros skambesį bei tradicinius rytų motyvus.

Eugenijus Kanevicius (Lietuva). Vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream.

Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis kontrabosą ir bosinę gitarą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu, polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose.

Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.

Darius Rudis ( Lietuva). Nepaisant jauno amžiaus, Darius Rudis turi svarią sceninę patirtį. Džiazo scenoje debiutavęs 1999 m., jau porą metų jis įvardijamas vienu geriausių būgnininkų Lietuvoje. Pastaruoju metu Darius Rudis - vienas užimčiausių šalies džiazo būgnininkų, grojantis su autoritetingais Lietuvos džiazo muzikais: Dainiaus Pulausko, Leonido Šinkarenko, Vytauto Labučio, Arūno Šlausto, Jano Maksimovičiaus, Artūro Anusausko, Egidijaus Buožio, Artūro Chalikovo ansambliais.

Būgnininkas taip pat muzikavo tarptautiniuose projektuose su Alexi Tuomarila, Anatolijumi Vapirovu, dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, tarp jų "Pori Jazz 2004" su Jano Maksimovičiaus kvartetu.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją