Lietuvai skirtame Andriaus Mamontovo ir orkestro koncerte dirbs jungtinės komandos – viso apie 100 žmonių. Pirmą kartą parko erdvėje naudojama „immersive sound“ technologija: muzika klausytoją apsups iš visų pusių, tarsi milžiniškoje koncertų salėje, rašoma pranešime spaudai.

Architektoniška scena

Su estrados architektūra susiliejusi scena bus skaidri, permatoma, ją ženklins įspūdinga LED ekranų eilutė. Renginio metu bus naudojamas programuojamas apšvietimas.

Leidžiantis saulei Vingio parko estrada virs platforma šviesų plokštumos, o pilnai sutemus, šviesų bei specialių efektų dėka susilies su muzika, skambant geriausiems visų laikų A. Mamontovo ir „Foje“ hitams.

Nestandartinis estetinis sprendimas priimtas, organizatoriams kuriant drauge su pačiu atlikėju.

„Ryškūs Andriaus karjeros momentai susiję su Vingio parku. Čia vyko „Foje“ koncertai, sutraukę rekordinį skaičių žmonių. Kurdami scenografiją pirmiausia galvojome apie erdvę, kuo ji ypatinga. Estrados kupolas ir laiptai – tai ir bus scena“, – pasakoja renginio prodiuseris Ištvan Tomaš.
Kaip atrodys koncerto erdvė, galite pamatyti vizualizacijose.

Visa supanti patirtis

Kokią garsinę patirtį kurs koncerte naudojama inovatyvi „immersive sound“ garso sistema?

„Immersive reiškia visa supanti. Ši sistema klausytojų zonoje sukurs jausmą, kad garsas jį apglėbia, lyg geroje koncertų salėje. Užsimerkus bus galima įsivaizduoti, kur scenoje stovi gitaristas, o kur groja orkestras“, – pasakoja „Immersive sound“ įgarsinimo technologija užsiimančios įmonės „NO NOISE LT“ vadovas Kęstutis Dulinskas.

Šią garso sistemą savo koncertuose naudoja ir tokie pasaulinio lygio atlikėjai, kaip Hans Zimmer, „Kraftwerk“, Björk ir kt.

„Parke viso bus apie 200 kolonėlių, išdėstytų įvairiais atstumais klausytojų zonoje. „Immersive sound“ technologijos dėka nebereikia galingos stereo sistemos. Ją keičiant kiek mažesnės galios, tačiau didesniu kiekiu garso kolonėlių, išdėstytų per visą scenos plotį, yra padidinama garso „rezoliucija“ iš 2 šaltinių į 5,7, ar net 9. Nėra vietų klausytojų zonoje, kur muzika girdėtųsi labai garsiai arba kaip tik labai tyliai“, – komentuoja K. Dulinskas.

Draugiška aplinkai

Koncerte bus naudojama aukštos klasės vokiečių gamintojo „d&b audiotechnik“ akustinė sistema, garsaus britų gamintojo garso pultas „DiGiCo Quantum 338“.

Kaip bus garsinamas orkestras? Kaip muzikantai girdės save scenoje?

„Scenoje bus daugiau nei 70 muzikantų, planuojame, jog įgarsinimui reikės apie 80 – 90 mikrofonų. Tiek ritmo grupė, tiek ir orkestras gros su ausinėmis. Naudosime „immersive” monitorinę sistemą „Klang“. Tai, kad 3D garsą girdės ir klausytojai, ir muzikantai – labai reta ir ypatinga praktika Lietuvoje”, – pasakoja Andriaus Mamontovo garso operatorius Olegas Sklubovskis.

Svarbu paminėti, jog „immersive sound“ technologija – draugiška aplinkai, esančiai už koncerto zonos ribų. Numatoma, jog garso lygis mieste bus gerokai mažesnis, nei per įprastus didelius renginius. Tačiau mažiesiems klausytojams, atvykstantiems į renginį, koncerto metu rekomenduojama dėvėti ausines.

Birželio 9 d. Vingio parko estradoje skambės keturiasdešimt metų populiariausi A. Mamontovo bei „Foje“ hitai. Tai bus grandiozinis muzikos šou – kartu su Modesto Pitrėno diriguojamu simfoniniu orkestru.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją