LNK laidos "Nacionalinės muzikos lyga" (NML) parodomąjį turą visų nuostabai, aplenkusi ŽAS'us, "Geltoną" bei "Dinamiką", laimėjo "Jungėnų kaimo kapela". "Nugalėjo nuoširdumas!" - kalbėjo visi po tokios netikėtos net patiems "Jungėnams" bei jų varžovams pergalės.
"Jungėnai"
© "Lietuvos žinios"
"Mums vieno tūkstančio trūksta, - prabyla suvalkiečiai apie piniginį prizą, kurį gavo, laimėję NML. - Gavome dešimt, o mūsų juk - vienuolika! Kaip mums pasidalinti?!"

Tačiau pašmaikštavę, muzikantai netrukus ima tikinti, jog jie savo pergalę mielai būtų perleidę jaunoms grupėms, su kuriomis rungėsi. "Jaunimui pinigų labiau reikia. Mes ir taip gyvename neblogai! Labai nemėgstame turtuolių, ir tų, kurie viską gviešiasi tik sau, - aiškina vienas muzikantas. Tuo tarpu jo kolega skuba žurnalistę įspėti: "Netikėkite jo žodžiais - jis visada meluoja. Va, esame atseit geriausi draugai, o jis man gyvenime alaus butelio nėra pastatęs!"

Šiaip ar taip, kaip išleis laimėtus pinigus, kapelos vyrai dar nenusprendė. Tiesa, kol kas iš organizatorių jų dar tebelaukia.

"Gal jūs apsirikote?!"

"Oi, kiek mes vargom, kol patekom į tą laidą - per jėgą brovėmės!" - sunkumus, kuriuos įveikė norėdami dalyvauti NML ima vardyti vienas muzikantas. O visi kiti vyrai ima kvatoti - iš tiesų jie nei vargo, nei ką. Tik kai laidos rengėjai patys paskambino ir ėmė vardyti su kokiomis grupėmis jiems reikės rungtis, "Jungėnų" vyrai nepatikėjo:

"Mes juk kaimo kapela. Gal jūs kartais suklydot?"

Tačiau projekto organizatoriai nesuklydo. Net labai nesuklydo - nurungę ŽAS'us, "Geltoną" bei "Dinamiką" jie laimėjo pirmąjį, parodomąjį NML turą!

"Labai smagu, kad pakvietė būtent mus - Lietuvoje juk kaimo kapelų gyva galybė", - kalbėjo muzikantai. Beje, LTV projektą "Duokim garo" pradėjo ne kas kitas, o ta pati Jungėnų kaimo kapelos komanda.

Suvalkiečiams pinigų negaila

"Mes juk visai kitokio žanro atlikėjai - jei ir pralošę būtume, nebūtų buvę jokios nuoskaudos, - tikino muzikantai. Net nepatogiai pasijutome atėjome į televiziją, taip sakant į svečius, pridarėm "šposų" ir išvažiavom".

"Matyt, tauta supyko vieną kartą, prisiminė savo kaimišką prigimtį ir nusprendė "atsiskaityti" su visais popsais, - pergalės mįslę bandė įminti "Jungėnai".

Pralošę pirmąją dvikovą "Jungėnams", ŽAS vaikinai replikavo: "Viskas čia aišku - skambučiai nemokami, tad suvalkiečiai ir balsuoja už savo krašto grupę!"

Tačiau per kitas varžybas skambučiai buvo apmokestinti, ir visi galėjo suprasti, jog ne dėl to Suvalkija balsavo. "Net keista, kai žmonės, matydami, jog jau ir taip šešiais šimtais taškų laimime, ir toliau nesiliovė skambinę, negailėjo pinigų", stebėjosi populiarios kapelos muzikantai.

"Reklamos mums netrūksta. Žinoma, ir per daug jos niekada nebūna, - paklausti, ar ėjo laidon dėl to, kad pareklamuotų savo kolektyvą, kalbėjo vyrai. Mūsų kapela juk ir gyvuoja tam, kad koncertuotų, kad į mus žmonės žiūrėtų. Tad kodėl galėtume kažkur neiti koncertuoti, jeigu kviečia?"

Karjeros pradžia vestuvėse

Nors kapeloje dešimt muzikantų ir vienas pranešėjas, į koncertus visi vienuolika retokai susirenka - tai vienas, tai kitas neranda laiko, mat visi turi darbus ir šeimas, yra užsiėmę žmonės. Tačiau kad jų dainos gerai skambėtų, pakanka ir aštuonių atlikėjų.

Paklausti, ar jie - brangiai kainuojantys muzikantai, "Jungėnų" vyrai atsako dažniausiai įvairiose liaudies šventėse dainuojantys nemokamai. Žinoma, ne visada. "Kai mažiau sumoka - žiūrim, kaip prie stalo daugiau prisivalgyti ir į terbas ką įsikišti", - šmaikštauja vyrai. Paklausti, už kiek vestuvėse pagrotų, jie nepasikuklina: "Sumokėkit tiek, kiek NML mums sumokėjo už pergalę - mielai pagrosim!"

Beje, visi kapelos vyrai savo karjeras ir pradėję ne kur kitur, o vestuvėse grodami. "Norintys patekti į mūsų kapelą turi būti atgroję ne mažiau kaip keturis-penkis šimtus vestuvių", - aiškina vienas "jungėnas". Kitas tikina, jog be "blato" į jų linksmąją kompaniją nepateksi.

Artėja 25-metis

Jauniausiam Jungėnų kaimo kapelos vyrui - per trisdešimt, vyriausiam - virš septyniasdešimties metų. Vincento Svitojaus suburtas ir Jungėnų kaime savo veiklą pradėjęs kolektyvas kitąmet švęs savo veiklos 25-metį. Per tuos metus kapeloje pasikeitė penkiolika muzikantų, keturi iš jų jau mirė. Kolektyve groja ir du vadovo sūnūs - Linas ir Arvydas.

Sceninis įvaizdis vyrams taip pat svarbus. Štai, pavyzdžiui, muzikantai šmaikštauja, jog Romo tol nepriėmė į savo savo komandą, kol jis nenumetė svorio. "O kaipgi - su antsvoriu scenoje juk jis nekaip atrodys!" - aiškino jie. "Hitų hitu" laikomos, vieniems seniai iki gyvo kaulo įgrisusios, kitiems - niekaip nepabostančios dainos "Gegužio žiedai" patys atlikėjai neišskiria visi atliekami kūriniai jiems esantys patys gražiausi.

"Moterys prasčiau groja!"

Vyriškas "Jungėnų" kolektyvas puikiai sutaria ir džiaugiasi, kad jų komandoje nėra moterų. "Mūsų kapeloje niekada nedainavo ir negrojo jokia moteris, - sako jie ir netrukus kvatodami ištaria žodžius, už kuriuos jų "antrosios pusės" tikrai nepaglostytų: - Ir kam tų moterų reikia? Mes juk dėl to ir einam į kapelą, kad pabėgtume nuo jų!" Jungėnų kaimo kapelos įsitikinimu, moterys groja prasčiau. "Kai jau paklausai moters - tai vis pro šoną traukia", - sako jie.

"Vyrai, na, pritarkit - juk mes repetuoti einame, kad pabėgtume iš namų, a? Na, sakykit, juk taip yra?" - įsivažiuoja vienas atlikėjas.

Vyrai nieko nebesako, tik paslaptingai pasižiūri viens į kitą ir nueina koncertuoti - Rumšiškėse vykstančiose "Suvalkiečių dienose" jie itin laukiami ir vadinami čia pačiomis tikriausiomis "žvaigždėmis".

Plačiau apie tai skaitykite "Lietuvos žiniose"

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos šimtmečio proga – įsimintina dovana Airijos ir Anglijos lietuviams (4)

Nors dar tik sausio pabaiga, lietuviai tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje nekantriai laukia...

M.A.M.A 2017 intriga: grupė „Skamp" sugrįžta, kartu su jais – ir britų atlikėjai (6)

Sausio 26 dieną Kauno „Žalgirio" arenoje – ypatingai laukiami Lietuvos muzikos apdovanojimai...

Tviterio karaliumi pramintas atlikėjas Jamesas Bluntas pasidalijo keletu patarimų: būkite tiesmuki (1)

Vos prisijungęs prie socialinio tinklo „Twitter" , į Lietuvoje pavasarį atvyksiantis atlikėjas...

Garsiausios „The Cranberries“ dainos „Zombie“ atsiradimo istorija: ikvėpė skaudi tragedija (4)

„Ši daina yra mūsų šauksmas prieš žmogaus nežmogiškumą kitam žmogui, prieš...

Vidas Bareikis pradeda šimto koncertų turą per Lietuvą „#VB100“ (7)

2017 metų pabaigoje anšlaginiuose koncertuose Vilniuje ir Klaipėdoje pristatęs jau ketvirtąjį...

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (427)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (352)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (34)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (16)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (12)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Visa tiesa apie viešbučių siekį atsisakyti lentelių su užrašu „netrukdyti“

Itin populiarus viešbučiuose taikomas principas, kai ant kambario durų užkabinama lentelė su...

Naktinis reidas Vilniuje: girtus vairuotojus gaudė ir policija, ir pareigingi piliečiai (73)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį reidą surengę Vilniaus kelių policijos pareigūnai vėl...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (451)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Los Andžele skrajojęs Sabonis pasižymėjo galingu dėjimu ir dvigubu dubliu (5)

Po ilgosios pertraukos įsibėgėjęs Domantas Sabonis buvo vienas geriausių Indianos „Pacers“...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (43)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...