aA
veikti koncerte, kuriame negalima naudotis mobiliaisiais ar išmaniaisiais įrenginiais? O jei tai vyksta laikais, kuomet apie dalyvavimą renginyje liudija nuotrauka instagrame ar žinutė feisbuke? Vienas atlikėjas ėmė ir nusprendė – užteks telefonų jūrų ir naršymo internete grojant atlikėjui. Laikas grįžti prie šaknų.
© Organizatorių nuotr.

Melomanų itin vertinamo Jacko White’o koncertas buvo vienas labiausiai reklamuojamų ir matomų renginių šiemet. Reklamos stendai, didžiuliai kiekiai informacijos ir reklama televizijoje – šio renginio reklamai buvo skirti didžiuliai pajėgumai. Kaip ir faktui, kad tai bus pirmasis koncertas Lietuvos istorijoje su draudimu naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Užburtą ratą (nuotrauka – grotažymė – socialiniai tinklai – reakcijos) kažkas turėjo nutraukti. Kol didieji muzikos pasaulio vardai kovojo su bilietų perpardavinėtojais, Jackas White’as šių metų pradžioje anonsavo būsimų pasirodymų vizitinę kortelę – technologiją, kurios dėka išmanusis prietaisas saugiai bus izoliuotas nuo savo savininko viso koncerto metu.

Jokių nuotraukų, grotažymių ir scenarijų: neįprastas Jacko White'o koncertas su Holivudo prieskoniu
© Organizatorių nuotr.

Jackas White’as Lietuvoje bent kartą turėjo lankytis 2005-aisiais. Tiesa, važiuodamas iš Rygos į Kaliningradą, kuriuose tuo metu populiarumo viršūnėje buvę „The White Stripes“ rengė palyginus mažus, vos keliems tūkstančiams gerbėjų skirtus koncertus.

Svarbu paminėti, kad koncertai vyko tą patį mėnesį kaip ir dėl didžiulio potvynio tą kartą nuskambėjęs ir pagrindiniu muzikos renginiu tituluojamas „Glastonbury“ festivalis Didžiojoje Britanijoje. Festivalyje, subūrusiame 150 tūkstančių melomanų, „The White Stripes“ buvo viena iš pagrindinių grupių.

Sunku pasakyti, dėl kokių priežasčių tą kartą Lietuvos koncertų organizatoriai nesiryžo surengti „The White Stripes“ pasirodymų, kaip tai padarė Talinas, Ryga ir net Kaliningradas. Juolab, daugumai apsilankiusių koncertuose tai tapo bene gyvenimo koncertu. Didelė grupė mažoje erdvėje – tokia galimybė pasitaiko itin retai.

Praėjo 13 metų, iširo „The White Stripes“, atsirado išmanieji telefonai, o Jackas White’as vėl leidosi į netradicines gastroles ganėtinai mažose erdvėse. Šį kartą vienos agentūros ryžtas svajones pavertė realybe, nors ir kiek ambicingoje vietoje.

Muzikos pasaulyje Jackas White’as yra didelė žvaigždė su tokiai žvaigždei nebūdinga filosofija. Didelėms grupėms būdingi galingi turai su koncertais didžiausiose arenose, panašu, šiam atlikėjui didelio susidomėjimo nekelia. Iškalbingas faktas – Rygoje į koncertą parduoti visi tik 1600 bilietų. Lietuvoje ambicijos buvo didesnės – surinkti areną.

Jokių nuotraukų, grotažymių ir scenarijų: neįprastas Jacko White'o koncertas su Holivudo prieskoniu
© Organizatorių nuotr.

„Būtų užtekę „Compensos“, – kalbėjo pažįstami ir artimieji. Turbūt, tačiau tą vakarą ten skambėjo rusiškas standupas, ko pasekoje renginys vyko sumažintoje „Siemens“ arenos amfiteatrinėje versijoje, kurioje scena atitraukta į erdvės vidurį sumažinant atstumą tarp klausytojo ir atlikėjo.

Kontraktai su didelėmis leidybinėmis kompanijomis, kaip ir didelės arenos, nėra Jacko stichija – iki šiol dalį atlikėjo įrašų ir kitos atributikos leidžia paties įkurta nepriklausoma „Third Man Records“ leidybinė kompanija. Šios kompanijos produkcija itin populiari tarp melomanų, retesnių įrašų medžiotojų, nes leidžiama gana nedideliais tiražais, išskirtinis dėmesys skiriamas produkto dizainui ir kokybei.

„The White Stripes“ iširo 2011 metais. Iki dueto pasukimo skirtingais keliais, Jackas White’as spėjo sukurti grupę „The Raconteurs“, po to buvo „The Dead Weather“, o dabar – tiesiog Jackas White, kuris su kitais muzikantais spėjo išleisti 3 albumus ir naujausią „Boarding House Reach“ pristatinėja šiame ture. Sąrašą galima pratęsti galybe įrašų su kitais atlikėjais.

Be konkretaus plano

„Garbanoto Bosisto“ sėkmė kai kuriems kelia klausimų, o apšildyti Jacką White’ą garbė atiteko būtent jiems. Lietuviškieji „Tame Impala“ – vienų dievinami, kitų nemėgstami dėl keistų monologų tarp dainų ir pernelyg švelnaus vokalo. Tiek vieni, tiek kiti sutinka, kad tai vienas profesionaliausių kolektyvų mūsų šalyje.

Po jų laikas sulakstyti į telefonams draugišką erdvę, įsimesti į socialinius tinklus asmenukę ir įkišus išmaniuosius įrenginius į jau aptartą dėklą ruoštis pagrindiniam pasirodymui, iš kurio, anot prieš koncertą platintų pranešimų, galima tikėtis visko.

Jokių nuotraukų, grotažymių ir scenarijų: neįprastas Jacko White'o koncertas su Holivudo prieskoniu
© Organizatorių nuotr.

Pavyzdžiui, Jackui White’ui priklauso ir trumpiausio koncerto rekordas – „The White Stripes“ 2007 metais Kanadoje sugrojo… vieną natą. Koncertas Vilniuje gerbėjų džiaugsmui ar nusivylimui apsiėjo be tokių ekscesų.

Profesionali foto įranga, kartu su telefonais, atsidūrė draudžiamųjų sąraše, todėl žurnalistai vertėsi be nuotraukų. Iš dalies tokį sprendimą galima pateisinti – koncertinių „trijų dainų“ fotografijų galima rasti fotobazėse, o daugumą jų gana panašios nepaisant renginio vietos. Renginį fiksuoti, kaip ir kitose šio turo stotelėse, buvo galima tik asmeniniam atlikėjo fotografui.

Vis dėlto netikėtumų pradžioje nebuvo. Kaip ir Rygoje ar Maskvoje, koncertas pradėtas naujausio albumo kūriniais. Po jų didesnę dalį taip pat užėmė solo kūryba įmaišant vieną kitą ankstesnių White’o grupių kūrinį. Dalį dainų užtęsė improvizaciniai elementai.

Kiek nusivilti turėjo tie, kurie nesekė pastarųjų metų Jacko White’o kūrybinių vingių bei tikėjosi pilno „The White Stripes“ repertuaro. Kaip jau minėta ne kartą – netradiciniai sprendimai yra šio atlikėjo arkliukas.

Eliminavus išmaniuosius įrenginius buvo galima tikėtis ir aktyvesnio koncerto dalyvių palaikymo. Jų buvo apie 2500 – du kartus daugiau nei dieną prieš Rygoje, tačiau tuščių vietų liko nemažai. Aktyvesnio lietuvių palaikymo sulaukė tik senesni kūriniai.

Didžioji koncerto staigmena nebuvo išlaikyta paslaptyje. Apie tai, kad scenoje pasirodys ir puikiai pažįstamas, lietuviškų šaknų turintis aktorius Johnas C. Reilly, žinomas iš miuziklo „Čikaga“, filmų „Pašėlusios naktys“, „Aviatorius“, informacija pasipylė koncerto dieną. Aktorius, akomponuojant grupei, skėlė kabaretinio stiliaus dainą ir po jos, atsiprašęs, kad scenoje užsibuvo, smuko į užkulisius.

Jokių nuotraukų, grotažymių ir scenarijų: neįprastas Jacko White'o koncertas su Holivudo prieskoniu
© Organizatorių nuotr.

White’o koncertuose nepajudinamas vienas dalykas – pasirodymus baigiantis hitas, kurio nenori parašyti nė vienas atlikėjas – „Seven Nation Army“. Stadioninis himnas, panašu, daliai klausytojų ir buvo tai, kas paskatino įsigyti bilietą į koncertą.

Aktyvesnio palaikymo trūko, negelbėjo ir telefonų eliminavimas. Įspūdingai atrodė Lietuvoje „Slipknot“ jau bandytas prašymas sutūpti ir muzikai suaktyvėjus atsistoti. Tiesa, minia buvo kiek mažesnė.

Prastas garsas sutrukdė išgirsti, kokiems lietuviams draugams iš Detroito dėkojo atlikėjas, tačiau tai, be abejo, gražus ir retokai pasitaikantis gestas. Pridėjus Johno C. Reilly pristatymą, kurio metu buvo paminėtos lietuviškos šaknys, galima teigti, kad Jackas tikrai žinojo, kur šį vakarą koncertuoja.

Iki pilno komplekto trūko tik pasirodymo su reklamuota ir specialiai atlikėjui pagaminta Rapolo Gražio gitara. Ji scenoje taip ir nepasirodė, tačiau tikėtina, kad ne kartą ją išvysime kituose koncertuose. Jackas White’as – didelis gitarų kolekcionierius šią dovaną turėtų įvertinti.

Tai buvo kitoks roko koncertas, su kitokia žvaigžde. Nors Jackas White’as viso pasirodymo metu buvo dėmesio centre, tačiau kukli scena, minimalus apšvietimas kūrė iliuziją apie eilinį pradedantį atlikėją, kurio energija dar neišblėsusi. Ir dėkingi gerbėjai, kad aktyvesnių judesių metu maestro nenusivertė nuo aukštos scenos, kas kartais atrodė labai realu.

Energijos ir užsidegimo atlikėjui netrūko, tačiau lietuviai santūrūs žmonės. Tiek į koncertą rinkosi, tiek koncerte dalyvavo pakankamai vangiai, nepaisant įsitraukimą gerokai palengvinusių aplinkybių.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Koncertų serijoje „Pažaislio muzika“ – „Daddy Was A Milkman“ ir Erica Jennings

Didžiausias Baltijos šalių koncertų rengėjas „Live Nation Lietuva“ skelbia naują nepaprastų...

Įvertinkite: beveik po 5 metų pertraukos Andrius Mamontovas pristato visiškai naują dainą (5)

Vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų, kultinės grupės „ Foje ” lyderis Andrius Mamontovas...

Naujiena muzikos padangėje: duetas Rapeseed pristato dainą „Visi mes žmonės“ (2)

Į duetą susibūrę atlikėjai Willux ( Vilius Alesius ) ir SJ ( Saulius Jeruslanovas ) jau...

Saulius Prūsaitis vasarą pasitinka su nauja daina „Modelis“ ir jos stilingu vaizdo klipu: įvertinkite (16)

Saulius Prūsaitis turi puikių naujienų. Šiandien dainininkas pristato naują dainą „Modelis“...

Stingo koncertą Kaune pradės sparčiai populiarėjanti Anglijos muzikos scenos atstovė (1)

Jau birželio 8 d. garsusis britų muzikantas Stingas surengs koncertą Lietuvoje. Didžiausioje...

Top naujienos

Dalis veiksmų gali turėti visiškai priešingą efektą: prezidento rinkimuose – penktadienio intriga (49)

Gitanas Nausėda turi platesnį rinkėjų ratą, o Ingridos Šimonytės rinkėjai yra labiau...

Erdvesnis kotedžas ar butas už tą pačią kainą: viename iš jų slypi apgaulingi spąstai (3)

Nusprendusius pirkti būstą dažnai kankina dilema, ką geriau rinktis – butą ar kotedžą....

Milijardieriaus pažadas padengti studentų paskolas pasėjo euforiją ir abejones (1)

Milijardierius Robertas F. Smithas nustebino Morhauzo (Morehouse) koledžo studentus, pažadėjęs...

Šimonytė: aš nevengiu sąsajų su partija, tačiau turiu visišką sprendimų laisvę (462)

Prezidento posto siekianti Ingrida Šimonytė sako, kad rinkimų kampanija niekaip nepakeitė jos...

Lietuvos nusikalstamumui – dar neregėtas teisėsaugos smūgis: paviešino, kaip gudriai grupuotės veikia šiais laikais (137)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...

Ant raudonojo Kanų kilimo – išskirtinis dėmesys lietuvei Ingridai (2)

Gegužės 14-25 dienomis vykstantis Kanų festivalis sutraukia garsenybes iš viso pasaulio....

Rusijos propagandistas prisikalbėjo, sulaukė kvietimo į dvikovą (295)

Rusijos valstybinės televizijos propagandininkas sulaukė kvietimo į dvikovą – ir viskas dėl...

Įsivyraus vėsesni orai (4)

Penktadienio dieną šaltasis atmosferos frontas iš mūsų šalies stums paskutinius šiltos ir...

Valinską pagyręs Jasikevičius kalbėjo apie White'o svorį ir svarbiausią faktorių finale (2)

Į „Betsafe– LKL “ finalą žengusio Kauno „Žalgirio“ vedlys Šarūnas Jasikevičius...

Mėnesio prognozė: birželio orai džiugins, bet ne visą laiką (18)

Lietuvos upėse ir ežeruose paviršinė vandens temperatūra netoli kranto jau yra pasiekusi...