36 metų M.Carey, kuri praėjusiais metais buvo nominuota keturiems apdovanojimams ir vieną iš jų laimėjo, renginyje nedalyvavo. 1997 metais dainininkė pretendavo net į šešis apdovanojimus, bet liko tuščiomis rankomis.

Nedalyvaujantys laimėtojai jau yra šio apdovanojimų renginio tradicija. "Black Eyed Peas" ir "Red Hot Chili Peppers" padėkos kalbas atsiuntė atitinkamai iš Kosta Rikos ir Londono.

Apdovanojimus taip pat pelnė Eminemas, nugalėjęs geriausio repo ir hiphopo atlikėjo vyro kategorijoje, kantri muzikos žvaigždė Faith Hill, pripažinta geriausia kantri muzikos atlikėja moterimi, jos vyras Timas McGraw, apdovanotas už geriausią albumą, Toby Keithas, išrinktas geriausiu kantri muzikos atlikėju vyru, ir Kolumbijos dainininkė Shakira, tapusi geriausia Lotynų Amerikos atlikėja.

Kantri muzikos terceto "Rascal Flatts", soulo atlikėja Mary J.Blige ir buvusi "Amerikos dievaičio" ("American Idol") nugalėtoja Kelly Clarkson laimėjo po du apdovanojimus. "Rascal Flatts" ir M.J.Blige renginyje dalyvavo, o K.Clarkson - ne.

Amerikos muzikos apdovanojimai yra kiek populistiškesnė "Grammy", kuriuos dalija muzikos pasaulio specialistai ir kurie įvyks vasarį, versija.

"Black Eyed Peas" nugalėjo populiariausios repo/hiphopo ir soulo /ritmenbliuzo grupės kategorijose bei pelnė geriausio repo/hiphopo albumo apdovanojimą už savo diską "Monkey Business". "Red Hot Chili Peppers" buvo įvertinti kaip geriausia popmuzikos/roko grupė ir alternatyvios muzikos atlikėjai.

"Nickelback" už savo diską "All the Right Reasons", kuris buvo sukurtas vos per metus, pelnė geriausio popmuzikos/roko albumo apdovanojimą.

"Rascal Flatts" buvo įvardyti geriausia kantri muzikos grupe. Jie taip pat laimėjo "Text-In" apdovanojimą, kuris skiriamas pagal šou žiūrovų atsiųstas tekstines žinutes.

M.J.Blige buvo pripažinta geriausia soulo/ritmenbliuzo atlikėja moterimi. Jos albumas "The Breakthrough" taip pat buvo išrinktas geriausiu soulo/ritmenbliuzo albumu. K.Clarkson laimėjo geriausios popmuzikos/roko atlikėjos moters ir geriausios šiuolaikinės artistės suaugusiųjų kategorijoje apdovanojimus.

Aktorius Jamie Foxxas gavo geriausio soulo/ritmenbliuzo atlikėjo vyro statulėlę, kuri galės puikuotis šalia "Oskaro", kurį praėjusiais metais laimėjo už Ray Charleso vaidmenį filme "Rėjus" (Ray).

"Tai reiškia kur kas daugiau negu manote", - sakė J.Foxxas, lydimas savo biologinės motinos, kurios nematė daug metų.

Renginyje koncertavo Gwen Stefani, atlikusi naują dainą "Wind It Up", ir kantri muzikos grupė "Dixie Chicks" sulaukusi garsių plojimų už socialinės tematikos kūrinį "Easy Silence". Popmuzikos veteranas Lionelis Richie tai pat pakėlė ant kojų "Shrine Auditorium" publiką, atlikęs savo 9-ojo dešimtmečio hitą "All Night Long".

Šou vedė komikas Jimmy Kimmelis. Nominacijos šiems apdovanojimams skelbiamos pagal muzikos įrašų pardavimus ir radijo transliacijas, tačiau laimėtojai renkami atsitiktiniu būdu apklausus 20 tūkst. muzikos įrašų pirkėjų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją