„Karklės “ festivalis garsėja tuo, jog tai – ne tik vieta, kuri suburia geros ir kokybiškos muzikos mylėtojus, pramogų entuziastus ar tiesiog visus išsiilgusius saulės, besileidžiančios į jūros bangas, vaizdo, tačiau prieš kurį laiką festivalio organizatoriai ėmėsi dar vienos svarbios ir Lietuvos scenai reikšmingos misijos – jaunųjų muzikos talentų skatinimo, motyvavimo ir platformos jų talentui suteikimo. Čia, Karklėje, kelerius metus iš eilės buvo organizuojamas, kelias dešimtis grupių sukviesdavęs konkursas „Golden Fish”, kurio metu muzikinės scenos debiutantai varžydavosi dėl itin reikšmingo prizo – garbės atidaryti kitų metų festivalį didžiojoje scenoje, rašoma pranešime spaudai.

Paskutinįjį sykį konkursas buvo rengiamas dar 2019 metais, kuomet laurus nuskynė jaunoji muzikos grupė „Marabu”, su kurios atstovu Žygimantu Matulu, kalbamės apie laimėto konkurso reikšmę jų karjerai, ateities planus ir tai, ko palinkėtų atsinaujinusio konkurso „Own the Stage” dalyviams.

Jaunųjų grupių konkurse dalyvavote jau gana senokai, tačiau vis tiek - galbūt prisimenate dalyvavimo priešistorę – koks jūsų kelias iki jo? Kodėl nusprendėte dalyvauti? Kas jus paskatino?

Ilgą laiką buvome tiesiog jaunų, muzikalių žmonių kolektyvas, kuris pasirodydavo vietinėse šventėse, linksmindavome artimuosius ir draugus per jų šventes. Grodavome nemažai coverių. Gal tuomet ir neturėjome aiškaus tikslo, bet kaip mes mėgstame sakyti – „auginome raumenis”. Vėliau, augdami, tobulėdami, svarbiausia, palaikydami gerą tarpusavio ryšį, iš ketveriukės užaugome į šešių narių grupę, kuriai vietinė scena tapo per maža – turėjome nemažą bagažą – 12 kūrinių, kuriuos norėjome, kad išgirstų visi. Taip jau sutapo, kad sulig kūrybiniu virsmu, tais pačiais metais vyko ir registracija į „Golden Fish” konkursą, juokavome, kad tai buvo – „atsitiktinai neatsitiktinis visatos planas”, kuris mus nuvedė ten, kur ir reikia. Į konkursą vykome be itin didelių lūkesčių, bet su idėja, kad „darykime tai, ką geriausiai mokame daryti jau daug metų”. Padarėme. Prisimename laimėtojų skelbimo momentą, kuomet po žodžių „Komisija be didelių ginčų ir vienbalsiai nusprendė....”, išgirdome savo grupės vardą – „Marabu”. Jausmas buvo nuostabus.

Koks jausmas dalintis viena scena su pasaulinio garso žvaigždėmis? Ar tai tik plikas faktas ar motyvacija?

Puiki motyvacija. Su džiaugsmu atidarinėsime didžiąją sceną šiais metais ir… lauksime afterio (juokiasi)

Ką „Karklės” festivalis Jums reiškia? Ar jis turi kažkokią simbolinę prasmę? Ar apsilankote festivalyje kaip dalyviai?

Ironiška, kad kaip dalyviams dar nei viename „Karklės” festivalyje neteko dalyvauti. Didžioji grupės dalis tuo metu dar nebuvo sulaukusi tinkamo amžiaus (šypsosi). Visgi – tai scena, kurios visi taip troškome, tad ir žiūrime į ją su pagarba, šiokiu tokiu nerimu bei nekantrumu, tačiau jau žinome, kokį bagažą esame susikrovę – ir tai dar vienas žingsnelis į priekį.

Papasakokite apie savo grupę. Kuo gyvenate dabar? Koks progresas įvyko po laimėto konkurso? Kokie ateities planai?

Pirmieji įrašai studijose, pirmieji muzikiniai klipai, nauji projektai bei pažintys. Prie grupės prisijungė naujas „žvėriškas” bosistas, kuris taip pat, be didelių pastangų buvo atrastas, o vėliau ir labai „skaniai” įsiliejo į kompaniją. First try, kaip sakoma. Aplankyta dar daugiau Lietuvos miestų, grota net ir vienoje didžiausių Lietuvoje „Avia Solution” arenoje. Žinoma – tos nesibaigiančios kūrybinės paieškos… Per tuos 2 laukimo metus, vieni spėjo baigti mokyklas, kiti – universitetus, tačiau tai nesutrukdė grupei išsilaikyti ir toliau judėti į priekį.

Šiais metais „Karklė” vėl kviečia jaunas grupės dalyvauti atnaujiname konkurse. Į ką siūlytumėte atkreipti dėmesį jo dalyviams? Ko palinkėtumėte?

Norėtume palinkėti daugiau pasikliauti nuojauta, vertinti tai, ką turite ir pasitikėti vienas kitu. Mes darėme tai, kas mums patinka ir leidome vienas kitą papildyti. Nesivaikėme madų, turėjome, ką turėjome, sukūrėme tai, kas tuo metu „plaukė”. Visa kita - ne jūsų rankose, tad ir nėra ko nerimatui. Tiesiog – have fun!

Pirmojo etapo atranka – tęsiasi

Iki pirmojo konkursto etapo pabaigos (gegužės 27 d.) liko kiek daugiau nei savaitė, tad registruotis turėtų suskubti visi, norintys dalyvauti atrankoje ir varžytis dėl įspūdingų prizų, kurie pradedantiesiems muzikinį kelią yra itin: kvietimas groti kitais metais vienoje iš didžiųjų „Karklės” festivalio scenų, galimybė įrašyti video klipą su profesonalios komandos pagalba, dideles galimybes atversiantis reklamos paslaugų paketas radijo stoties eteryje bei kiti vertingi rėmėjų prizai.

Konkurso atrankos etapuose dalyviai turėsi galimybę pademonstruoti savo kūrybiškumą, muzikalumą ar pakerėti visus charizma, o jų „scenos užvaldymo” galimybes vertins ir puikiai pažįstami Lietuvos muzikos ir pramogų pasaulio veidai ir vardai. Finalinis konkurso „Own the Stage” etapas vyks pačiame vasaros pramogų ir kokybiškos muzikos epicentre: šešios, į finalą patekusios, grupės rugpjūčio 12 d. (penktadienį) 19 val. kils į vieną iš festivalio „Karklė” scenų, kurioje per 10 minučių turės galimybę atskleisti savo muzkinį talentą.

„Tu ieškai scenos – mes ieškom tavęs”,- tokiais žodžiais pildyti konkurso dalyvių anketą kviečia renginio organizatoriai, kurie primena, jog svarbiausia – kokybiška muzika, originalumas, atsidavimas ir pozityvus nusiteikimas.

„Karklės” festivalyje, rugpjūčio 12-14 dienomis šiemet pasidaorys vokiečių didžėjus „Purple Disco Machine“ bei žymiojo hito „Rampampam“ atlikėja iš Rumunijos Minelli. Čia netrūks ir pirmo ryškumo Lietuvos scenos žvaigždžių: muzikine scena dalinsis ikoniniai Lietuvos scenos veidai – Marijonas Mikutavičius ir Džordana Butkutė, elektronikos grupė „Solo Ansamblis“, elektroninės muzikos kompozitorius, prodiuseris ir didžėjus Marijus Adomaitis, geriau žinomas slapyvardžiu Ten Walls, reperis Mad Money ir lyriškų dainų kūrėja GJan, vaikinų grupė „8 kambarys”, energingo roko klasikai „Bix“, maksimalų vakarėlį užkursiantys „Baltic Balkan” bei talentingoji dainų kūrėja ir atlikėja Ieva Narkutė ir kiti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės