aA
Daininkė Jurga Šeduikytė su nauja programa NEW | JURGA balandžio 22 d., Kaune savo gerbėjus, pasitiks kitokia: jos kūryba pasipildė visa gama naujų atspalvių. Mistika, tamsos ir šviesos žaismas, svajingumas - visa tai, dar neatrastai, naujai atsiskleidžia atlikėjai pačiai akomponuojant savo dainas. Jurga teigia, kad dainas programai NEW atrinko labai kruopščiai - nuo senųjų gerai publikai pažįstamų Nebijok, Aukso pievos, Juoduoju baltuoju, Tavo krante iki visiškai naujų, dar publikai negirdėtų kūrinių. Apie naująjį albumą, muziką ir artėjantį koncertą kalbamės su dainininke, muzikante, aktore, rašytoja Jurga Šeduikyte.
Jurga Šeduikytė (StepDraw nuotr.)

- Naujas albumas „Giliai vandeny“ išėjo beveik po dešimtmečio nuo pirmojo albumo. Ar per tiek laiko įgyta gyvenimiška patirtis ir branda atsispindi naujo albumo dainose?

- Dainose atsispindi tai, kas su žmogumi įvyko, ką jis suprato ar atrado naujo per tam tikrą laiką. Pati labiausiai mėgstu girdėti žmogaus individualią patirtį, skaudžiai ar su džiaugsmu pasakojamas istorijas, todėl ir savo dainose stengiuosi įdėti kuo daugiau savęs. Tikiu, kad nuoširdus žmogiškas dalinimasis tuo, ką esame suradę, gali patobulinti Pasaulį. Todėl savo koncertus, ypač- NEW akustinę programą vadinu pokalbiu. Koncerto metu ryšys su publika ir apsikeitimas mintimis yra labai svarbus. Kai pokalbis pavyksta, susikuria nenusakoma nuotaika, o ji suteikia jėgų judėti toliau - tiek publikai, tiek man, kaip muzikantei.

- Kritikai, vertindami Jūsų naują albumą, įvardina jį kaip tikrosios, senosios Jurgos sugrįžimą. Ar pritariate jų nuomonei?

- Šio albumo pagrindinis uždavinys buvo atsigręžti į savo šaknis,- tai geriausiai atspindi dainos Paukštelis, Liūlia liūlia, Juoduoju baltuoju. Taip pat stengiausi žodį naudoti taupiai tarsi liaudies dainoje. Panašumas su Aukso pieva čia gal jaučiamas dėl švelnumo ir nostalgijos, kuria gyvenau kurdama Giliai vandeny. Džiaugiuosi, kad šį kartą kūrybai nereikėjo atostogų - šiuo metu ruošiu naują albumą.

- Dainų žodžiuose, pavadinimuose jaučiamas stiprus ryšys su vandeniu. Iš kur jis atsirado? Kokia jo prasmė Jums?

- Vanduo yra terpė, puikiai atspindinti mano pasaulio supratimą. Iš čia ateina gyvybė, čia ji gali ir pražūti. Vanduo slepia turtus, gali radikaliai pakeisti savo formą - nuo lietaus iki garų ar ledo - tai yra labai talpus mitologinis simbolis, puikiai tinkantis pasakoti istorijas.

- Ar muzika, teatras, kinas ir rašymas užima vienodai svarbią vietą Jūsų gyvenime? Ar yra kažkuri sritis, kuri lenkia visas kitas?

- Skirtingos sritys, mano nuomone, kai kuriems menininkams yra būtinos. Sau tai - būdas tiksliau išsireikšti, praplėsti savo ribas, meno vartotojui - puiki galimybė pažinti kitą žmogaus pusę, žmogaus galimybių paletę. Paskaičiusi S. Dali romaną, kuo ramiausiai pradėjau tobulinti savo piešimą - tik tu pats gali apsibrėžti savo ribas. O šiaip tikiu, kad žmogaus galimybės yra beribės.

- Kai kalbate apie savo svajones, jos atrodo labai didelės – studijos, naujas albumas, muzika ilgametražiam filmui, koncertas Japonijoje. Iš kur tiek drąsos? Kas suteikia stiprybės nebijoti norėti daug?

- Esu savo pačios projektas, nešu atsakomybę už visus savo priimtus sprendimus. Kartais tai būna labai sunku - norisi padirbti kokį sėdimą kontorinį darbą nuo 8 iki 18 val. Bet atsikeli kitą rytą su šviežia sapne gimusia muzikine tema, ir viską pamiršusi, puoli groti. Aktorystė, kurios esmė - komandinis darbas - man svarbi panašiai kaip kitam žmogui ruoša sode po darbo dienos. Be jos jausčiausi per vieniša. Bet kurios kūrybos esmė man - santykio sukūrimas. Santykio su savimi ir su Pasauliu.

- Surengėte koncertą vaikams. Ar galite palyginti mažuosius klausytojus su suaugusiais klausytojais? Kam koncertuoti lengviau? Įdomiau?

- Vaikai yra atgaiva ir išbandymas viename. Tu jų neapgausi ir nepriversi kažkaip pasijusti. Todėl telieka būti nuoširdžiam ir leisti veikti vaikui, kuris slypi kiekvieno iš mūsų viduje.

- Koncertuose pradėjote groti pati sau. Kas paskatino pasiryžti tokiam iššūkiui?

- Pati save ir paskatinau (šypsosi). Pajutau, kad turiu atgaivinti senas dainas, kad noriu pasidalinti išieškotu vienatvėje pirminiu dainų skambesiu. Kita vertus, nelabai moku žodžiu papasakoti, kaip turi skambėti daina, bet galiu tai pagroti. Nesilyginu su didžiaisiais pianistais, tačiau esu labai reikli sau ir daug repetuoju, nes iš tikro akomponuoti sau yra didelis iššūkis. Su kiekvienu koncertu jaučiu, kad privalau tai daryti, o ir klausytojai sako, kad man tai tinka (šypsosi).

- Kokia Jurga yra, kai scenoje dainuoja ir groja viena pati?

- Įsiklausanti, besistengianti pagauti už uodegos vidinę laisvę, ieškanti čia ir dabar pojūčio ryšyje su klausytojais.

- Koks bus New| Jurga koncertas Kaune balandžio 22 d.?

- Jis skirtas poilsiui ir atsipūtimui nuo to, kas kasdieniška.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

DELFI Premjera. Mantas Jankavičius pristato dainą ir siunčia linkėjimus: šiemet nusprendžiau visus pradžiuginti

Įsibėgėjus prieškalėdiniam šurmuliui, kūrybingomis naujienomis garsėjantis dainininkas Mantas...

Pasaulinę šlovę pelnęs niujorkiečių duetas „Sofi Tukker“ pristato naują vaizdo klipą „Purple Hat“

Pasaulinę šlovę pelnęs niujorkiečių duetas „Sofi Tukker“ pristato naują vaizdo klipą...

„Eurovizijos“ laimėtojas Salvadoras Sobralis koncertuosiantis Trakų pilyje: nekantrauju sugrįžti į Jūsų šalį (2)

Lietuvos koncertų lankytojų širdis užkariavęs portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis vasarą...

Pristatydamas debiutinę savo dainą Antturi: ten būsiu visai kitoks, nei žiūrovai buvo įpratę matyti (1)

Praėjusiais metais muzikiniame TV šou „X Faktorius“ sužibėjęs ir antrąją vietą superfinale...

Šlagerių atlikėjo Vytauto Šiškausko koncerte jo populiarųjį hitą „Su gimtadieniu“ šįkart publika dainavo būtent jam (1)

Gruodžio 9 d. Utenoje vykusiame šlagerių atlikėjo Vytauto Šiškausko koncerte jo populiarųjį...

Top naujienos

Profesorius Landsbergis: Rusija turėjo savo didžiąją galimybę, bet ją prarado (101)

Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis teigia, kad Stalino ir Hitlerio...

Gyvai / DELFI Diena. Dėl Skvernelio registruoto pavadinimo – Malinausko ir Jakilaičio akistata Kita tema – bankų mokestis veržiasi pirmyn – ar nekils dėl jo problemų?

Narkevičiaus likimas gali spręstis pirmadienį: susitiks Nausėda ir Skvernelis Narkevičiaus likimas gali spręstis pirmadienį: susitiks Nausėda ir Skvernelis (1)

Prezidentas Gitanas Nausėda apie susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių kritiškai pasisakė...

Lietuvos paštas stabdo Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų pardavimą (7)

Valstybės valdomo Lietuvos pašto valdyba nutarė stabdyti Kauno ir Klaipėdos centrinių paštų...

„Kailių karalienės“ Veličkienės įrašas sukėlė diskusijų audrą: svarbu mergaites apsaugoti nuo skandinaviško minimalizmo (14)

Socialiniame tinkle „Facebook“ kailių karaliene vadinamos Nijolės Veličkienės įrašas...

Apie lietuvišką verslą, kuriam sekasi: jau seniai nesame tik pigios darbo jėgos šalis (1)

Kol dalis lietuvių džiaugiasi į šalį atkeliaujančiomis užsienio kapitalo įmonėmis ir jų...

Griežti Nausėdos žodžiai: neapgaudinėkime savęs daugiau dėl Rusijos (447)

Prezidento Gitano Nausėdos teigimu, negalima paviršutiniškai kalbėti apie didžiausią Lietuvos...

„Achemoje“ incidentas: darbuotojams liepta užsidaryti langus ir neiti į lauką papildyta 14:17 val. (235)

Bendrovė „ Achema “ trečiadienį, 10.55 val., dėl techninių priežasčių sustabdė vieną...

Nuogas šalia mokyklos vaikščiojęs užsienietis tikina, jog kažkas jį apnuodijo ir jis dabar nori numirti (32)

Kauno apylinkės teismas patenkino prokurorų prašymą ir maksimaliam terminui, trims mėnesiams...

Generalinis prokuroras į teismą padavė Lietuvos valstybę

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis į teismą padavė Lietuvos valstybę ir iš jos prašo...