Dainininkė I. Jankauskaitė, žinoma dėl savo sugebėjimo perteikti gilias emocijas per muziką, šį kartą nusprendė parašyti dainą apie laisvę. Anot jos, šis kūrinys gimė iš poreikio išreikšti savo kartos laisvės jausmą, rašoma spaudos pranešime.

„Pajutau, kad mano karta neturi savo dainos apie laisvę. Man pačiai tokios labai trūko, kur galėčiau sudėt kaip šiandien tai jaučiu. Laisvė būti savimi, gyvent kaip nori, kur nori, su kuo nori. Labai asmeniškai ir tik pirmu asmeniu. Nes taip ir jaučiu savo šalį, lyg gyvą sielos dalį, kuri myli veiksmažodžiu“, – dalijasi Inga.

Daina „Nerimo vaikai“ perteikia ne tik asmeninius I. Jankauskaitės išgyvenimus, bet ir kolektyvinę patirtį, susijusią su laisvės tema dabartiniuose geopolitiniuose kontekstuose. Karas ir nesaugumas pasaulyje skatina apmąstymus apie tai, kas yra laisvė ir kiek ji svarbi.

„Man labai jautru. Karas kasdien trigerina mintį, jog tai ką turime yra ne savaime suprantama. Daugelis žmonių jaučiasi taip, todėl labai svarbūs tampa jungiantys dalykai. Bendro jausmo įžodinimai ir galimybė kartu išreikšti tas būsenas. Daina tam ir reikalinga“, – teigia kūrėja.

Atlikėja prisimena ir dieną, kuomet gimė šis kūrinys. Pasak jos, pirmą kartą atlikus gyvai, ji sulaukė klausytojų žinučių, kurios buvo įrodymas, kad dainą reikia pristatyti kaip įmanoma greičiau.

„Beveik tą pačią dieną, kai parašiau ją, grojom akustinį koncertą ir aš impulsyviai nusprendžiau padainuot ją. Pristatydama sakiau, jog ji tiek žalia dar, kad net nesu tikra ar baigta. Ir kaip tik publikai dainuojant išgirdau chorą joje ir apčiuopiau struktūrą. Po to gavau daug žinučių – kur? kada bus daina? kur ji? Norim! Reikia! Tai beprotiškai svarbu. Reikia, reiškia reikia“, – prisimena Inga.

Naujausioje dainoje „Nerimo vaikai“ klausytojai ne tik išgirs, bet ir išvys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos chorą. Būtent choro įrašymas dainoje buvo I. Jankauskaitės svajonė, kurią pavyko įgyvendinti.

„Prisijungė mano alma matter LMTA JAZZ CHORUS, kuriam vadovauja mano mylima draugė Marija Monika Dičiūnė ir viskas suskambo taip, kaip svajota. Aš labai dėkinga tiems jauniems ir talentingiems žmonėms ir už įrašą ir už dalyvavime klipo filmavime“, – dėkingumo neslepia I. Jankauskaitė.

Jau liepos 21 dieną šiandien pristatomas kūrinys nuskambės ir didžiausiame I. Jankauskaitės vasaros koncerte, Palangos koncertų salėje.

Kviečiame išgirsti ir išvysti naujausią dainininkės I. Jankauskaitės kūrinį ir vaizdo klipą „Nerimo vaikai“:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją