Kaip rašoma pranešime spaudai, būtent ši plokštelė bus įrašinėjama „Abbey Road“. Įrašų priešakyje stovės išskirtinė pasaulio muzikos figūra – garso režisierius Lewisas Jonesas. Šio žmogaus dėka dienos šviesą išvydo 2010-ųjų metų simfoninis Stingo albumas „Symphonicities“.

Legendinėje studijoje „Abbey Road“ įrašytas albumas bus išleistas itin ribotu tiražu. Jį galės įsigyti atlikėjo gerbėjai, kovo mėnesį apsilankę Andriaus Mamontovo koncertuose, kuriuose muzikantas pasirodys drauge su Lietuvos kameriniu orkestru didžiosiose šalies arenose. Bilietai į šiuos pasirodymus tirpsta itin sparčiai.

„Andriaus „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ – tai ne tik jo, bet ir visos Lietuvos pop kultūros epochinis albumas. Jame pinasi subjektyvus, asmeninis ir transcendentinis, trieriškas pradas. Tai suteikia įrašui universalumo ir leidžia klajoti neišsemiamose muzikinių skambesių paieškose“, - prisipažįsta dirigentas Modestas Pitrėnas.

Pirmą kartą po 20 metų solinis A. Mamontovo albumas naujam simfoniniam gyvenimui buvo „prikeltas“ šią vasarą sostinės festivalyje „Midsummer Vilnius“. Žiūrovų liaupsių sulaukęs koncertas buvo sausakimšas, o visi bilietai - išgraibstyti per porą savaičių. Pasak M. Pitrėno, dabar laukia dar sunkesnė užduotis – per kelias dienas Vilniuje patobulinti skambesį taip, kad per porą dienų jį būtų galima įrašyti „Abbey Road“ studijoje.

„Albumą įrašinės, o kovo mėnesį į koncertus leisis 30 įvairaus žanro Lietuvos scenos profesionalų. Kitą savaitę mūsų laukia dvi ilgos kaip šimtmetis paros, kurių metu turėsime būti tobulai pasirengę ir susirepetavę. „Abbey Road“ studija – kiekvieno muzikanto svajonė, todėl per nepilnas 48 valandas padarysime viską, kad „Šiaurės naktis“ atgimtų taip, kad ją išgirsti, pamatyti ir pajausti norėtų kiekvienas muzikai neabejingas žmogus“, - prieš pat repeticiją Filharmonijoje sakė M. Pitrėnas.

Garsiausia pasaulyje „Abbey Road“ studija Šiaurės vakarų Londone buvo įkurta dar 1931 m. Pradžioje ji buvo skirta klasikinės muzikos atlikėjams, tačiau neilgai trukus persiorientavo daugiausiai į roko muziką. Čia buvo įrašyti visi legendinio Liverpulio ketverto „The Beatles” albumai, o vienuoliktąją savo plokštelę grupė netgi pavadino studijos vardu. Šalia studijos galima rasti ir žymiausią pasaulyje perėją, kurią kertančių bitlų nuotrauka yra papuošusi 1969 m. išleisto minėto albumo viršelį.

Be žymiojo Liverpulio ketverto „Abbey Road” studijoje savo albumus įrašinėjo tokios grupės kaip „Oasis”, „Pink Floyd”, „Radiohead”, „Foo Fighters”, „Jamiroquai”, „Killers”, „Pet Shop Boys”, Robbie Williamsas ir gausybė kitų. Prieš 8 metus Didžiosios Britanijos vyriausybė „Abbey Road“ paskelbė saugomu istorijos paminklu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)