Viskas prasidėjo nuo to, kai pasivadinę "Gatvės lyga" (taip pat vadinosi ir didžiulio populiarumo sulaukęs jų albumas), "G&G Sindikato" nariai Svaras ir Mamania kartu su hiphopo kultūrai prijaučiančiu bičiuliu Mironu 2001-aisiais pradėjo organizuoti repo vakarėlius sostinės bare "Amerika".

Neseniai grupės lyderis Svaras su kolegomis įkūrė kompaniją, kurią pavadino "Gatvės lyga records". Pirmąsyk šį pavadinimą pamatyti buvo galima ant vasaros pradžioje pasirodžiusio "G&G Sindikato" albumo "Alchemija". Neseniai prekyboje pasirodė dar vienas "Gatvės lyga records" leidinys - sostinės reperių Shmeklos ir Vaiper albumas "Iš kitos ekrano pusės".

2002 metų pavasarį Shmekla ir Vaiperis buvo pakviesti įrašyti bendrą dainą kartu su "G&G Sindikato" komanda. Taip gimė daina "Vilnius 2002", kuri atsirado trečiajame "G&G Sindikato"albume, pavadintame "Betono sakmės".

Albume, kuris vadinasi lygiai taip pat, kaip ir pirmas bendras vaikinų kūrinys - "Iš kitos ekrano pusės" - dalyvauja gerai žinomi hiphopo veikėjai ir grupės - Konektaz (Banjooz, Karaz, Montė), Svaras iš "G&G Sindikato", Mr. Unit ir Daiva Starinskaitė iš "Saulės kliošo". Visus scratch elementus meistriškai atliko geriausias Lietuvos DMC kategorijos didžėjus DJ Mamania.