aA
Šią savaitę sukanka lygiai dešimtmetis nuo paskutinio legendinės Lietuvos grupės „Foje“ koncerto Vilniaus Vingio parke. Tuomet atsisveikinti su grupe susirinko apie 60 tūkst. jos gerbėjų. Nors, anot pačių „Foje“ muzikantų, prisiminimai apie šį koncertą suvirpina širdį, tačiau tuomet priimto sprendimo jie nesigaili.
Grupė „Foje“
Apie paskutines grupės gyvavimo akimirkas žurnalui „urbaNation“ pasakojo visi keturi paskutinės „Foje“ sudėties nariai.

A.Mamontovas: „Foje“ gyva ir šiandien

„Foje“ dainų autorius ir idėjinis lyderis Andrius Mamontovas po grupės išsiskyrimo sėkmingai pradėjo solinę karjerą, vaidino teatre. Atlikėjas nesigaili prieš dešimtmetį priimto sprendimo visiems pasukti savais keliais:

„Visada yra keli galimi alternatyvūs keliai, bet atsisukęs atgal matai, kad jeigu tu džiaugiesi tuo, kur esi dabar, vadinasi ėjai keliu, kuris yra tavo. O aš labai džiaugiuosi. Esu laimingas žmogus“, - sako Andrius.

Be to, anot Lietuvos scenos veterano, tam tikra prasme „Foje“ gyva ir šiandien: „Mes tik neberepetuojame tokiame komplekte, kokiame buvome. Aš toliau rašau dainas ir, ko gero, būčiau jas panašias rašęs net ir su „Foje“. Tad paraleliai „Foje“ visada yra kažkur greta. Ypač su Arnoldo sugrįžimu koncertuose vėl būna panaši atmosfera, panašus šėlsmas kaip „Foje“ laikais.“

Prisimindamas paskutinį koncertą, vykusį 1997 m. gegužės 17 dieną Vilniuje, A.Mamontovas teigė, jog jam tai buvo įsimintiniausios „Foje“ istorijos akimirkos:

„Manau, kad stipriausios „Foje“ gyvavimo akimirkos buvo dvi. 1986 m. spalio 10 d., kada vyko filmo „Kažkas atsitiko“ filmavimas Kalnų parke. Panaši akimirka pasikartojo tik 1997 m. gegužės 17 d. Vilniuje, kai mes paskutinį kartą dainavome „Laužo šviesą“. Aš mačiau tą 60 tūkst. žmonių minią ir suvokiau, kad tai, ko gero, yra paskutinis kartas, kai aš šitaip dainuoju šią dainą, su šia grupe, tokioj aplinkoj, tokioj vietoj, tokiame laike. Tai buvo tas momentas, kai ir liūdesys, ir džiaugsmas – viskas viename. Tu supranti, kad čia baigiasi tavo gyvenimo etapas ir yra neįtikėtinas jausmas, kad jis baigiasi būtent šitaip“, - pasakojo Andrius.

A.Lukošius: Visiems po milijoną – ir grojame vėl!

„Foje“ klavišininkas Arnas Lukošius po grupės išsiskyrimo veikė daug ką. Pradžioje mėgino groti su kitais atlikėjais – „Naktinėmis personomis“, Psichu, netgi „Dinamika“. Vėliau pasuko į žurnalistiką ir tapo žurnalo „Maxi Panelė“ redaktoriumi. O prieš keletą metų vėl grįžo į sceną su Andriaus Mamontovo grupe, drebino Euroviziją su „LT United“.

Paklaustas, ar per 10 metų nekilo minčių atkurti „Foje“, muzikantas teigė, jog tam nebuvo reikalo, tačiau nedidelę šmaikščią viltį ateičiai suteikė: „Nėra jokios prasmės tai daryti. Egzistuoja Andriaus Mamontovo grupė, kuri groja dalį senų dainų, todėl nėra tuštumos, kurią reikėtų pildyti. Be to, bet koks atsikūrimas, nors ir vienam turui, kvepėtų pinigais, o kitos priežasties tam nematau. Kita vertus, kaip sakė Andrius, po milijoną kiekvienam ir grojam! Pasiūlymas vis dar galioja, bent jau iš mano pusės“.

Paskutinį koncertą Arnoldas prisimena kaip nelengvą išbandymą: „Grojant prieš tokią auditoriją koncertas visuomet būna pakankami sunkus. Paskutiniai koncertai buvo dar sunkesni. Grodamas visą laiką galvojau apie tai, kad jis paskutinis. Netgi primaliau nemažai juokingų klaidų...“, - sakė „Foje“ siela dažnai vadintas muzikantas.

A.Kriščiūnas: Aišku buvo gaila...

Algis Kriščiūnas, grupėje grojęs mušamaisiais, pasuko į vizualinius menus. „Foje“ kolegos nuo ankstyvos jaunystės jį prisimena kaip turėjusį didelį polinkį į dailę. Šiandien Algis yra garsus fotografas, daug dirbantis ir su muzikantais. Jis tvirtina per finalinį koncertą bene mažiausiai liūdėjęs dėl grupės iširimo:

„Išties aš turėjau mažiausiai sentimentų. Tuo metu galvoji apie tai, ką darai, o ne kas bus ar buvo... Visą laiką gaila nebuvo, bet kai dabar paklausei, taip susinervinau... Aišku, kad buvo gaila...“, - sakė A.Kriščiūnas.

D.Burokas: Andrius vis dar gali pasakyti „pradedam“

Labiausiai nuo muzikos nutolo „Foje“ bosistas Darius Burokas. Šiuo metu finansininku dirbantis vyras prisipažįsta, kad gitarą po ilgo laiko į rankas paėmė tik tuomet, kai mokytis groti užsigeidė jo paauglės dukterys. Darius pasakojo, kad jam žinia dėl „Foje“ išsiskyrimo buvo labai netikėta ir skausminga:

Grupė „Foje“
www.foje.lt

„Mes važiavom po albumo pristatomąjį turą per Lietuvą, Andrius buvo pradėjęs „Hamleto“ repeticijas, santykiai jau buvo kiek atšalę, bet niekas negalvojo apie tai, kad kvepia skyrybomis. Ir tada prieš kažkurį koncertą Andrius pasakė, kad laikas baigti karjerą. Nežinau kaip kitiems, bet man tartum žemė iš po kojų dingo“, - prisiminė D.Burokas.

Galimybę vėl visiems kada nors užgroti drauge Darius vertino skeptiškai, tačiau visiškai jos neatmetė: „Nežinau. Andrius koncertuoja. Lukošius groja su juo. Groja ir senas „Foje“ dainas. Tai kas pasikeistų, jei vėl būtume kartu? Nors... Andrius pasakė, kad „baigiam“, Andrius gali pasakyti ir „pradedam“.

Daugiau „Foje“ narių minčių bei prisiminimų apie grupės susikūrimą, istoriją bei išsiskyrimą rasite muzikinio žurnalo „urabaNation“ septintajame numeryje.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pristatė kalėdinį vaizdo klipą: paslėpė ir svarbią žinutę (5)

Muzikinė grupė„Antikvariniai Kašpirovskio dantys" dalinasi nauju vaizdo klipu. Šįkart – tai...

Pristatydami kalėdinę dainą Iglė ir Tadas praveria savo namų duris (4)

Iglė ir Tadas pristato naują dainą „Du lašai“, kuri savo nuotaika – labai kalėdinė. „Ši...

Surengusi kalėdinį koncertą Erica Jennings dalį lėšų perves įmonėms, kurios pasodins daugiau medžių Lietuvoje (4)

Šeštadienį (gruodžio 7 d.) Kongresų rūmuose Vilniuje Erica Jennings surengė pirmąjį iš...

Klaipėdoje nugriaudėjęs Marijono Mikutavičiaus „Ore“ – muzikos, technologijų ir beribės fantazijos šou (9)

Penktadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje startavo Marijono Mikutavičiaus didysis metų...

Muzikantai pasirodė Avicii atminimui skirtame koncerte Stokholme (1)

Tokie dainininkai kaip amerikiečių muzikantas Aloe Blacc ir britų atlikėja Rita Ora...

Top naujienos

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ smunka, ir jau matyti, kas juos pakeis (607)

Partijų reitingai atskleidžia, kad toliau pirmauja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys...

Banko tikrinimai šeimą paliko be pinigų: mes nebeturime iš ko gyventi (161)

„Mes nebeturime iš ko gyventi“, – štai toks sakinys nuskambėjo iš DELFI skaitytojos...

Mirtinas virusas pasiekė svarbiausią Lenkijos kiaulienos regioną (19)

Mirtinas kiaulių virusas, siaubiantis pasaulinę mėsos pramonę, pasiekė svarbiausią kiaulienos...

Bendroje spaudos konferencijoje Zelenskis įvardijo sąlygas, kurioms niekada nepritars nusivylęs susitikimo rezultatais, ugnies nutraukimas – iki 2019 m. pabaigos (408)

„Liko daug neišspręstų klausimų. Tai, kad mums iš viso pavyko atblokuoti šį dialogą, vertinu...

Dvikovoje su vienais iš NBA lyderių – dar vienas įspūdingas Sabonio rekordas (18)

Už Atlanto stebinti nenustoja Domantas Sabonis . Lietuvos rinktinės puolėjas pasiekė naują...

Gydytojų verdiktas, kas vaikams geriau: pasivaikščiojimas prie greitkelio ar sėdėjimas namie (13)

Nieko nestebina Suomijoje žiemą lauke vežimėliuose miegantys vaikai . Buvimas lauke yra...

Tritaškius smaigstęs Valančiūnas surinko dvigubą dublį, „Grizzlies“ įveikė NBA vicečempionus (4)

Net ir išnaudotas pražangų limitas nesutrukdė Jonui Valančiūnui pasižymėti dvigubu dubliu, o...

Putinui sakant kalbą, Zelenskis nesulaikė šypsenos

Per spaudos konferenciją, surengtą po Normandijos formato susitikimo, Rusijos prezidentas...

Sunki senjorų padėtis bado akis: neužmirškite, ponai Lietuvos valdantieji, kad netrukus jūs užimsite jų vietą (5)

Ak, tie senoliai! Kokie jie šaunuoliai! Tokius žodžius kartais tenka išgirsti žiniasklaidoje, kai...

Su buvusia žmona viešumoje vėl pasirodęs Viktoras Uspaskich jausmų jai dar nelaidoja: niekada nesakyk niekada (59)

Į Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymą rinkosi ne tik mados, pramogų, bet ir verslo bei...