Tokia konkurso baigtis, rodos, nestebino ir puikiai konkurse pasirodžiusių mūsų šalies talentų. Jie jau prieš finalinį koncertą buvo įsitikinę, kad estų prodiuserių rengtame konkurse pirmąją vietą iškovos šiaurinės Baltijos šalies atstovė. Antrąją vietą laimėjo dvidešimtmetė vilnietė Rūta Ščiogolevaitė, trečioji liko penkiolikametė Daiva Starinskaitė.

Nugalėjo jaunystė

Iki konkurso pradžios likus vos kelioms valandoms, vis dar nebuvo aišku, ar LNK pasieks iš Rygos siunčiamas televizijos signalas. Lapėse dirbantys LNK programos transliuotojai liūdnai juokavo, kad vietoj "Fizz superstar", ko gero, teks rodyti gerą filmą. Tačiau techniniai nesklandumai buvo pašalinti ir tiesiogiai iš Rygos naktinio klubo "La Rocca" finalinį koncertą galėjo stebėti ne tik estai ir latviai, bet ir LNK žiūrovai.

Scenoje pasirodę Lietuvos atstovai vilkėjo pačių pasirinktus drabužius, kai kurie jų prasitarė net konsultavęsi su profesionaliais dizaineriais.

Muzikos ekspertų nuomone, mūsų atstovų koziris - stiprus vokalas. Itin sudėtinga buvo Rūtos Ščiogolevaitės atlikta indų atlikėjos daina "Runaway". Tai pripažino ir komisijos nariai, tačiau lietuvei skyrė tik antrąją vietą, be to, įteikė specialų prizą - DVD grotuvą, kurio vertė, pasak rengėjų, apie 1000 eurų.

"Gal šiek tiek ir gaila, kita vertus, iki šiol nežinome, ko reikėtų atsisakyti pasirašant kontraktą su "Universal music", - aiškino dėl pralaimėjimo šiek tiek nuliūdusi lietuvė.

Kita mūsų šalies atstovė Daiva Starinskaitė tarptautinės komisijos narius, turėjusius svariausią balsą, sužavėjo originalumu. Penkiolikametė vilnietė po konkurso nuoširdžiai tvirtino, kad ji labai džiaugiasi laimėjusi trečiąją vietą. "Visuomet labai norėjau vaizdo kameros, tačiau tėvai neįstengė jos nupirkti", - imdama į rankas laimėtą "Panasonic" prizą džiūgavo Daiva.

Gerai po finalinio koncerto buvo nusiteikusi ir estė Kerli Koiv. "Aš labai laiminga. Negaliu pasakyti, kad nesitikėjau laimėti, tačiau negaliu pasakyti, kad ir tikėjausi, - diplomatiškai išsisuko puikiai angliškai kalbanti mergina.

Ji nemanė, kad lietuviai buvo prastesni varžovai, ir prisipažino mananti, kad komisijai patrauklus pasirodė ne tik jos dainavimas, elgesys scenoje, bet ir amžius. Kol kas Kerli negalėjo pasakyti, kada pasirašys sutartį su "Universal music", bet manė, kad prodiuseriams bus svarbi ir jos nuomonė.

Finalui pritrūko lėšų

Stebėjusieji tiesioginę transliaciją televizijos žiūrovai nejuto klube sklidusio degėsių kvapo, kurio nespėjo išsklaidyti visą dieną pramogų centre dirbę valytojai. Penktadienį užsidegęs pramogų centras atrodė tarsi statybų aikštelė, o pastoliai, stovėję prie pagrindinio įėjimo, buvo nuimti likus vos valandai į "Fizz superstar" koncerto pradžios.

"Mes negalėjome nuspėti, kad penktadienio vakarą užsidegs klubo antrasis aukštas, dėl to konkurso rengėjų tikrai negalima kaltinti", - tikino tarptautinio projekto atstovas spaudai Reno Hekonenas. Tačiau jis nesugebėjo paaiškinti, kodėl "Fizz superstar" finalinį koncertą buvo nuspręsta rengti neskoningai įrengtame ir tarybine dvasia dvelkiančiame pramogų centre.

Tuo tarpu kiti konkurso organizatoriai užsiminė, kad dar iki finalo buvo išvaistytos visos konkursui skirtos lėšos, todėl buvo pasirinktas ne itin prašmatnus Rygos pramogų centras.

Atsikratė A.Mamontovo

Lietuvos atlikėjams dar prieš renginį susidarė įspūdis, jog konkurso organizatoriai daro viską, kad "Fizz superstar" laimėtų penkiolikmetė atlikėja iš Estijos. Daugelį nustebino tai, kad, iki finalinio koncerto pradžios likus vos dviem dienoms, pakeisti kai kurie komisijos nariai, tarp jų ir lietuvis Andrius Mamontovas, esą dėl subjektyvaus teisėjavimo ir savo šalies atstovų palaikymo.

Pats Andrius tokius kaltinimus vadina juokingais ir sako, kad jis už lietuvius balsavo dėl vienos priežasties - jie buvo geriausi.

Tačiau "Fizz superstar" konkurso rengėjai tvirtino, kad dar anksčiau buvo nuspręsta finalinio koncerto metu kai kuriuos komisijos narius pakeisti. "Pakeistas ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos ir Estijos atstovas. Nuolatiniai komisijos nariai - tik "Universal music" prodiuseriai", - kaltinimus atrėmė "Fizz superstar" atstovas spaudai.

Antrąją vietą konkurse iškovojusi Rūta Ščiogolevaitė piktinosi, kad vokalistams iš Lietuvos buvo sudarytos itin blogos sąlygos. "Rengėjai iš anksto galėjo pranešti, kad mums reikės dainuoti po penkias valandas trukusios kelionės. Jie aiškina, esą viešbučiams neliko pinigų. Manau, kad visi lietuviai už savo pinigus būtų išsinuomoję kambarius, jei būtų žinoję, kad konkurso dieną anksti ryte jiems teks keliauti autobusu", - sakė geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi atlikėja.

Pasibaigus finaliniam koncertui, lietuviai ne itin žvalūs buvo ir vadinamajame "after party". Čia susirinkę konkurso dalyviai ir organizatoriai ne tik emocingai aptarinėjo balsavimo rezultatus, bet ir vaišinosi alkoholiniais gėrimais bei šaltais užkandžiais.