Eurovizijos dainų konkurso nacionalinės atrankos pačių jauniausių atlikėjų baigiamajame koncerte dalyvavo Dovilė, Ashtrey, „Colder“, „IntroS“, Antanas, Dove, Jonas, Robertas Kupstas, Eglė, Onsa, Augustė, „Gravel“.
Kazimieras Šiaulys
© DELFI
Sudėjus vertinimo komisijos ir žiūrovų balsus, verkti, atrodo, nereikėtų. Rezultatas pakankamai teisingai atspindi konkurentų galimybes, ir į tolimesnį varžybų etapą pateko Augustė, Dovilė, Dove, „Gravel“, R. Kupstas, Onsa.

Ekspertai prie fortepijono

Šįkart labiausiai (ir turbūt ne man vienam) į akis krito nepaprasta „ekspertų“, kalbėjusių ir televizijos laidoje, ir anapus jos sienų, gausa. Atlikėjus vertino Lietuvos muzikos ir teatro akademijos laikinosios „Eurovizijos studijos“ patarėjai, atskiri muzikantai ir privačios estrados studijos vadovas, žiuri nariai: įžymus smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, Algirdas Kaušpėdas, Stepas Januška, Jonas Jučas, Artūras Orlauskas. Tiesiog sunkioji artilerija – prieš bambuko bokštelius.

Visko čia būta. Tarp tikslių pastebėjimų, pavyzdžiui, vengti dainavimo unisonu (V. Čepinskis Ashtrey grupei) išgirdome ir sunkiai motyvuojamų dalykų. Tas pats V. Čepinskis tikrai lietuvaitei Augustei patarė mesti anglų ir dainuoti prancūzų kalba, o R. Kupstas jam priminė M. Jacksoną, grupės „Gravel“ solistas – Budulį.

Nors iš tikrųjų nei vieno, nei kito atlikėjo dainavimo maniera su šiais žinomais vardais nieko bendra neturi. Kai A. Kaušpėdas, įsivėlęs į palyginimus, R. Kupstą gretino su R. Cicinu, laidos vedėjas garbių ekspertų ironiškai paklausė: tad į kurį vis dėlto tas R. Kupstas labiau yra panašus – į Jacksoną ar Ciciną?

Blogiau nei anąkart skambėjo Ashtrey ir jos pritariamasis balsas, o Eglė, jei teisybė, pati iš naujo aranžavusi savo dainą, visiškai pasimetė frazuotėjė, ir Algis Bigelis, LTV laidų režisierius ir visokių kitokių dalykų meistras, teisingai numatė: „nėra melodijos“.

Naujos dainos laidos metu, suprantama, nesukursi, tačiau ne vieno atlikėjo intonacija be abejonės būtų tvirtesnė, jeigu bent vienas iš žiuri vietoj maža ką duodančių pastabų čia, televizijos klube, prie fortepijono padėtų atlikėjui iki pasirodymo sušildyti balsą, ir tai primintų daugelio ankstesnių metų patirtį, kai visi gabesni dainininkai turėjo savo muzikinį vadovą. Įtariu, kad iš paskutiniajame koncerte dalyvavusių atlikėjų tik Dove ir jos grupė turi rimtesnę muzikinę paramą. Po savaitės jos pasirodymas žymiai pagerėjo.

Kur dainos?

Nors „Eurovizija“ yra dainų konkursas, tačiau apie jas labai sunkiai rišasi kalba. Žiuri nariai, nors ir ne rūbų modeliuotojai, apžiūri mergaičių atlikėjų kelnes ir seksualumą, tačiau nepasiteirauja, kas tau, vaikeli, parašė dainą, pati ar kitas autorius, ar turi dainos klavyrą ir ką tu nuo savęs į jį įdėjai. Pagaliau ar apskritai ta daina tinka tavo balsui, ar gali su ja save ir kitus uždegti.

Galima tvirtai pasakyti: atlikėjų mes turime arba galime jų išsiugdyti, tačiau kol kas visiškai nematyti profesionalų sukurtų dainų ir kompetentingų autorių, kurie padėtų dainininkams perteikti savo kūrinio sumanymą ir jo idėją.

Nustebau iš pastarojo koncerto žiuri nario A. Kaušpėdo išgirdęs, kad „Anties“ veikla buvusi tiktai kvailiojimas. Tikrai žinau, kad šios grupės muzikantai įdėjo daug triūso, fantazijos ir kūrybinių pastangų, todėl kažin ar buvusį savo muzikavimą šiandien pavadintų tik kvailiojimu. Trūko muzikinio originalumo, gal ir taip. Tačiau sumanymo, idėjos tikrai nestigo. Ir tai būtų galima laikyti pavyzdžiu kitiems.

Piemenys iš kiemų susirenka ir dainuoja, pasakė vienas lietuviškosios „Eurovizijos“ žiūrovas. Ak, būtų gerai, jei jie būtų piemenys: sukurtų kaip anie „Saulele, motule, užtekėk užtekėk“ ar kažką panašaus. O jei ne, tai pilną maišą visokių švilpynių, drožinių ir tikro sąmojo, humoro atsineštų. Šie veikiau ne piemenys, o pinokiai ir barbės, atmetę savo gražią gimtąją kalbą ir pasivadinę visokiais neraštingais vardais, žiopčioja rinkos kalba, manydami, kad juos kas nors už jūrų marių nupirks.

Palyginti su pirmaisiais atrankos koncertais, ketvirtajame labiau apsišluota. Gal taip išėjo, kad čia vis dėlto susirinko atrinktieji ir geriausieji, o gal ir dėl to, kad patys rengėjai supranta, jog kvailiojimu nieko nenuveiksi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Paskelbta festivalio „Radistai Village 2018“ data (1)

Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius praneša: didžiausias elektroninės muzikos festivalis...

Ambicingiausią projektą pristatančios „Naktinės Personos“: einame viena koja su pasauliu (11)

„Naktinės Personos“ muzikos mylėtojams paruošė koncertinį turą, kurio pavadinimas...

Nauji „Happyendless“ kūriniai į vieną albumą netilpo – vasarį pristatys net du (2)

Penki metai tylos, tiek pat metų intensyvaus darbo. Scenoje ilgai nesirodęs vienas populiariausių...

Po netikėtos „The Cranberries“ vokalistės mirties jos muzikos pardavimai pakilo 900 tūkst. procentų, prakalbo grupės nariai (25)

Po pasaulį pasklidus žiniai apie Londone netikėtai mirusią grupės „ The Cranberries “...

„X Faktoriuje“ išgarsėjusios Cheri debiutiniame R&B mini albume – archyviniai įrašai, kaip pamėgdžiojama Britney Spears

Viktorija Vyšniauskaitė, urban muzikos scenoje žinoma Cheri slapyvardžiu, pristato savo debiutinį...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (76)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (83)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (3)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (23)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (2)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (192)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (196)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Kate Middleton per savo vestuves dėvėjo ir kitą, ne mažiau įspūdingą suknelę: ją matė tik išrinktieji (3)

Kas galėtų pamiršti tą ypatingą akimirką, kai tada dar būsimoji Kembridžo kunigaikštienė...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (53)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Tarp 12 baisiausių pasaulio pastatų – Vilniuje esanti prokuratūra (13)

Architektūra gali būti įkvepianti, atskleidžianti žmonijos ar Dievo galybę, rodanti...