“Funky”: „Dešimties metų istorija“. Perklausius albumą man regisi, kad kūrybiškiausi „Funky“ grupės metai buvo 1996-ieji, kai pasirodė antrasis albumas „Iš pragaro į Rojų“ ir kai dar gyva buvo „Funky“ hip hopo ir repo dvasia.
O Alius ir Beata pilnoms žiūrovų salėms dainavo: „Aš lauksiu tavęs/ Kur baigiasi dangus/ Kur dar nieko nėra/ Ir niekad nieko nebus...“

Nors palyginti su dabartinais įrašais tada dar ne viskas buvo gerai subalansuota ir išbaigta, bet grupės nuoširdumas ir aktyvaus egzistencinio ryšio su bendraamžiais siekis buvo tikras ir dar rinkos nedeformuotas.

Dabartinės „Funky“ dainos, kokios jos „gražios“ bebūtų, iš tikrųjų niekuo neišsiskiria iš ultrabanalių dainelių srauto. Nei muzikoje, nei tekstuose turėto noro, ką nors sukurti, nebėra. Visas albumas teka, galima sakyti, tuo pačiu monotonišku ir klavišinių barškučiais palydimu ritmu.

Iš albumo nuotraukų į mus žvelgia pakankamai subrendę ir išraiškingų akių atlikėjai, tačiau jų muzika – kažkodėl infantili. Vaikams skirta? Gali būti. Dar vienas albumas pasišokinėjimui? Bet juk buvo „Funky“ kūrybos ir šokiui, ir bendraamžių filosofijai!

Laimei, albumas baigiasi daina „Hej sokoly“. Laisvas ir ugningas tikros slaviškos dvasios šokis nubloškia monotonišką ritmą, nuvalkiotas ir nieko neduodančias intonacijas tolyn. Tačiau ar ilgam?

Gintarė
© DELFI

Gintarė: „Sparnai tavo sielai“. Gintarė – viena prieštaringiausių lietuviškosios popmuzikos atlikėjų. Gal ji yra girdėjusi posakį „Nėra nieko, kas būtų negalima“.

Deja, ir estradoje yra tam tikra logika, kuria save gerbiantis atlikėjas turėtų vadovautis. Juk vargu ar dera save, nuo galvos iki kojų „seksualią“, demonstruoti dešimtmečių vaikų auditorijai.

Paėmus į rankas naująjį Gintarės albumą, gali susidaryti įspūdis, kad išgirsime Marlene Dietrich arba Lizos Minelli stiliaus dainas. Atlikėja, apsirėdžiusi praėjusio šimtmečio 3–4 dešimtmečio kabareto rūbais, vėlgi „seksualiai “ pozuoja fotografui.

Čia tas Gintarės seksualumas būtų lyg ir vietoje, bet gaila, kad ar dėl pačios pozuotojos gebėjimų, ar dėl fotosesijos kūrėjų įžvalgos stokos jis išėjo šaltas ir, sakyčiau, negrakštus.

Bet labiausiai patiklų albumo pirkėją gali nustebinti tai, kad muzika iš tikrųjų neatitinka fotografijose demonstruojamos kabaretinės dvasios. Jau vien antruoju numeriu albumo programėlėje pažymėtas R. Lileikio „Svajoklis“ daug kam turėtų apšviesti protą, kad čia kažkas ne taip.

Visų kitų albumo dainų muzikos ir tekstų autore rašosi esanti Gintarė. Tuo būtų galima labai suabejoti, ypač dainos „Rožinis rytas“ autoryste.

Antra vertus, stilistinė eklektika ir dainų motyvų originalumo stoka leidžia manyti, kad Gintarė yra tik įsiteisėjusi ir formali savo dainų muzikos autorė. Iš tikrųjų, kaip pas mus įprasta, albumo muziką darė ir rankiojo įvairūs „prodiuseriai“. Iš šių darbų geriau vertinčiau dainas „Gera tik vieną dieną“ ir gal „Sparnai tavo sielai“. Pastarojoje bent ritmas kietesnis sukaltas.

Gintarės, kaip ir „Funky“ Beatos, kompoziciniais sugebėjimais labai suabejočiau. Gal verčiau mielosioms dainininkėms užsiimti savo balsais ir pagaliau imti tobulinti jų išraiškos galimybes. Kiek gi galima kankinti klausytojus (ypač tuos, kurie sueina į nemokamus lauko koncertus) ir kasmet murksėti vienos oktavos balso diapazone.

kompaktinė plokštelė, diskas, CD, muzika, įrašas
© Corbis

“Green sun club”: „Jamaikos dangus“. Neabejoju, kad filosofas L. Donskis, pamatęs ir pavartęs šį albumą, priskirtų jį prie naujosios kultūrinės okupacijos faktų. Mat „Jamaikos dangus“ išleistas Lietuvoje, tačiau skamba tik rusų kalba (!) ir, kaip tyčia, jame tiek daug žodžių.

Tiesą sakant, ir aš ne iš karto supratau, kas tai per daiktas. Paklausiau ir padėjau. Nykoka... Nei gražių melodijų, nei motyvų, tik sukasi ir sukasi toks menkas, minimalistinis regis. Ir vis kažkoks nepretenzingas ir kiek melancholiškas plepėjimas.

Paskui pavyko užčiuopti ironiją, antrą planą. O tai reiškia, kad yra sumanymas, kūrybinis pradas. Regio kalbėtojai, pasirodo, lengvai parodijuoja mūsiškį išsekusių idėjų gyvenimą. Kai jų nebėra, belieka tik svajoti apie Jamaiką arba Maroką, barbatuoti amžinomis temomis apie metų laikus, orą ir kaimynus.

Kuo toliau klausiausi, tuo labiau albumo autoriai ir atlikėjai – Kipišas, Papa ir Viva – man priminė Avdotją Nikitičną ir Veroniką Mavrikijevną, aktorių B. Vladimirovo ir V. Tonkovo kažkada sukurtą populiarių bobučių duetą, kuris labai panašiai apkalbėdavo gyvenimą ir visus keistus jo reiškinius.

Tad jeigu nenorite praeiti pro šalį, neskubėkite ir įsiklausykite į „Jamaikos dangaus“ žodžius. Gal ir jus kuo nors jie patrauks, ir panorėsite patys tame ironiškame dialoge dalyvauti. Taip aš supratau šį albumą, o kitokios pozityvios versijos neturiu.

"Inculto"
© DELFI

”Inculto”: “Postsovpop”. Kolektyvinės kūrybos debiutinis albumas. Reklaminiai stendai nemelavo: grupė iš tikrųjų groja puikiai. Ją sudaro ritmo ir pūtikų sekcijos.

Albume skamba Lotynų Amerikos ritmų (tarp jų – ir dabar populiarios salsos) instrumentinės kompozicijos, kuriose girdime ir grupės lyderio kolumbiečio Jurgio Didžiulio balsą. Išmoningai panaudoti džiazo, roko muzikos elementai, elektroakustiniai efektai negali nekelti klausimo: ar šitaip skambančią grupę išgirsime ir ”gyvuose“ koncertuose?

Bulvariškai interpretuojama lietuvių liaudies daina „Suk suk ratelį“, kaip ir tarp kūrinių pasigirdęs keiksmažodis, matyt, duoklė madai. Vis dar manoma, kad dėl panašių „prieskonių“ albumas bus geriau perkamas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Paskelbta festivalio „Radistai Village 2018“ data

Radistai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius praneša: didžiausias elektroninės muzikos festivalis...

Ambicingiausią projektą pristatančios „Naktinės Personos“: einame viena koja su pasauliu (6)

„Naktinės Personos“ muzikos mylėtojams paruošė koncertinį turą, kurio pavadinimas...

Nauji „Happyendless“ kūriniai į vieną albumą netilpo – vasarį pristatys net du (2)

Penki metai tylos, tiek pat metų intensyvaus darbo. Scenoje ilgai nesirodęs vienas populiariausių...

Po netikėtos „The Cranberries“ vokalistės mirties jos muzikos pardavimai pakilo 900 tūkst. procentų, prakalbo grupės nariai (25)

Po pasaulį pasklidus žiniai apie Londone netikėtai mirusią grupės „ The Cranberries “...

„X Faktoriuje“ išgarsėjusios Cheri debiutiniame R&B mini albume – archyviniai įrašai, kaip pamėgdžiojama Britney Spears

Viktorija Vyšniauskaitė, urban muzikos scenoje žinoma Cheri slapyvardžiu, pristato savo debiutinį...

Top naujienos

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (39)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (48)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (5)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (1)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (437)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (1)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (6)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (595)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Advokatas perspėja keliaujančius į kalnus: atkreipkite dėmesį į du svarbiausius dalykus

Kadangi pastaruoju metu Lietuvos žiemos nedžiugina krentančiomis snaigėmis ir sniego kalnais,...